» Три Катерини
Інформація до новини
  • Переглядів: 138
  • Автор: admin
  • Дата: 6-03-2020, 08:31
6-03-2020, 08:31

Три Катерини

Українські жінки – справжні перлини, вони затьмарюють красою, розумом, чарівністю та неповторністю, своїми талантами. Саме дзвінкоголосим співом, неординарністю репертуару підкорили односельців­голінців три чудові жінки – Катерина Передера, Катерина Горова та Катерина Салій, без яких не обходиться жодне сільське свято. Так само собою склалося, що вони – тезки. Тому над назвою колективу довго думати не довелося – так і назвали «Три Каті». Катерина Василівна, Катерина Максимівна та Катерина Петрівна – різні за віком та характером, однак вони знаходять спільну мову, їх об’єднує любов до української пісні. Колектив порівняно молодий, але вже має чимало прихильників як у рідному селі, так і поза його межами. Учасниці жіночого ансамблю вже можуть похвалитися першими нагородами. Участь у фестивалі­конкурсі «Таланти твої, Україно», який минулоріч відбувся у Дмитрівці, брали з великим задоволенням, наполегливого готувалися, звичайно ж, хвилювались, адже хотіли достойно представити своє село та показати свій талант. І це учасницям колективу удалося, їх творчість була високо оцінена журі, і як результат – колектив нагороджено грамотою та кубком. Дійсно, від мистецького заходу вони отримали масу задоволення, почерпнули чимало нового для себе.
Твори для своїх виступів жінки підбирають самостійно, це переважно стародавні українські пісні. У репертуарі тріо їх багато, учасниці навіть і підрахувати їх кількості не можуть. Цікаво те, що і пісні на концертах не повторюються, жінки виконують на кожному заході лише ті, які ще не звучали у їхньому виконанні. Як говорить Катерина Максимівна, найстарша учасниця колективу «Три Каті», що у світі без чогось сонячного і доброго не затишно, ось для цих жінок світлим і радісним є пісня, яка розраджує і покращує настрій. Коли спопеляється прозорий день, полишивши домашні клопоти, поспішають Катерини – Василівна, Максимівна та Петрівна на репетицію, де повністю поринають в українську пісню та відпочивають душею від трудових сільських буднів. Після виснажливих репетицій вони знову з українськими мелодійними піснями на сцені Голінського сільського будинку культури, аби дарувати святковий настрій та позитив. Найкращі подарунки для учасниць ансамблю – це гучні аплодисменти глядачів та їх щирі усмішки. –Наш колектив не був би самобутній, ­говорять навперебій жінки,­ без нашого акомпаніатора Віктора Герасименка. Він грає на баяні, а Катерина Салій ще й у бобон вправно та завзято вибиває, аби додати українській пісні яскравості та колориту. Усю свою любов ці жінки віддають не лише пісні. Катерина Передера безмежно любить свою родину, роботу. Її завжди і в усьому підтримують чоловік Микола Васильович та сини Валерій і Сергій.
До речі, Сергій також має гарний голос, тому не­одноразово радував односельців своїми виступами під час сільських святкових заходів. А маленький внучок Назарчик для Катерини Василівни ­ найбільша втіха та розрада. Робота ж у жінки не з легких. Але одна із затребуваних у селі. Більше тридцяти років вона працює листоношею. Катерину Василівну з нетерпінням чекають у кожній домівці, де її з повагою зустрічають, дякуючи за відповідальність та сумлінність у роботі.
Катерина Горова працювала у колгоспі ланковою, дояркою, різноробочою. Ще будучи молодою, дуже любила українські пісні, говорить, що часто наспівувала для себе, здавалося, що з піснею і робота швидше робилася. Нині жінка на заслуженому відпочинку, тому займається тим, що їй до душі: невеличким домашнім господарством, а ще, крім ансамблю «Три Каті», співає у церковному хорі.
Катерина Салій з чоловіком Петром Павловичем теж полюбляють поратись по господарству, адже як у селі без нього. Виростили та дали путівку в життя трьом дітям. А вже тепер радіють успіхам онуків. Раніше у вільний від роботи час Катерина Петрівна вишивала, ця справа її захоплювала, а головне – раділа, коли стібок за стібком і на тканині з'являвся яскравий візерунок. Більше 15 років свого трудового життя жінка віддала роботі у Голінській сільській раді. Пізніше працювала соціальним працівником. Завжди відповідально і старанно ставилася до роботи, адже виконати справу аби як – це не для Катерини Петрівни.
Познайомившись із цими чудовими жінками, зрозуміла, що зачаровують вони усіх не лише співом, а й своєю жіночністю, досвідом, мудрістю прожитих літ, неординарністю та простотою.
Інна Мозгова.
Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Нашій дорогій


Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: Golospris@cg.ukrtel.net
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: UA633808050000000026003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^