» Є така професія - здоров'я охороняти
Інформація до новини
  • Переглядів: 52
  • Автор: admin
  • Дата: 22-06-2020, 08:40
22-06-2020, 08:40

Є така професія - здоров'я охороняти


Щорічно у третю неділю червня в Україні відзначають День медичного працівника. Важко уявити сучасне життя без медицини. Будь­яка людина, незалежно від віку, прагне бути здоровою і прожити якомога довше. Напевно, серед нас немає таких, хто хоча б раз не звертався за допомогою до медиків. Дійсно, у багатьох ситуаціях вони є рятівною інстанцією для хворого, надією на одужання та полегшення страждань. Досить часто працівники галузі охорони здоров’я лікують не лише тіло, а й душу, вселяючи віру у краще. Всі ці якості без перебільшення притаманні працівникам Курінської амбулаторії загальної практики сімейної медицини, які дбають про здоров’я не лише курінців, а й окремих мешканців Бахмаччини.
Понад 33 роки у селі Курінь безперебійно функціонує медичний заклад, де завдяки професіоналізму, турботі та чуйному ставленню медиків людські страждання змінює радість, а розпач переростає у віру.
За цей проміжок часу Курінська амбулаторія змінила своє обличчя , стала однією з кращих у районі. Нині це ошатне відремонтоване приміщення є окрасою населеного пункту. Просторі світлі кабінети із сучасним медичним обладнанням, впорядковане подвір’я, де буяють квіти. Розташований медичний заклад у мальовничому куточку села. Неподалік височіють розлогі смарагдові сосни, наповнюючи повітря неповторним життєдайним ароматом. Для зручності пацієнтів у фойє приміщення встановлені лавки для відпочинку. Про це подбав Курінський сільський голова Леонід Вдовенко.
Медичні послуги населенню надають кваліфіковані медичні працівники амбулаторії. Більшість із них працюють на ниві охорони здоров’я чимало років, дбаючи про здоров’я не одного покоління курінців. Із 2008 року очолює дружний та злагоджений колектив Курінської амбулаторії загальної практики сімейної медицини
висококваліфікований лікар вищої категорії Світлана Шатан. Свою трудову діяльність вона розпочала у 1988 році лікарем­педіатром. Сумлінне ставлення до виконання своїх обов’язків, високе почуття відповідальності за доручену справу, доброзичливе ставлення до пацієнтів­ ці риси характеризують цього досвідченого лікаря. У 2005 році Світлана Шатан перекваліфікувалася на лікаря загальної практики сімейної медицини. Відтоді вона лікує як дітей, так і дорослих. Нині з нею укладено 1993 декларації. І це не лише курінці, серед них є люди з інших населених пунктів. Оскільки про професійні здібності Світлани Вікторівни відомо далеко за межами села.
Набираючись досвіду, встигла зарекомендувати себе, як гарний фахівець, лікар загальної практики сімейної медицини другої кваліфікаційної категорії Наталія Іващенко. Своє здоров’я їй довірило 1668 осіб. Нині Наталія Іванівна перебуває у декретній відпустці. Пліч­о­пліч з лікарями трудяться 8 медичних сестер –Світлана Сиплива, Алла Гаврись, Світлана Гаврись, Людмила Рибатенкова, Оксана Іващенко, Наталія Федай, Олена Юречко, Катерина Губар. Більшість із них мають вищу категорію. Про
чистоту та затишок у закладі дбають молодші медичні сестри Людмила Горбач і Оксана Мажара. Водій Микола Гриненко забезпечує виїзди медиків на виклики до хворих. Територія населеного пункту досить велика . Окрім села Курінь, медики щомісячно виїжджають на огляди населення сіл Шумейки та Українське. Загалом вони обслуговують 3241 мешканця Курінської територіальної громади, із них 21 дитину до року. Широкий спектр безкоштовних медичних послуг надається у медичному закладі. Зокрема, роблять ЕКГ, загальний аналіз крові, сечі, тестування на ВІЛ, гепатити, вимірюють тиск, рівень цукру та холестерину у крові, вагу, зріст тощо. Діє там клінічна лабораторія, фізікабінет, денний стаціонар на 10 ліжок, аптечний пункт. На жаль, порожньо у коридорі медичного закладу майже ніколи не буває . Переважна кількість людей звертається із захворюваннями серцево­судинної системи, рухового апарату тощо. Кожному там намагаються зарадити та допомогти поліпшити здоров’я. За останні роки оновилася матеріальна база Курінської амбулаторії . А саме був придбаний біохімічний аналізатор, небулайзер, бінокулярний мікроскоп, центрифуга, комп’ютерна техніка підключена до мережі Інтернет. Вагому увагу медичному закладу приділяє КЗ «Первинний центр медико­санітарної допомоги», забезпечуючи необхідними засобами для роботи.
З особливою вдячністю завідуюча Курінською амбулаторією згадала щедрих благодійників, які небайдужі до розвитку медицини на селі: директора ПСП «Авангард» Василя Булаха, керівника ТОВ «Поліський бекон» Дмитра Дудка, до речі, нині завдяки Дмитру Володимировичу продовжуються роботи по утепленню фасаду приміщення, місцевих фермерів, які орендують землі на території громади ­ Олександра Харченка, Івана Панченка, Станіслава Шубу, приватного підприємця Віктора Силку.
Їхня допомога відображається у відремонтованому приміщенні, оновленій матеріальній базі та якості надання медичних послуг населенню. Адже , як говорить Світлана Шатан: "Наша робота спрямована не на показники, а на те, щоб люди були здорові та задоволені".
Світлана Кириленко.
Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Нашій дорогій


Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: Golospris@cg.ukrtel.net
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: UA633808050000000026003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^