» Протидія коронавірусу з відповідальністю кожного
Інформація до новини
  • Переглядів: 8
  • Автор: admin
  • Дата: 23-03-2020, 08:22
23-03-2020, 08:22

Протидія коронавірусу з відповідальністю кожного

Через стрімке поширення коронавірусу в світі в Україні введено карантинні заходи. На виконання доручення Президента України та рішення Державної комісії з питань ТЕБ і НС Кабінет Міністрів прийняв рішення щодо запровадження низки заходів для запобігання поширенню коронавірусної інфекції (Постанова КМУ від 16 березня № 215 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211»). Саме про запобігання поширенню коронавірусу говорили на нараді у райдерж­адміністрації керівники районних соціальних служб та медичних установ, яку провела голова райдержадміністрації Тетяна Неділько. Очільниця району акцентувала увагу присутніх на безумовному виконанні вимог відповідної Постанови, згідно з якою заборонено з 18 березня по 3 квітня:
­ на усій території нашої держави регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним транспортом у приміському, міжміському внутрішньообласному і міжобласному сполученні; ­ перевезення більше 10 пасажирів одночасно в автомобільному транспорті, в автобусах, які виконують регулярні пасажирські перевезення на міських маршрутах.
З 18 березня до прийняття окремого рішення заборонено перевезення пасажирів залізничним транспортом в усіх видах внутрішніх сполучень (приміському, міському, регіональному та дальньому).
Також з 17 березня в Україні заборонено проведення всіх масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів, у яких бере участь понад 10 осіб. Дозволено лише заходи, необхідні для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування.
З 17 березня заклади громадського харчування (ресторани, кафе), інші заклади розважальної діяльності, заклади культури повинні тимчасово призупинити свою роботу. Дозволено надавати послуги з громадського харчування із застосуванням адресної доставки замовлення за умови забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту.
Дозволяється торгівля продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення. Також можна здійснювати банківську та страхову діяльність.
Відповідно до Постанови Міністерству охорони здоров'я доручено тимчасово призупинити планову госпіталізацію та планові операції, крім невідкладних та термінових. Крім того, максимально підготувати та перепрофілювати медичні заклади для прийому та лікування інфікованих хворих у тяжких станах. Конт­роль за виконанням даної постанови Уряду покладено на МВС та Національну поліцію.
Що стосується роботи медичних закладів району, то генеральний директор КНП "Бахмацька центральна районна лікарня" Сергій Чалий та головний лікар КНП «Бахмацький районний центр ПМСД» Вікторія Петройтіс повідомили, що всі медичні заклади Бахмаччини працюватимуть у звичному режимі. За потреби усі жителі району зможуть отримати первинну медичну допомогу у свого сімейного лікаря, з яким укладено декларацію. До речі, у Бахмацькому центрі первинної медико­санітарної допомоги віднедавна працює ще один сімейний лікар Віталій Воєводін, з яким є можливість підписати медичну декларацію.
Медичні працівники району забезпечені засобами індивідуального захисту. З районного матеріального резерву в лікарню передано комплекти протиепідемічного одягу. Придбано дезінфекційні засоби для обробки поверхонь та дверних ручок медичних установ. Введено заборону на відвідування пацієнтів у стаціонарах та заборонено в’їзд приватного транспорту на територію ЦРЛ, крім окремих випадків, що стосуються транспортування тяжкохворих. Розпочато перепрофілювання терапевтичного відділення ЦРЛ в інфекційне кількістю 25 ліжко­місць. Наразі в інфекційному боксі може перебувати 2 пацієнти, в реанімації – 6. У медичному закладі наявні 3 апарати штучної вентиляції легень та 2 наркозно–дихальні. Замовлено тести для діагностики коронавірусу.
Головний лікар КНП «Бахмацький районний центр ПМСД» Вікторія Петройтіс зазначила, що при необхідності отримання медичної допомоги пацієнт може звернутися до сімейного лікаря як за телефоном, так і особисто. Людина має самостійно визначитися з формою отримання медичної допомоги: чи то з’явитися до сімейного лікаря на прийом, одягнувши маску, чи то викликати лікаря додому.
У випадку екстрених ситуацій необхідно звертатися до служби «103».
У центрі уваги перебувають громадяни соціально вразливих категорій населення. На контролі – відділення стаціонарного догляду районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) у селах Красне, Курінь, Митченки та Фастівці. Натомість соціальні працівники працюють у звичайному режимі. Що ж стосується роботи управління соціального захисту населення райдержадміністрації, то для протидії поширенню гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом CОVID­19, захисту та збереження здоров’я жителів району обмежено прийом громадян. Тож послуги надаватимуть дистанційно: консультації, роз’яснення та відповіді на всі запитання, які не потребують особистого звернення, можна отримати за телефонами: з питань субсидій та державних соціальних допомог­ 2­17­98 та 2­13­44; з питань пільг ­ 2­13­44; з питань санаторно­курортного оздоровлення, отримання технічних засобів реабілітації ­ 3­11­50; з питань соціально­трудових відносин ­ 3­11­50.
На нараді рекомендовано донести інформацію керівникам територіальних громад, установ, організацій, районних служб щодо вжиття термінових заходів для запобігання розповсюдженню коронавірусної інфекції. Також розглянути можливість переглянути робочий графік працівників, у яких є малолітні діти.
Звісно, ситуація, яка склалася через поширення коронавірусної інфекції, викликає занепокоєння, але не варто піддаватися паніці.
­ Пам’ятаймо, що відповідальне ставлення кожного до власного здоров'я та здоров'я оточуючих, є запорукою боротьби з поширенням цієї небезпечної хвороби. Слід дотримуватися правил особистої гігієни – часто мити руки або обробляти дезінфікуючими розчинами, уникати місць великого скупчення людей. Не варто займатися самолікуванням і при перших ознаках захворювання потрібно звертатися до лікаря. Не хворійте та будьте здорові, ­ зазначила голова райдержадміністрації Тетяна Неділько.
Тамара СИЛКА.
Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Нашій дорогій


Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: Golospris@cg.ukrtel.net
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: UA633808050000000026003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^