» Вивчали досвід об'єднаної громади
Інформація до новини
  • Переглядів: 419
  • Автор: admin
  • Дата: 10-07-2020, 09:33
10-07-2020, 09:33

Вивчали досвід об'єднаної громади

Шостий рік в Україні триває процес децентралізації, але результати реформи людьми сприймаються по­різному. Створення спроможних об’єднаних громад­ це досить непростий процес як для населення, так і для очільників громад. Чи справді децентралізація є шансом для громад модернізуватися, створити комфортні умови для проживання, навчання і роботи людей покаже час, але нині залишитися осторонь процесу об’єднання вже неможливо. Вже чотири роки, як на Бахмаччині створена Батуринська міська об’єднана територіальна громада, до якої увійшли місто Батурин, села Городище, Часниківка, Шумин, Матіївка, Обирок, Каціри, Прохори, Мости, Шумейкине, Голубів, Лісова Поляна, Лопатин, Бондарівка, Нове Полісся, Веселівка. Чи змінилося життя людей цих населених пунктів після об’єднання, цікавило учасників виїзного семінару, який відбувся за ініціативи районної ради. Кожен з присутніх мав змогу побачити надбання та досягнення єдиної у районі об’єднаної територіальної громади, оцінити реалізовані проєкти з точки зору ефективності, проаналізувати шляхи та методи вирішення проблемних питань населених пунктів. У семінарі брали участь голова районної ради Микола Іванюк, голова райдержадміністрації Світлана Мельник, Бахмацький міський голова Павло Шимко, голова Батуринської ОТГ Леонід Душа, староста Городищенського старостинського округу Валентина Тишенко, голови територіальних громад району.
Розпочався семінар у селі Городище, де всіх гостинно зустріла староста Городищенського старостинського округу Валентина Тишенко. Відразу впав в око впорядкований центр села з пофарбованими бетонними парканчиками та обкошеними узбіччями. Згідно із планом заходу, з яким ознайомив заступник голови районної ради Віталій Дзюба, присутні побували у Городищенській амбулаторії загальної практики сімейної медицини, яку очолює сімейний лікар Микола Басок. Нині з ним укладено 1200 декларацій. Це мешканці не лише Городища , а й інших населених пунктів. Приємно вразило присутніх своєю ошатністю просторе відремонтоване приміщення, частину якого займає амбулаторія . Не так давно це був занедбаний довгобуд дитячого садка. Відтепер це окраса населеного пункту з облагородженою територією, навкруги якої розбиті клумби. Нині медичні послуги населення отримує у світлих кабінетах , оснащених медичним обладнанням. Про здоров’я людей дбають там кваліфіковані медичні працівники­ лікар , фельдшер, медична сестра. Окрім цього мешканців села Часниківка обслуговує фельдшер та за кошти місцевого бюджету утримують техпрацівника. У Городищенській амбулаторії обладнані реєстратура, кабінети сімейного лікаря, щеплень, маніпуляційна, оглядовий кабінет, фізкабінет, санвузли тощо. На жаль, свою діяльність припинив аптечний пункт. Мешканці Городища все ж сподіваються, що аптека відновить свою роботу. Наступним проблемним питанням, що стосується медичного обслуговування городощенців, є відсутність лікаря­стоматолога, для якого у амбулаторії облаштоване робоче місце із сучасним медичним обладнанням. У приміщенні передбачене житло для лікаря, але, незважаючи на привабливі умови, фахівці медичної галузі не поспішають працевлаштовуватися у селі.
У цьому ж приміщенні (є окремий вхід) функціонує дошкільна група Городищенського НВК «Бджілка». Дошкільну освіту отримують там 16 маленьких вихованців. Для комфортного перебування діток у НВК створені всі необхідні умови. Учасники семінару завітали також до бібліотеки, яка розташована у цій будівлі. У книгозбірні скрізь порядок­ на підвіконнях буяють квіти, підготовлені виставкові експозиції на різну тематику, оздоблені стіни плакатами з висловами про любов до книги тощо. Прикро, що нині у зв’язку з карантинними заходами, читачі не можуть відвідувати храм науки. Заслуговує на увагу Городищенський НВК, де навчається 104 учні включно зі школярами Пальчиківського НВК. Директор Городищенського навчально­ виховного комплексу Петро Журавель розповів про роботу закладу та провів оглядову екскурсію приміщенням. Присутні оглянули облаштовані класи НУШ, відремонтовану їдальню, комп’ютерний клас, санвузли. Нещодавно НВК поповнився сучасними меблями, перед будівлею заасфальтоване подвір’я. Ремонт зроблений і в самій сільській раді. Очільники територіальних громад були приємно вражені побаченим. Перебуваючи у складі Батуринської ОТГ, городищанам вдалося частково відремонтувати дороги, заклади соціальної сфери, постійно проводити благоустрій території тощо.
