» Блискуча перемога юного гітариста
Інформація до новини
  • Переглядів: 50
  • Автор: admin
  • Дата: 3-01-2020, 08:30
3-01-2020, 08:30

Блискуча перемога юного гітариста

Кожна дитина талановита, головне­ допомогти їй знайти себе…
Ні для кого не секрет, що Бахмаччина багата на обдарованих дітей. Їх таланти різноманітні, вражаючі та унікальні. Це спортсмени і вокалісти, майбутні науковці і актори, танцюристи і музиканти. На сторінках нашої районної газети ми досить часто розповідаємо про їхні досягнення та перемоги. Продовжуємо цю добру традицію і в новому 2020 році. Отож знайомтеся. Героєм нашої сьогоднішньої публікації є цілеспрямований та талановитий бахмачанин Роман Петройтіс, який залюбки відвідує Бахмацьку районну школу мистецтв ім. А. Розумовського, навчаючись хореографії та грі на гітарі.
Займатися музичним мистецтвом для хлопчика справжнє задоволення. Завдяки наполегливості та бажанню вдосконалюватися , Роман показує досить високі результати на конкурсах та фестивалях. Незважаючи на свій юний вік, він може здивувати неповторною манерою виконання творів та грати на гітарі як справжній віртуоз. На концертах від музики юного гітариста глядачі отримують естетичне задоволення. Підтвердженням цьому є блискуча перемога Романа Петройтіса на Міжнародному фестивалі­ конкурсі мистецтв «Соняшник» у номінації інструментальний жанр гітара, який нещодавно відбувся у м. Києві. Метою заходу є створення для дітей і молоді можливості творчого спілкування, розкриття нових талантів, популяризація сучасної української культури, взаємозбагачення міжнаціональних культурних традицій. Серед великої когорти учасників юний музикант показав найвищий рівень виконавської майстерності, гідно представивши Бахмацьку районну школу мистецтв ім. А. Розумовського на Міжнародному конкурсі. Роман бездоганно виконав інвенцію Сергія Привалова та варіації на тему української народної пісні «Кину кужіль на полицю» Юрія Шевченка. У підсумку компетентне журі високо оцінило виступ хлопця. Отож його старання увінчалися успіхом.
До участі у фестивалі учень школи мистецтв готувався досить ретельно з початку навчального року під чітким керівництвом свого викладача та наставника Григорія Бруханди. Григорій Семенович вірить у свого вихованця та добре знає його можливості. ­ Роман Петройтіс­ один з кращих моїх учнів. Він, безперечно, талановитий, серйозний, прагне вдосконалювати свої вміння, а головне­ закоханий у музику. Йому легко вдається запам’ятовувати ноти та вивчати твори. Працювати з такими дітьми одне задоволення, ­говорить викладач.
Нині Роман навчається у 7 класі по хореографії та у 5 по класу гітари. Він поєднує танці з грою на музичному інструменті. За роки занять хореографією у хлопця сформувалась гарна постава, він впевнено почуває себе на сцені та дарує радість людям. Все це завдяки бажанню дитини, підтримці батьків та професіоналізму викладача Тамари Князевої, яка вміє знайти підхід до учнів та розкрити їх творчий потенціал.
Окрім музичних досягнень, Роман Петройтіс на відмінно навчається у 8 класі Бахмацької ЗОШ І­ІІІ ст.№4. Бере активну участь у громадському житті школи. Без нього не обходяться концерти, тематичні заходи, конкурси та олімпіади. Неодноразово хлопець показував свій рівень знань на конкурсі «Кенгуру», олімпіадах з хімії, англійської мови, географії, історії тощо. Цей 13­річний юнак вміє по­ дорослому сприймати оточуючий світ, відстоює власну думку та не обмежує себе у творчості. Він цікавий співрозмовник і чудовий друг, на якого можна покластися. Коли зустрічаєш таких підлітків, переконуєшся, що за молоддю майбутнє України. Саме про таких чудових дітей розповідає інформаційно – іміджева збірка «Майбутнє Чернігівщини­ талановиті діти». На глянцевих сторінках цього видання є публікації про високообдарованих та перспективних мешканців області, їхні досягнення, перемоги та найяскравіші миті дитинства. Серед них є історія про талановитого хлопчика із Бахмача Романа Петройтіса, для якого музика стала справжньою пристрастю.
Хист до музичного мистецтва у хлопця проявився ще з дитячого садка. Будучи ще зовсім маленьким, він впевнено декламував вірші та співав пісеньки на святах у дошкільному навчальному закладі. Коли пішов до першого класу, батьки вирішили розвивати музичні здібності дитини, записавши його до місцевої школи мистецтв. Займаючись танцями, Роман цікавився й музичними інструментами. Особливий інтерес викликала гра на гітарі. Адже цей музичний інструмент був у нього вдома . Колись пробувала займатися музикою його старша сестра Ліля. Самостійно опанувати гру на гітарі хлопцю не вдалося. Роман твердо вирішив навчитися грати на улюбленому музичному інструменті . Але найкраще починати опановувати гру на гітарі у віці 9­10 років, коли дитина вже правильно тримає інструмент. Тож нетерплячому хлопчику довелося трохи почекати. І ось мрія дитини збулася. Роман став учнем по класу гітари, навчаючись у викладача Григорія Бруханди. Відтоді хлопець опановує професійну гру на гітарі. Григорій Семенович впевнений, що діти, які займаються музикою, краще розвиваються, у них виховується естетичний смак. ­ На початковому етапі важливо зацікавити учнів, стимулювати їх до занять мистецтвом. Все інше справа техніки та роки наполегливої праці. У випадку з Романом Петройтісом присутній вроджений талант і , звичайно ж, цілеспрямованість та сильний характер, ­ говорить викладач вищої категорії, викладач­методист вищої категорії, заступник директора з навчально­виховної роботи Бахмацької районної школи мистецтв Григорій Бруханда.
Хоча заняття музикою відбирають у юного гітариста багато часу, але він все встигає , адже займається улюбленою справою, яка йому до душі. Коли є вільна хвилина, хлопець бере до рук гітару та відточує свою майстерність. Інколи свої заняття він супроводжує співом. До речі, це в нього непогано виходить. У першу чергу свої творчі виступи Роман дарує своїм найріднішим людям, які підтримують його починання на мистецькій ниві.
Світлана Кириленко.
Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Нашій дорогій


Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: Golospris@cg.ukrtel.net
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: UA633808050000000026003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^