» "Мальвам" 10 років
Інформація до новини
  • Переглядів: 43
  • Автор: admin
  • Дата: 29-11-2019, 08:40
29-11-2019, 08:40

"Мальвам" 10 років

Вже 10 років жіночий вокальний ансамбль «Мальви», який діє при сільському клубі у селі Бахмач 2, зігріває прихильників та глядачів своїм мистецтвом, даруючи їм насолоду від неповторної краси української пісні. Гарно підібраний і продуманий репертуар робить виступи ансамблю завжди цікавими та змістовними.
Історія створення вокального ансамблю веде початок із 2009 року. Саме тоді небайдужі ентузіасти приклали чимало зусиль та зібрали дзвінкоголосих учасниць ансамблю, який на той час ще не мав назви. Згодом виникла потреба обрати назву для колективу. Були різні варіанти, але на думку його учасниць, вибрали найвлучнішу і жіночий вокальний ансамбль почав носити назву «Мальви». Квіти мальви – ніжні, легкі, особливі, як наші україночки. Українці здавна любили мальви не тільки за їх простоту і яскравість, а ще за те, що вони здатні своєю красою полонити та зачаровувати. Ось так і наші «Мальви» нині полонять глядачів українською піснею та зачаровують своїми голосами.
Спочатку своїми виступами вони радували лише односельців, організовуючи свята у рідному селі. Від концерту до концерту колектив розквітав, зростала його виконавська майстерність. А вже потім – виступи на ярмарках, різноманітних урочистих заходах у районному Будинку культури, Всеукраїнському фестивалі «Відродження українського села, його духовності та культури», який щорічно відбувається у селі Піски, Ніжинському районному фольклорно­мистецькому фестивалі «Скарбниця зоряних талантів» ім.М.Заньковецької та інші. За високу виконавську майстерність, активну участь у творчому житті району, жіночий вокальний ансамбль «Мальви» неодноразово отримував Дипломи та Грамоти.
На початку святкового дійства, яке відбулося з нагоди 10­річчя створення колективу, слово надали музичному керівнику Володимиру Борщу. Він висловив щирі слова вдячності всім учасницям, які не шкодуючи ні сил, ні часу двічі на тиждень відвідують репетиції, намагаються зробити все для того, аби коло їх шанувальників збільшувалося, а виступи приносили насолоду. За цей час всі учасники ансамблю здружилися, стали ніби однією співочою родиною, яка займається улюбленою справою, а це, звичайно ж, надихає на подальшу творчість. Чимало гарних слів того вечора звучало на адресу Володимира Костянтиновича, адже велика частка роботи припадає саме йому. Він прискіпливо і ретельно підбирає та оновлює репертуар. Нині у їхньому доробку, як сказав сам музичний керівник, близько 100 пісень, які полюбилися землякам. До речі, композитором окремих творів є Володимир Борщ. Жіночий вокальний ансамбль «Мальви» знають не лише в рідному селі Бахмач 2, а й поза його межами, цей колектив люблять, чекають на зустріч із ним. Вийти на «велику» сцену учасникам колективу допомогла Віра Мельник – керівник народного фольклорно­обрядового ансамблю «Берегиня» села Піски. Саме вона запросила «Мальви» на фестиваль у Піски. Тоді "Мальви" вперше за свій виступ отримали диплом ІІІ ступеня. Були щасливі, що їх творчість сподобалась і була оцінена авторитетним журі. До речі, Віра Мельник того недільного дня завітала на ювілейний концерт та, крім торта, подарувала ювілярам та всім присутнім пісню.
За роки склад ансамблю, звичайно ж, змінювався. Зараз він налічує 10 учасниць. Це Тетяна Примушко, Лариса Дорош, Олена Федай, Ірина Кобезька, Валентина Федай, Ольга Лавриненко, Ірина Лященко, Валентина Руденко, Світлана Гурин, Надія Журило, яка не так давно поповнила ряди колективу, та музичний керівник Володимир Борщ. Тимчасово не відвідує ансамбль завідуюча сільським клубом Ірина Арзуманян, адже нині вона тішиться маленькою донечкою, яка нещодавно з’явилася на світ. На адресу сім’ї Арзуманянів зі сцени лунали найщиріші слова привітань та побажання підростати маленькій дівчинці на радість рідним та батькам. З різних причин залишили ансамбль «Мальви» Тамара Григоренко, Світлана Чигрин, Світлана Мороз, Людмила Гладиш, Тамара Хлинцова, Наталія Мозгова та Людмила Яременко. Звісно ж, ці жінки люблять співати, але життя іноді вносить свої корективи. Добрим словом вшанували і Ніну Гурин, яка була учасницею ансамблю із дня його заснування, але, на жаль, вже відійшла у вічність.
