» Завжди було і буде вічне - дитина з книжкою в руці
Інформація до новини
  • Переглядів: 622
  • Автор: admin
  • Дата: 17-01-2020, 08:25
17-01-2020, 08:25

Завжди було і буде вічне - дитина з книжкою в руці

Бібліотека ­ це той храм, де завжди народжується і зберігається духов­ність. Пам’ятаймо, що у давнину біб­ліотеку називали «дім життя», «притулок мудрості», «аптека для душі».
Нещодавно Бахмацька районна бібліотека для дітей відзначила свій 70­річний ювілей. У затишному читальному залі зібралося чимало гостей, аби долучитися до урочистого дійства. Серед них були як діти, так і дорослі. Майже кожен із них є або свого часу був читачем дитячої книгозбірні.
На святкування 70­річного ювілею до книгозбірні завітали голова райдержадміністрації Тетяна Неділько, заступник голови районної ради Віталій Дзюба, Бахмацький міський голова Павло Шимко, методист цент­ральної районної бібліотеки Ганна Іванько, Заслужений працівник культури України, композитор, директор КПНЗ «Бахмацька районна школа мистецтв ім. Андрія Розумовського» Олександр Іванько з родиною, начальник відділу культури, сім'ї, молоді та спорту райдержадміністрації Олена Литвиненко та колишня завіду­ вачка районної бібліотеки для дітей Любов Карпич.

Бахмацька районна бібліотека для дітей завжди займає почесне місце у культурному та духовному розвитку нашого краю. Її історія бере початок з січня 1950 року та складається з цікавих сторінок становлення. Бібліотека знаходилася в старому тісному приміщенні, в одному будинку з міською дорослою бібліотекою. Перші працівники ­ Тетяна Павлова та Марія Мехед.
З 1952 року міська дитяча бібліотека стала районною бібліотекою для дітей. У 1953р. прийшла працювати до бібліотеки завідувачем пересувного фонду Галина Солодка, яка сама розробила проєкт нового приміщення. Будівництво було розпочато в далекому 1968 році. З 1973 року дитяча книгозбірня функціонує у новозбудованому приміщенні. Відтоді вона гостинно відкриває свої двері для юних відвідувачів, підвищуючи свою соціальну роль як осередок інформації і організації дозвілля дітей.
У 1977 році до дитячої бібліотеки прийшла працювати Любов Дорош (Карпич), яка з 1982 року стала заступником директора ЦБС по роботі з дітьми. Чимало років свого життя Любов Павлівна присвятила розвитку дитячої книгозбірні. Нині вона перебуває на заслуженому відпочинку, але продовжує цікавитися друкованими новинками.
1 лютого 2019 року заступником директора по роботі з дітьми КЗ «Бахмацька ЦБС» призначено Тетяну Білецьку, яка працювала бібліографом.
Наразі бібліотека має книжковий фонд близько 44 тисяч примірників, щорічно передплачує різноманітні газети та журнали. Найголовніше її багатство – це читачі. Щорічно установа обслуговує 2500 користувачів.
Велику роль книгозбірня відіграє у збереженні та надбанні національних звичаїв і традицій, розширенні дитячого світогляду тощо. З року в рік бібліотека трансформується у сучасний культурний заклад з новітніми технологіями, багатим книжковим фондом. Тут діє ляльковий театр «Дюймовочка», екологічний клуб «Журавлик», відбуваються цікаві зустрічі, вікторини, конкурси тощо. Все це приваблює маленьких читачів, які небайдужі до друкованого слова.
Перша прочитана книга­ це перше знайомство з чарівним навколишнім світом, країнами казок та пригод. Порадниками та помічниками для дітей є кваліфіковані бібліотекарі. Ці люди намагаються підібрати ключик до кожного дитячого серця, зробити так, щоб відвідування храму науки стало мандрівкою у загадковий світ книги. Саме такі добрі душею та творчі люди працюють у Бахмацькій районній бібліотеці для дітей. Серед них Тетяна Білецька, Лідія Іванько, Вікторія Чмир, Людмила Гайдай, Ольга Кадюк. Про чистоту та затишок у закладі дбає Лариса Васильєва. З шаною та вдячністю згадали на святі людей, які бібліотечній справі присвятили все своє трудове життя, хто примножував здобутки книгозбірні та підвищував престиж професії бібліотекаря. Це Любов Карпич, Ніна Слухай, Катерина Макаренко, Катерина Зінченко. Саме вони є свідками розвитку бібліотеки.
Бахмаччина багата на талановитих та творчих людей. Вони досить часто є гостями дитячої бібліотеки. Зокрема, поетеса рідного краю Тетяна Федорова. Її вірші можна назвати віршами­образками, віршами­новелами, де роки пливуть то бурхливою, то тихою рікою життя. Загалом Тетяна Федорівна виплекала 12 збірок. Всі вони є у книжковому фонді бібліотеки. Поетеса залюбки знайомить зі своєю творчістю юних читачів у затишному читальному залі книгозбірні. Не став винятком і цей святковий день. До ювілею скарбниці знань Тетяна Федорова продекламувала власний вірш, де прославляє друковане слово, бібліотеку як джерело мудрості, знань і добра.
Вітальні слова працівникам бібліотеки, читачам та всім присутнім адресувала місцева поетеса, член літературної спілки «Чернігів» Ліана Лещенко.
Поздоровлення та подарунки передали від імені місцевої поетеси Ольги Батьковської.
За вагомий внесок у виховання підростаючого покоління, популяризацію національної дитячої літератури й читання та з нагоди 70­ річчя від дня заснування бібліотечного закладу Грамотою відділу культури, сім’ї, молоді та спорту рай­держадміністрації відзначили колектив Бахмацької районної бібліотеки для дітей на чолі з керівником­ заступником директора по роботі з дітьми КЗ «Бахмацька ЦБС» Тетяною Білецькою.
Урочисті миті заходу гармонійно поєднувалися з музичними вітаннями. Чудові хореографічні, вокальні та поетичні композиції дарували на святі юні мешканці Бахмача. Своєю манерою виконання та мелодійним голосом зачарувала присутніх маленька відвідувачка бібліотеки Олександра Леус. Талановита дівчинка подарувала глядачам творчий виступ.
Запам’яталися на урочистостях музичні вітання від працівників районного Будинку культури. Їхні запальні пісні додали глядачам гарного настрою та позитивних емоцій. Загалом свято видалось насиченим, яскравим та цікавим з масою подарунків і морем квітів.
Протягом тисячоліть книга робила життя людей змістовним, викликала бажання бути кращим . Ще древні єгиптяни говорили: «Ти повинен зігріти своє серце до книги». Дитяча бібліотека виконує найвибагливіші запити юних читачів, надає можливість глибше вивчити улюблені предмети, дізнатися багато цікавого. Тож відві­дуйте храм мудрості і друкованого слова, збагачуйте свій внутрішній світ. Оскільки ніякі інформаційні технології ніколи не замінять живе спілкування з книгою. Недарма говорять: «Завжди було і завжди буде вічне­ дитина з книжкою в руці».
Світлана Кириленко.
Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Нашій дорогій


Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: golospris2017@ukr.net, golospris@i.ua
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: UA633808050000000026003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^