» Ми пам'ятаємо подвиг ваш
Інформація до новини
  • Переглядів: 34
  • Автор: admin
  • Дата: 25-06-2020, 14:50
25-06-2020, 14:50

Ми пам'ятаємо подвиг ваш

Наша шана і уклін доземний
Всім, хто Перемогу здобував,
Хто своєю волею і кров’ю
Ворога мерзенного здолав.

Саме таким поетичними рядками із диптиху «Війна очима сучасника. Війна очима солдата», автором якого є учениця 8 класу Красненського НВК Віта Пилипенко, вирішила розпочати публікацію про районний конкурс учнівських творчих робіт « Ми пам’ятаємо подвиг ваш!» Він приурочений 75­річчю Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Цей поетичний доробок дів­чини розкриває трагізм війни, вдало порівнює події тих далеких років та сучасності, пронизаний чуттєвістю та шанобливим ставленням до подвигу Героїв. Відчувається, що тематика роботи торкнулася вразливої дитячої душі і знайшла відтворення на папері у вигляді диптиху.
Трагічні події Другої світової війни не підлягають забуттю. Це сторінка нашої історії, яка полум’яніє кров’ю захисників Батьківщини. На їх мужніх прикладах ми повинні вчитися, як потрібно берегти рідну землю, любити свій народ, поважати і шанувати старших.
… 22 червня 1941 року. Того пам’ятного літнього ранку рожевий світанок пив росу із трав і замріяно слухав останні звуки мелодійного шкільного вальсу. Випускники танцювали свій останній танець на випускному вечорі. Через декілька хвилин, рівно о 4 годині, їх поглинув кривавий вихор найстрашнішої війни в історії людства, яка тривала 1418 днів і ночей. У роки Другої світової війни Україна втратила неймовірну кількість людей. Хто візьметься підрахувати, скільки вони могли б зробити і скільки пізнали б радісних хвилин. Але нацистські війська завзято робили свою брудну справу – нищили народ, безжально руйнували мирне життя. Та попри всі звірства ворога, на захист Батьківщини ставали всі ­ від малого до старого. Спробуймо ми поставити себе на місце наших хоробрих дідів та прадідів, бабусь та прабабусь, і даймо відповідь на запитання: « Чи зміг би я?»
Бахмацька районна організація ветеранів спільно з відділом освіти Бахмацької райдержадміністрації організували конкурс учнівських творчих робіт «Ми пам’ятаємо подвиг ваш». Участь у ньому брали талановиті учні Бахмацьких ЗОШ І­ ІІІ ст. №4, № 5, Григорівської ЗОШ І­ІІІ ст., Стрільницької ЗОШ І­ІІІ ст., Халимонівської ЗОШ І­ ІІІ ст., Курінського НВК, Фастівецького НВК, Красненського НВК. На розгляд журі у режимі онлайн надійшло 14 робіт, із них 8 –у номінації «Проза» та 6 – у номінації «Поезія». Кожен учнівський доробок заслуговує на увагу, адже всі старалися передати у своїх творах бачення величного подвигу своїх предків, ставлення до тих подій, збереження історичної спадщини українського народу та єднання поколінь. Юні автори виявилися з глибоким креативним мисленням, продемонстрували свої філологічні здібності, відтворили красу українського слова, показали високу мораль і духовність. Опрацьовуючи роботи учасників, члени журі пропустили їх через свої серця та не приховували захоплення від творчих талантів молоді Бахмаччини. Окремі твори вразили їх неординарністю висвітлення теми, глибиною змісту та емоційним забарвленням.
Символічно, що у День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні, в теплій та затишній атмосфері у малому залі районної ради відбулось нагородження переможців конкурсу. Розпочався захід вшануванням пам’яті полеглих Героїв минулого та сьогодення. Всіх присутніх привітала ініціатор проведення конкурсу, голова Бахмацької районної організації ветеранів Лілія Гриценко. За підсумками кращими визнано твори учениць Курінського НВК Інни Гасинець (І місце у номінації «Проза», твір «Лист до Марти, вічно існуючої в дзеркалі моїх очей»), 10 класу Бахмацької ЗОШ І­ІІІ ст. №5 Аліни Бурдюг (І місце у номінації «Поезія», вірш «Пам’яті прадіда»), учня 8 класу Халимонівської ЗОШ І­ІІІст. Богдана Крапивного (ІІ місце у номінації «Проза», твір « Пам’ять роду»), учениці 8 класу Красненського НВК Віти Пилипенко (ІІ місце у номінації «Поезія», диптих «Війна очима сучасника. Війна очима солдата»), учениці 7 класу Бахмацької ЗОШ І­ІІІст. № 5 Іванни Руденко (ІІІ місце у номінації «Проза», твір «Війна в житті моєї родини»), учениці 8 класу Фастівецького НВК Аліни Ковтун (ІІІ місце у номінації «Поезія», вірш «Гіркий спомин»). Їх твори будуть опубліковані на шпальтах нашої районної газети. Впродовж заходу Лілія Іванівна проаналізувала кращі роботи дітей, намагаючись передати їхню суть, та висловила вдячність школярам за участь у конкурсі. Переможців відзначили спільними Грамотами Бахмацької районної організації ветеранів, відділу освіти Бахмацької райдержадміністрації та подарунками.
З вітальними словами до присутніх звернулися голова райдержадміністрації Світлана Мельник, заступник голови районної ради Віталій дзюба, Бахмацький міський голова Павло Шимко. Посадовці подякували молоді за участь у конкурсі, творчий підхід до написання творів та розуміння важливості подвигу захисників рідної землі.
Саме такі заходи є стартом для духовного зростання, утвердження, формування особистості та власного світогляду. Для цього у дітей попереду ціле життя, сповнене нових відкриттів та перемог. Адже той , хто пам’ятає, той перемагає.
Світлана Кириленко.
Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Нашій дорогій


Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: Golospris@cg.ukrtel.net
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: UA633808050000000026003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^