» Збори громадян за місцем проживання
Інформація до новини
  • Переглядів: 13
  • Автор: admin
  • Дата: 14-02-2020, 08:30
14-02-2020, 08:30

Збори громадян за місцем проживання

На початку року, щоб обговорити проблеми, підбити підсумки та окреслити плани на майбутнє, відбуваються збори громадян за місцем проживання. Вже традиційно першим проходить сільський схід у селі Кропивне.

Відповідно до порядку денного на початку загальних зборів сільський голова Володимир Ткаченко звітував перед громадою про проведену роботу впродовж 2019 року. Нині в Кропивненській громаді проживає 583 громадян, з них – 150 пенсіонерів. Очільник громади поділився невтішною статистикою: минулоріч кількість населення зменшилася на 7 осіб, а народилося лише 2 діток.
У селі працює навчально­виховний комплекс, де здобувають освіту 72 учні та 36 дітей дошкільної групи.
Кропивненці обговорили питання, що стосувались сімейних лікарів, заміни опор вуличного освітлення, ремонту центральної дороги, надання пільг і субсидій на придбання твердого палива.
У загальних зборах громадян брали участь голова райдержадміністрації Тетяна Неділько, заступник голови районної ради Віталій Дзюба, керівники та фахівці окремих структурних підрозділів райдержадміністрації та районних служб.
Тетяна Неділько коротко поінформувала присутніх про досягнення району та дала відповіді на питання жителів громади. Зокрема подякувала депутатам та сільському голові за підтримку в придбанні медичного обладнання для КНП «Бахмацька центральна районна лікарня», завдяки чому медичний заклад має більш широкий спектр надання послуг. Також повідомила, що Кабінетом Міністрів затверджений перелік опорних закладів, до якого на Чернігівщині увійшло в дев’ятку й КНП «Бахмацька центральна районна лікарня».
Присутні активно обговорювали питання щодо розвитку населеного пункту, шляхів вирішення соціальних питань та перспективи територіального об’єднання громад.
По закінченню зборів жителі села Кропивне висловили позицію, що в майбутньому бажають бути у Бахмацькій об’єднаній територіальній громаді.
Тетяна КОБИЛЬНИК.


ххх
Загальні збори громадян за місцем проживання минулого тижня відбулися й у селі Білі Вежі. У їх роботі брали участь голова районної державної адміністрації Тетяна Неділько, заступник голови районної ради Віталій Дзюба, керівники місцевих сільгосппідприємств , депутати районної ради Василь Булах та Володимир Примак.

На сільському сході заслухали звіт Біловежівського сільського голови Олександра Шуби.
По Біловежівській сільській раді зареєстровано 483 чоловіки, з них людей пенсійного віку – 168. У минулому році у громаді народилося одне немовля, померло 7 громадян. Дітки шкільного віку, їх 40, та дошкільного­ 10, навчаються і виховуються у Біловежівському НВК. Завдяки фермерам Володимиру Примаку, Миколі Бабіну, Станіславу Шубі організовано безкоштовне харчування всіх учнів.
Проведено значний обсяг робіт по розробці генерального плану сіл Біловежі Перші, Біловежі Другі , Зеленівка, Зарукавне. Нині триває завершальний етап робіт. Проведено будівництво мереж вуличного освітлення у с.Зеленівці протяжністю 1340 м та в с. Біловежі Перші ­ 1640 м. У 2019 році роботи продовжено та збудовано лінії для вуличного освітлення, протяжністю 5,5 км, встановлено 56 світильників.
На території Біловежівської сільської ради орендують землі 11 фермерських господарств. Усі ці господарства займаються виробництвом сільськогосподарської продукції в галузі рослинництва. Землі, які використовуються цими сільгосппідприємствами, це переважно паї громадян, надані в оренду. Всі господарства у 2019 році сплатили орендну плату в межах 12% від вартості паю.
Згідно із програмою підтримки учасників АТО та воїнів ­ інтернаціоналістів їм виплачено допомогу у розмірі по 2 тис. грн кожному на загальну суму 10 тис. грн.
У сільській раді діє програма « Організація благоустрою населених пунктів Біловежівської сільської ради», в межах якої виконано низку робіт­ збудовано та пофарбовано паркани в селі Зеленівка біля сільського клубу, біля фельдшерського пункту та в селі Білі Вежі. Проводиться впорядкування кладовищ та вулиць села. На ці роботи запрошуються жителі села. Біловежівський сільський голова Олександр Шуба висловив слова вдячності кожному мешканцю громади, хто знаходить час і бере активну участь та надає допомогу в організації та проведенні днів благоустрою. А також звернувся до жителів села з проханням доглядати за своїми подвір’ями, аби вони не заростали бур’янами, адже це негативно позначається на зовнішньому вигляді села.

