» Героїв Бахмача і Крут пам'ятаємо і шануємо
Інформація до новини
  • Переглядів: 31
  • Автор: admin
  • Дата: 31-01-2020, 08:45
31-01-2020, 08:45

Героїв Бахмача і Крут пам'ятаємо і шануємо

24 січня за ініціативи громадськості відбулися пам’ятні заходи з нагоди 102­ї річниці героїчних боїв під Бахмачем і Крутами.
Масштабні заходи відбувалися у місті Бахмач вже четвертий рік поспіль. Адже саме бої за Бахмач 25­26­27 січня 1918 року передували знаменитому бою під Крутами. Вони були масштабнішими, кровопролитнішими та стратегічнішими з військової точки зору. Саме оборонці міста на 4 доби затримали основні групи московського агресора: північну­ Берзіна, східну – Руднєва, південну – Муравйова. Більшість із них загинуло, вписавши власною кров’ю героїчну сторінку в історію визвольних змагань нашого народу.
Пам’ятні заходи з нагоди 102 річниці героїчних боїв під Бахмачем та Крутами розпочалися на станції Бахмач­Пасажирський. У знак данини пам’яті Героїв Бахмача і Крут відбулось покладання квітів до пам’ятної дошки «Борцям за волю України».
Настоятелі Свято­Покровської церкви міста Батурин отець Роман Кривко та Свято­Успенської парафії м. Бахмача ПЦУ ієрей Володимир Павлина провели молебень на місці будівництва каплички Святого Феодосія Чернігівського, яка розташована неподалік площі Героїв Майдану в м. Бахмачі.Присутні вшанували пам’ять Героїв Бахмач­Крути та всіх захисників української державності.
Заходи продовжилися в районному Будинку культури, у фоє якого розгорнулася виставка зброї часів УНР.
Народна аматорська капела бандуристів районного Будинку культури під керівництвом Валентини Остапенко та солістки Наталії Тищенко чуттєво виконали гімн Січових стрільців «Ой, у лузі червона калина», а хоровий колектив ветеранів районного Будинку культури вражаюче виконав пісню «За Україну, за її долю...».
Опісля відбувся показ фільму «Пекельна Хоругва або Різдво Козацьке» режисера Михайла Кострова. Це новий чудовий український фільм, який усім варто переглянути. Це фільм­казка про козаків, козацький рід, рай, пекло, Різдво. Сама історія наповнена українським народним гумором, козацькою героїкою і закорінена в український фольклор і українську народну міфологію й вірування. В основу сценарію покладено твір найвідомішого казкаря України Сашка Лірника « Про старого козака, різдвяного чорта, чотири роги і козацький рід», який є сценаристом. У цій казці герої потрапляють у часи Запорізької Січі – вольності українських козаків, які відчайдушно і сміливо захищали рідну Україну­Гетьманщину та не боялися ні чортів, ні смерті, були сміливими і мужніми. Паралельно тут розкривається тема цінностей на прикладі української родини, показано, як батьківська підтримка і віра, материнська любов дають людині силу і наснагу для вирішення життєвих негараздів.Фільм дійсно вражає професійною грою акторів та захоплюючим сюжетом. Опісля перегляду відбулася традиційна смолоскипна хода на честь вшанування пам’яті Героїв Бахмача та Крут від площі Героїв Майдану до площі Богдана Хмельницького. Учасники тримали в руках 102 смолоскипи на честь вшанування Героїв Бахмача і Крут. По завершенню ходи на учасників чекав смачний козацький куліш та запашний чай.
У заходах брали участь голова райдержадміністрації Тетяна Неділько, заступник голови районної ради Віталій Дзюба, Бахмацький міський голова Павло Шимко, представники громадськості, учасники АТО, учнівська молодь.
29 січня на станції Крути відбулися меморіальні заходи з нагоди 102­ї річниці бою під Крутами, де полягли за Україну військові курсанти, студенти та гімназисти.
Вшанувати світлу пам’ять молодих патріотів до Меморіального комплексу «Пам’яті Героїв Крут» прибули делегації з різних регіонів України. У пам’ятних заходах, які відбулися у Крутах, брали участь і жителі Бахмаччини. Одну з офіційних делегацій очолювали голова райдержадміністрації Тетяна Неділько та заступник голови районної ради Віталій Дзюба.
Пам’ять усіх полеглих за свободу та незалежність Української держави учасники заходу вшанували хвилиною мовчання та покладанням квітів до Монументу. Відбулася заупокійна літія.
Зібранню представили тематичну літературно­мистецьку композицію. Також усі охочі могли ознайомитися з виставкою «Блокпост пам'яті», яка присвячена Героям, загиблим на сході України, та відвідати музейну експозицію Меморіального комплексу.
Подвиг Героїв Бахмача і Крут надихає майбутні покоління на сміливі вчинки і героїзм. Він став символом незалежності і стійкості українських воїнів.
Інна МОЗГОВА.
Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Нашій дорогій


Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: Golospris@cg.ukrtel.net
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: UA633808050000000026003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^