Нещодавно Бахмацька районна бібліотека для дітей відзначила свій 70річний ювілей. У затишному читальному залі зібралося чимало гостей, аби долучитися до урочистого дійства. Серед них були як діти, так і дорослі. Майже кожен із них є або свого часу був читачем дитячої книгозбірні.

Бахмацька районна бібліотека для дітей завжди займає почесне місце у культурному та духовному розвитку нашого краю. Її історія бере початок з січня 1950 року та складається з цікавих сторінок становлення. Бібліотека знаходилася в старому тісному приміщенні, в одному будинку з міською дорослою бібліотекою. Перші працівники Тетяна Павлова та Марія Мехед.

У 1977 році до дитячої бібліотеки прийшла працювати Любов Дорош (Карпич), яка з 1982 року стала заступником директора ЦБС по роботі з дітьми. Чимало років свого життя Любов Павлівна присвятила розвитку дитячої книгозбірні. Нині вона перебуває на заслуженому відпочинку, але продовжує цікавитися друкованими новинками.
1 лютого 2019 року заступником директора по роботі з дітьми КЗ «Бахмацька ЦБС» призначено Тетяну Білецьку, яка працювала бібліографом.
Наразі бібліотека має книжковий фонд близько 44 тисяч примірників, щорічно передплачує різноманітні газети та журнали. Найголовніше її багатство – це читачі. Щорічно установа обслуговує 2500 користувачів.

Перша прочитана книга це перше знайомство з чарівним навколишнім світом, країнами казок та пригод. Порадниками та помічниками для дітей є кваліфіковані бібліотекарі. Ці люди намагаються підібрати ключик до кожного дитячого серця, зробити так, щоб відвідування храму науки стало мандрівкою у загадковий світ книги. Саме такі добрі душею та творчі люди працюють у Бахмацькій районній бібліотеці для дітей. Серед них Тетяна Білецька, Лідія Іванько, Вікторія Чмир, Людмила Гайдай, Ольга Кадюк. Про чистоту та затишок у закладі дбає Лариса Васильєва. З шаною та вдячністю згадали на святі людей, які бібліотечній справі присвятили все своє трудове життя, хто примножував здобутки книгозбірні та підвищував престиж професії бібліотекаря. Це Любов Карпич, Ніна Слухай, Катерина Макаренко, Катерина Зінченко. Саме вони є свідками розвитку бібліотеки.
Бахмаччина багата на талановитих та творчих людей. Вони досить часто є гостями дитячої бібліотеки. Зокрема, поетеса рідного краю Тетяна Федорова. Її вірші можна назвати віршамиобразками, віршаминовелами, де роки пливуть то бурхливою, то тихою рікою життя. Загалом Тетяна Федорівна виплекала 12 збірок. Всі вони є у книжковому фонді бібліотеки. Поетеса залюбки знайомить зі своєю творчістю юних читачів у затишному читальному залі книгозбірні. Не став винятком і цей святковий день. До ювілею скарбниці знань Тетяна Федорова продекламувала власний вірш, де прославляє друковане слово, бібліотеку як джерело мудрості, знань і добра.
Вітальні слова працівникам бібліотеки, читачам та всім присутнім адресувала місцева поетеса, член літературної спілки «Чернігів» Ліана Лещенко.
Поздоровлення та подарунки передали від імені місцевої поетеси Ольги Батьковської.
За вагомий внесок у виховання підростаючого покоління, популяризацію національної дитячої літератури й читання та з нагоди 70 річчя від дня заснування бібліотечного закладу Грамотою відділу культури, сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації відзначили колектив Бахмацької районної бібліотеки для дітей на чолі з керівником заступником директора по роботі з дітьми КЗ «Бахмацька ЦБС» Тетяною Білецькою.
Урочисті миті заходу гармонійно поєднувалися з музичними вітаннями. Чудові хореографічні, вокальні та поетичні композиції дарували на святі юні мешканці Бахмача. Своєю манерою виконання та мелодійним голосом зачарувала присутніх маленька відвідувачка бібліотеки Олександра Леус. Талановита дівчинка подарувала глядачам творчий виступ.
Запам’яталися на урочистостях музичні вітання від працівників районного Будинку культури. Їхні запальні пісні додали глядачам гарного настрою та позитивних емоцій. Загалом свято видалось насиченим, яскравим та цікавим з масою подарунків і морем квітів.
Протягом тисячоліть книга робила життя людей змістовним, викликала бажання бути кращим . Ще древні єгиптяни говорили: «Ти повинен зігріти своє серце до книги». Дитяча бібліотека виконує найвибагливіші запити юних читачів, надає можливість глибше вивчити улюблені предмети, дізнатися багато цікавого. Тож відвідуйте храм мудрості і друкованого слова, збагачуйте свій внутрішній світ. Оскільки ніякі інформаційні технології ніколи не замінять живе спілкування з книгою. Недарма говорять: «Завжди було і завжди буде вічне дитина з книжкою в руці».
Світлана Кириленко.