Ремонту потребують дороги. Гарною новиною є те, що у 2019 році за кошти Державного бюджету капітально відремонтовано проміжок дороги в межах села Осинівка, а це близько одного кілометра. Це значно покращує пересування автотранспорту.
Олександр Степанович подякував фермеру Миколі Бабіну,завдяки якому проведено висипку частини дороги між селами Веселе та Білі Вежі.
Як сказав сільський голова, цьогорічні кількаденні опади зробили дороги у населених пунктах громади непроїзними, тому він подякував керівникам місцевих сільгосппідприємств ­ Василю Булаху, Володимиру Примаку та фермеру Миколі Бабіну, які оперативно надали техніку для розчищення снігу.
Олександр Шуба зазначив, що автобусне сполучення налагоджене. Автобусний рейс Бахмач ­ Біловежі Перші обслуговує приватний підприємець Наталія Дубініна.
На території сільської ради трудяться 3 соціальні працівники. Вони надають допомогу 11 одиноким непрацездатним громадянам. У громаді діють 2 магазини. Обслуговує їх підприємець із м.Бахмача. Є побажання мешканців громади, аби магазин працював і в неділю.
Медичну допомогу надають працівники двох фельдшерських пунктів. В умовах реформування системи охорони здоров’я з медичним обслуговуванням населення виникла низка проблем із фінансуванням установ. Тому частину витрат, а саме оплату за опалення та електроенергію, виконує сільська рада. І ще одна проблема, яка виникла у кінці 2019 року, ­ це відсутність фельдшера у селі Білі Вежі. Питання відкрите, на даний час біловежівців обслуговують медичні працівники Григорівської амбулаторії.
Як зазначив Олександр Шуба, пріоритетним на 2020 рік залишається питання капітального ремонту дороги Григорівка – Перше Травня. На контролі проблеми правового порядку, адже у минулому році було скоєно чимало крадіжок. На жаль, жодного злочину не розкрито, злодіїв не знайдено і не покарано. Тож мешканці громади сподіваються на плідну співпрацю з дільничним, який у селах буває дуже рідко. Потребують вирішення зокрема і питання вивезення сміття з вулиць, розчищення ставків у селі Зеленівка та Біловежі. У минулому році, завдяки спонсорській допомозі Станіслава Шуби, частково поглиблено ставок Квашівський.
До обговорення актуальних питань життєдіяльності громади активно долучалися голова районної державної адміністрації Тетяна Неділько, заступник голови районної ради Віталій Дзюба, керівники та представники установ та організацій району. Вони надали вичерпні відповіді на питання жителів територіальної громади.
Про депутатську та благодійну діяльність розповіли депутати районної ради Василь Булах та Володимир Примак. Їх доброчинність сприяє поліпшенню матеріально­технічної бази закладів соціальної сфери, що діють на території Біловежівської сільської ради. Із розумінням ставляться депутати до людських проблем, допомагають фінансово.
З питань, які стосувалися соціального захисту, поінформувала начальник соціального захисту населення райдержадміністрації Зоя Фурсова. Роз'яснення щодо попередження виникнення пожеж у житловому секторі ­ головний інспектор РВ УДСНС України у Чернігівській області Андрій Пасічник.
Валентина Гришко, завідуюча Тиницькою амбулаторією ЗПСМ, наголосила,що незалежно від того, укладено декларацію із сімейним лікарем чи ні, медична допомога буде надана кожному, хто її потребуватиме.
На сільському сході також порушували питання щодо отримання мешканцями громади земельних ділянок площею 2 га, виділення землі під пасовище, ремонту доріг, водопостачання та інші.
Інна Мозгова.


