» Прожиті роки - безцінне багатство
Інформація до новини
  • Переглядів: 20
  • Автор: admin
  • Дата: 25-06-2020, 14:44
25-06-2020, 14:44

Прожиті роки - безцінне багатство

На сторінках нашої газети зав­жди чільне місце займають історії про довгожителів нашого району. 20 червня 100­річну позначку життя переступила жителька села Обмачів Наталія Юхимівна Думанська.
Йдучи за редакційним завданням до ювілярки, я, звісно ж, із нетерпінням чекала на знайомство із людиною, яка прожила життя довжиною у сто років. Але навіть і подумати не могла, на скільки цікавою особистістю виявиться жінка, а її розповіді захоплюючими та повчальними.
Народилася Наталія Юхимівна на Луганщині, там пройшло її дитинство та шкільні роки. Після закінчення школи дівчина вступила до педагогічного училища та здобула омріяну професію – учитель початкових класів. Тоді і розпочався трудовий шлях Наталії Юхимівни. Вона молода, ініціативна, скільки думок, мрій, її очі горіли, адже попереду – довге і цікаве життя. Душа прагнула до дітей, яким віддавала всю душу. Нині вчительський та життєвий досвід літньої жінки заслуговує на повагу. Вона – ветеран праці, має 40 років стажу на педагогічній ниві.
Працьовитість, чесність і скромність Наталія Юхимівна пронесла через усе життя. Її роки ­ її безцінне багатство. А ще понад усе вона пишалася і пишається своїми синами та доньками. Разом із чоловіком вони виростили та виховали 7 дітей, 4 із них, на жаль, залишили цей світ. Має довгожителька 16 внуків, 5 правнуків та праправнука.
Так склалося життя, що останні 25 років жінка мешкає у селі Обмачів. Проживає Наталія Юхимівна сама. У свої 100 років куховарить, буває на городі, де прополює грядочки. Безмежно вдячна сусідам Ользі Миколаївні та Миколі Андрійовичу Мотричам, які їй не лише допомагають по господарству, купують необхідні продукти, ліки, а й заходять поспілкуватися, розповісти щось новеньке, розрадити стареньку. Син та доньки Наталії Юхимівни проживають далеко від неньки. Тому, зважаючи на поважний вік, стан здоров’я та чималі відстані, не мають змоги відвідувати маму. Але на життя наша героїня не скаржиться, сприймає все так, як є. А ось секрету свого довголіття вона не знає.
­Можливо, тому так довго тримає мене земля, що все життя надіялася тільки на себе, за всіх переживала, допомагала, бажала добра, була щирою і ніколи не кривила душею. Роботу поєднувала із сім’єю, ніколи не рахувалася ні з часом, ні з обов’язками – треба, значить треба! – розповідає літня жінка. Такою вона залишається і донині – людяною, поміркованою та доброю.
Не дивлячись на вік, Наталія Юхимівна полюбляє читати. – Не буває такого дня, щоб я не взяла в руки газети та не дізналася чогось новенького для себе, – говорить вона. А ще Наталія Юхимівна із задоволенням слухає радіо, зізнається, що саме завдяки передачам українського радіо вона в курсі подій, які відбуваються в країні.
Наталія Юхимівна із усмішкою та радістю зустрічає кожен свій ранок, дякує за кожен прожитий день.
Привітати Наталію Юхимівну Думанську із 100­річним ювілеєм завітали перший заступник голови районної державної адміністрації Станіслав Воробей, керуюча справами, начальник організаційного відділу апарату районної ради Світлана Книга, секретар Обмачівської сільської ради Тамара Тараленко. Вони побажали Наталії Юхимівні міцного здоров’я, бадьорості духу, благополуччя, Божої ласки, многая –многая літа та вручили довгожительці подарунки і квіти.
Інна МОЗГОВА.
Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Нашій дорогій


Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: Golospris@cg.ukrtel.net
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: UA633808050000000026003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^