» У Тиниці освятили храм ПЦУ
Інформація до новини
  • Переглядів: 245
  • Автор: admin
  • Дата: 10-07-2020, 09:29
10-07-2020, 09:29

У Тиниці освятили храм ПЦУ


Довгоочікувана та знакова подія відбулася в день православного свята Різдва Івана Хрестителя у селі Тиниця – відкриття та освячення новоствореної парафії православної церкви України. Урочистості на честь свята очолив архієпископ Чернігівський та Ніжинський Євстратій Зоря.
На порозі церкви Івана Хрестителя владику хлібом­сіллю зустрічали парафіяни на чолі з настоятелем храму отцем Ігорем. Архієпископ Євстратій Зоря разом із митрофорними протоієреями, капеланами української армії Романом Кривком та Ігорем Шемяковим відслужили літургію на честь святкового дійства. Нині з Божою допомогою прихожанам є де молитися та розділити з Богом свої радості, печалі, потаємні думки. Просто неба щиро та дзвінко лунала молитва українською мовою. Тиничани сподіваються, що ця новостворена святиня справді стане духовним центром, куди люди приходитимуть з вірою, покаянням та прощенням.
Позаду у ініціаторів створення парафії православної церкви України нелегкий шлях. Якось у жителів села Тиниця, однодумців та активістів виникла саме така ідея. Постала проблема щодо приміщення. Але з часом вона вирішилася позитивно, для майбутньої церкви обрали будівлю колишнього пункту прийому молока. Розпочалися ремонтні роботи, які виконували власноруч. Було, звичайно, не легко, але і з цією справою наполегливі тиничани також впоралися. Парафіяни розповідають,що для того, щоб у їхньому храмі лунала молитва рідною мовою, щоб вони мали змогу слухати близькі серцю духовні піснеспіви,
молитися за українське військо, за український народ, вони пройшли певний шлях, який привів їх до здійснення та втілення в життя задуманого. Нині невеличку церкву повністю облаштовано,чільне місце на стінах займають ікони. Деякі із них вишивані нитками – їх виготовила і подарувала новоствореній парафії місцева жителька, прихожанка Мирослава Степанівна Моргун. Цент­ральним елементом церкви є ,звичайно ж, іконостас.
На святкову Божественну літургію завітали голова районної ради Микола Іванюк, заступник голови районної державної адміністрації Галина Рибальченко, Бахмацький міський голова Павло Шимко, мешканці громади,гості.
Тож нехай слово Боже рідною українською мовою додає всім нам духов­ного піднесення і надихає на добрі та праведні діла.
Інна МОЗГОВА.
Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Нашій дорогій


Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: Golospris@cg.ukrtel.net
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: UA633808050000000026003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^