ххх
Традиційно мешканці Дмитрівської територіальної громади збираються на загальні збори громадян за місцем проживання, аби обговорити питання життєдіяльності населеного пункту та спільно знайти шляхи їх вирішення. У роботі зборів брали участь голова райдержадміністрації Тетяна Неділько, голова районної ради Микола Іванюк, керівники та фахівці структурних підрозділів райдержадміністрації та районної ради, представники місцевих сільгосппідприємств.
Секретар Дмитрівської селищної ради Людмила Кудрявцева прозвітувала перед громадою про проведену роботу за 2019 рік та окреслила плани на майбутнє.
Одне з основних питань, що викликає занепокоєння, це невтішна демографічна ситуація у громаді, яка з кожним роком погіршується. Нині у Дмитрівці проживає 2105 чоловік, із них 87 дітей дошкільного віку. Переважна кількість населення – це люди пенсійного або передпенсійного віку. Молоді в населеному пункті небагато. Про це свідчить незначний показник народжуваності.
За минулий рік у населеному пункті народилося 7 немовлят. Померло 54 особи. Не залишаються поза увагою одинокі літні люди, які проживають на території Дмитрівської селищної ради. Ними опікуються соціальні працівники ­3 у смт Дмитрівці та 1 у с. Щучій Греблі. Вони надають допомогу по господарству, доставляють продукти харчування, медикаменти тощо.
У Дмитрівській територіальній громаді проживає 23 учасники АТО, кожному з них було виділено по тисячі гривень матеріальної допомоги. Родинам загиб­лого військовослужбовця та Героя Небесної Сотні також надавали кошти у сумі 1,5 тисячі гривень. Кожному призовнику, які у минулому році поповнили лави Збройних Сил України, селищна рада виділила по 3 тис. грн.
Навчально­ виховний процес на території громади забезпечують працівники Дмитрівської ЗОШ І­ІІІ ст., де отримують освіту 154 учні. Неможливо не згадати про культурно­масову роботу, яка не обходиться без учнів місцевої школи. Дбають у селищі про виховання найменших жителів. У смт Дмитрівці діє днз «Сонечко» , де виховується 43 дошкільнят. Для діток створені всі необхідні умови – проводяться розвиваючі, культурні та пізнавальні заходи.
На належному рівні у селищі функціонує місцева пожежна охорона, яка перебуває на балансі Дмитрівської селищної ради. Вдалося вирішити питання з її фінансуванням шляхом укладання спільних угод на обслуговування з Кропивненською, Гайворонською, Рубанською, Григорівською та Голінською сільськими радами. Нині у пожежній охороні працює 9 чоловік. Є 2 спецавтомобілі. Окрім гасіння пожеж, бригада допомагає людям у різних ситуаціях. Зокрема, взимку вибиратися із снігових заметів, влітку – забезпечували полив саджанців у Калиновому гаю у с. Щуча Гребля. Розповідаючи про пожежну охорону, Людмила Петрівна акцентувала увагу на впорядкованій території, де розташована охорона та рекомендувала брати позитивний приклад із працівників, які власними силами підтримують порядок.
На жаль, непривабливий вигляд має глядацька зала місцевого Будинку культури. Стеля приміщення перебуває в аварійному стані та потребує ремонту. Попри це там проводяться масові заходи. Саме там відбулися і загальні збори громадян за місцем проживання. Захід видався тривалим у часі. Місцева влада не подбала про комфортні та затишні умови для перебування людей. Адже у залі було досить прохолодно. Людмила Петрівна у своєму звіті запевнила мешканців громади, що у наступному році планується ремонт глядацької зали. У минулому році вдалося відремонтувати кабінет директора місцевого Будинку культури, артистичну кімнату, два міні­зали, де встановлено тренажери, більярдний та тенісний столи. На належному рівні у громаді проводиться культурно­масова робота. Чимало заходів відбулося до свят та пам’ятних дат. Значну допомогу у їх проведенні надали керівники місцевих сільгосппідприємств, зокрема, ПРАТ «Дмитрівське ЗПП», ТОВ «Агродмитрівське», ТОВ «Агролайф Інвест». Не оминає своєю увагою Дмитрівську громаду народний депутат України Валерій Давиденко.