На ювілейному концерті з нагоди 10­річчя створення жіночого вокального ансамблю «Мальви» не обійшлося без спогадів. Згадали найтеплішими словами Івана Федотовича Мороза, який нині перебуває на заслуженому відпочинку, а тоді у 2009 році, працював завідуючим клубом і був свідком створення колективу. Звучало зі сцени й ім’я Тетяни Юхимівни Фурсової­ активної учасниці сільських заходів. Тож Івану Федотовичу та Тетяні Юхимівні побажали безмежного щастя і міцного здоров’я, щоб кожен день життя був наповнений добром та радістю.
На будь­яких сільських заходах поряд із «Мальвами» демонструють свої таланти і аматори сцени. Це Олександр Назаренко, який не лише гарно співає, акомпонуючи на гітарі, а й розвеселяє
глядачів, додає гарного настрою, даруючи добірку дотепного гумору. Олег Примушко – чудово грає ролі у інсценівках, а ще має неперевершений голос. Сім’я Іваньків ­ Володимир, Ольга та їхня донечка Катруся. Їхні виступи завжди супроводжуються щирими та гучними оплесками глядачів. Карина Бадай ­ вже завоювала прихильність глядачів, тому щоразу із задоволенням дарує їм запальні пісні. Жоден концерт не відбувається без талановитої Юлії Руденко. Цього разу до аматорів приєднався й Ігор Бадай, сподіваємося, що він стане активним учасником сільських концертів. Щиро вдячні учасники ансамблю «Мальви» за допомогу акомпаніатору Олександру Гненику. Хореографічні композиції присутнім дарують учні місцевого навчального закладу.
Щирі слова вдячності звучали на адресу керівництва ТОВ «СП «Агродім», яке завжди із розумінням ставиться до прохань «Мальв» та забезпечує транспортом для участі у різноманітних заходах, а ще­ надало фінансову допомогу на придбання вишиваних сорочок.
На іменини вокального ансамблю завітали почесні гості, які доповнили та збагатили ювілейний вечір щирими словами привітань та побажань, ­ голова райдержадміністрації Тетяна Неділько, голова районної ради Микола Іванюк, Бахмацький сільський голова Наталія Гришко, завідувач сектору культури і туризму райдержадміністрації Олена Литвиненко. Вони побажали керівнику та жіночому вокальному ансамблю «Мальви» процвітання, щоб їх багатоголосся ще довго­довго лунало, даруючи неповторні хвилини пісенної палітри. За високу виконавську майстерність, пропаганду і відродження української пісні ,активну участь у творчому житті району та з нагоди 10­річчя створення ансамблю «Мальви» Грамотами сектору культури і туризму райдержадміністрації та Бахмацької сільської ради нагороджено колектив та його керівника.
Ювілейний концерт вдався на славу! Він був цікавим і захоплюючим. Впевнена, що ніхто не нудьгував, а навпаки отримали заряд енергії. Ведучими святкового дійства були Ірина Кобезька та Ольга Лавриненко, до речі, саме вони працювали і над написанням сценарію, продумавши та врахувавши все до дрібниць.
Тож нехай жіночий вокальний ансамбль «Мальви» продовжує творити свою історію, пишучи все нові і нові сторінки. Адже зрозуміло, що пісня для учасниць колективу – це життя ­ яскраве, насичене, неповторне морем приємних подій та миттєвостей.
Інна МОЗГОВА.
Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Нашій дорогій


Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: Golospris@cg.ukrtel.net
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: 26003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^