­ Головне, чим потрібно керуватися у роботі,­ це збереження доступності послуг населенню, щоб мешканці сіл відчули на собі позитивні сторони децентралізації,­ сказала староста Городищенського старостинського округу Валентина Тишенко.
У Батурині учасники заходу ознайомилися із впровадженими проєктами місцевого значення, прикладами успішного залучення грандових коштів для розвитку громади, а саме, підвищення якості та доступності послуг для населення у результаті діяльності нової структури­ Центру надання адміністративних послуг. З березня 2020 року у громаді функціонує ЦНАП, який очолює Олена Головченко.
Установа розміщена у приміщенні колишньої автостанції. Ремонтні роботи проведені за кошти місцевого бюджету. Сучасні меблі та техніку для роботи ЦНАПу отримали завдяки співпраці за програмою «U­ LEAD з Європою». Подбали тут й про людей з обмеженими фізичними можливостями, аби вони безперешкодно змогли користуватися послугами ЦНАПу. У Центрі адмінпослуг нині працюють шість фахівців, у тому числі один на віддаленому робочому місці у с. Городищі. Незабаром ЦНАП буде підключений до всіх загальнодержавних реєстрів. Над цим уже працюють. На даний час жителі громади можуть отримати 112 послуг в офісі та 73 – на віддаленому робочому місці. А саме у громаді люди можуть зареєструвати народження, шлюб, смерть, отримати довідки соціального характеру, реєстацію місця проживання особи, зняття з реєстрації, отримати айді картки тощо. Далі учасники семінару побували у КНП « Батуринський центр первинної медико­санітарної допомоги» Батуринської міської ради, який очолює Ірина Какама. До складу центру входять Батуринська амбулаторія ЗПСМ, Городищенська амбулаторія ЗПСМ, фельдшерський пункт села Часниківка, ФАП села Матіївка. Загалом КНП «Батуринський центр первинної медико­санітарної допомоги», обслуговує близько 4 тис. населення. Штат медичної установи нараховує 24 особи, серед них 3 лікарів.
У місцевому медичному закладі функціонують кабінети щеплень, функціональної діагностики, маніпуляцій, по договору з КНП «Бахмацька ЦРЛ» працює лабораторія. Тут люди можуть безкоштовно зробити швидкісні тести на ВІЛ, гепатити В і С, сифіліс, тропоніни, вагітність, отримати довідки, зробити щеплення. За час діяльності громади у медичному закладі замінили всі вікна, повністю зробили вимощення навколо приміщення, відремонтували коридор. Значну увагу у Батуринській ОТГ приділяють закладам соціальної сфери. Як говорить Батуринський міський голова Леонід Душа, суттєвим нашим досягненням є те, що громада перейшла на прямі міжбюджетні відносини з Державним бюджетом України. Тепер ми маємо можливість самостійно розвиватися, підвищувати рівень життя населення, самостійно розпоряджатися коштами. Наприклад, у 2017 році бюджет Батуринської громади складав 14, 4 млн грн, а у 2020 році близько 22 млн грн. За рахунок цих коштів ми втілюємо у життя чимало позитивних ідей, які сприяють розвитку громади. Це вагомий аргумент на корись децентралізації. За цей час ми багато чого навчилися, застосували на практиці, зрозуміли від чого варто відмовитися, до чого прагнути. Під час обговорення процесу децентралізації окремі очільники громад висловлюючи свою власну думку, наводили переконливі аргументи щодо згубної дії реформування для населення та села в цілому.
Підбиваючи підсумки виїзного семінару, районне керівництво зазначило, що такі заходи є не лише корисними , а й необхідними для діяльності органів місцевого самоврядування, оскільки кожному було цікаво побачити напрацювання та досягнення своїх колег у роботі та запозичити щось для себе. Адже реформа децентралізації продовжується .
Світлана Кириленко.
Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Нашій дорогій


Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: Golospris@cg.ukrtel.net
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: UA633808050000000026003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^