З доповіді секретаря селищної ради зрозуміло, що серед позитивних напрацювань селищної ради є й проблеми. Із занепокоєнням мешканці громади сприймали інформацію про медичне обслуговування населення. Нині медичне обслуговування дмитрівчани отримують у місцевій лікарні. Але приміщення медичного закладу потребує ремонту, оновлення медичного обладнання і, звичайно ж, гостро стоїть питання кадрового забезпечення. Люди вкрай стурбовані подальшою долею лікарні. Вони звернулися до представників влади посприяти у вирішенні питання, що стосується збереження лікарні.
Не оминула у своєму виступі секретар селищної ради питання благоустрою, ремонту доріг, освітлення вулиць, облаштування дитячого майданчика у центрі. У минулому році по можливості проводилась висипка грунтових доріг, монтаж вуличного освітлення на окремих вулицях, ліквідація сміттєзвалищ тощо. Цей перелік робіт планується продовжити і в нинішньому році. Людмила Петрівна відзначила позитивну роброту людей, які працювали у громаді за цивільно – правовими угодами.
У своїй доповіді Людмила Кудрявцева детально розповіла про місцевий бюджет, його надходження та видатки. Користуючись нагодою, вона подякувала керівникам сільгосппідприємств та всім небайдужим людям за допомогу у вирішенні життєво важливих проблем громади.
Під час зборів присутні порушували низку проб­лемних питань, зокрема, децентралізації, відновлення водопостачання у с. Щучій Греблі, відсутність слюсаря у КП «Перспектива», функціонування місцевої лікарні, впорядкування кладовищ, продовження робіт по встановленню вуличного освітлення, наведення громадського порядку, отримання земельних ділянок площею 2 га , оформлення документів на земельні ділянки тощо.
Впродовж зборів громада була досить активною, але не єдиною у подоланні проблем населеного пункту. Мимоволі приходить на думку вислів: «Моя хата скраю…».
Роз’яснення з питань соціального захисту надала начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Зоя Фурсова. Статистичні дані про виникнення пожеж, їх наслідки та застереження, щоб уникнути лиха, озвучив на заході провідний інспектор капітан Бахмацького РВ УДСНС України у Чернігівській області Олександр Мусієнко. Начальник Бахмацького управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області Антоніна Шумак довела до відома присутніх інформацію про пташиний грип, африканську чуму тощо. Із дмитрівцями також спілкувався помічник народного депутата Валерія Давиденка Володимир Кочерга.
Звертаючись до мешканців Дмитрівської територіальної громади , голова райдержадміністрації Тетяна Неділько акцентувала увагу на медичній реформі вторинної ланки. Аби детально вивчити питання функціонування медичного закладу у Дмитрівці , вона запропонувала найближчим часом провести збори за участю генерального директора КНП «Бахмацька ЦРЛ» Сергія Чалого, який надасть роз’яснення стосовно порушеного питання.
Тетяна Миколаївна зазначила, що відвідує сільські сходи, аби почути проблеми людей і по можливості допомогти у їх вирішенні. Населення повинно проявляти ініціативу і працювати разом над розвитком громади.
Світлана Кириленко.
Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Нашій дорогій


Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: Golospris@cg.ukrtel.net
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: UA633808050000000026003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^