» Національний день ферми на базі ПСП"Авангард"
Інформація до новини
  • Переглядів: 85
  • Автор: admin
  • Дата: 17-08-2020, 08:38
17-08-2020, 08:38

Національний день ферми на базі ПСП"Авангард"

Сільське господарство – одна із основних за обсягом виробленої продукції галузь у економіці, яка відіграє вирішальну роль у забезпеченні населення продуктами харчування та сировиною. Бахмацький район вже не один рік знаходиться серед лідерів в області за чисельністю поголів’я великої рогатої худоби. А сільськогосподарське підприємство ПСП « Авангард» ­ одне з найкращих виробників якісної молочної продукції, яка відповідає вимогам встановлених стандартів. Відомо, що успішне функціонування тваринницької галузі значною мірою залежить від селекції, утримання корів, технології доїння і, звичайно ж, кормової бази, тобто системи виробництва й зберігання кормів. Тож невипадково на базі ПСП «Авангард» був проведений Національний день ферми. Організаторами заходу виступили «Асоціація виробників молока» та «Всеукраїнська Аграрна Рада» за підтримки компаній – партнерів. Це практично ­ теоретичний захід в галузі тваринництва, який проводиться з метою поширення кращих світових технологій, успішного практичного досвіду ведення молочного бізнесу, вирощування і заготівлі кормів, що є запорукою високих надоїв. На Національний день ферми з усіх куточків України з’їхалося близько 200 учасників, серед яких власники та керівники сільськогосподарських підприємств,агрономи та ветеринари молочних ферм, зоотехніки, експерти та консультанти. Подібні заходи не вперше проводяться на базі сільгосппідприємства, адже його керівник, депутат районної ради Василь Булах не лише цікавиться передовим досвідом , а й активно впроваджує його в роботі господарства. Розпочався масовий захід у Курінському будинку культури. У фойє учасники Національного дня ферми мали змогу дізнатися корисну інформацію про продукцію та різноманітну сільськогосподарську техніку, яку презентували представники фірм.
Офіційне відкриття заходу розпочалося із виконання Державного Гімну України. Потім до присутніх звернулися голова райдержадміністрації Світлана Мельник, заступник голови районної ради Віталій Дзюба та побажали всім присутнім гарного настрою, нових знайомств,обміну досвідом, плідної роботи ,яка у майбутньому принесла б гарні результати. Вітаючи учасників Національного дня ферми, керівник ПСП «Авангард» Василь Булах розповів про напрямки діяльності та стан справ у господарстві.
­У нашому господарстві працюють наполегливі та самовіддані люди, які своєю працею забезпечують добробут підприємства, свій власний добробут і держави в цілому. Директором ПСП «Авангард» працюю із 2006 року. Тваринництво у ті часи занепадало. ВРХ налічувалось лише 500 голів, з них дійного стада ­200 корів. Небагато господарств змогли тоді вціліти, ще менше змогло відродитися знову. Поступово, завдяки злагодженій роботі колективу, ми нарощували обсяги виробництва. Час показав, що лише відповідальне та цілеспрямоване ставлення до справи змогло дати бажаний результат. Перш за все, потрібно любити те, чим займаєшся, ­ говорить директор сільгосппідприємства.
У 2007 році було реконструйовано корівники та встановлено молокопровід. Відчутними стали зміни у ПСП « Авангард» у 2011 році, коли провели реконструкцію ще двох корівників та доїльно ­ молочного блоку, встановили сучасну доїльну установку типу « Ялинка» на 28 доїльних місць.
Поступово будували тваринницькі приміщення на фермі для утримання корів, телят, навіси і склади для зберігання кормів, навіси для утримання худоби. Відтоді у господарстві все оновлюється та модернізується, а його потужності лише зростають. З 2010 року ПСП «Авангард» є учасником «Асоціації виробників молока» та перебуває на технічному супроводі Консультаційного центру «АВМ», завдяки чому здійснюється постійний контроль виробничих процесів, збільшення продуктивності стада, що дозволило, починаючи з 2017 року, збільшити щоденний вал молока з 16 до 30 тонн за добу та наростити фуражне поголів’я корів з 850 до 1250 голів. Така динаміка спонукала до розширення молочного виробництва. Саме тому у сільгосппідприємстві розпочато будівництво нового доїльного комплексу, в який входить доїльний зал карусельного типу на 72 голови та двох корівників потужністю 2000 дійних корів. Так, поголів’я ВРХ на даний час становить 2600 голів, з них 1250 фуражних корів. Для розвитку тваринництва і рослинництва обробляється 2678 га землі, з них 1000 га займають кормові культури. Вся земля орендована, орендна плата складає 12% від грошової оцінки землі. Звичайно ж, запорукою успіху підприємства є люди, які із знанням справи, завзято трудяться у господарстві. Праця кожного тут цінується. Трудівники, які відповідально працюють, отримують гідну заробітну плату. У господарстві не лише виробляють, а й переробляють сировину. Тут успішно працює міні­ковбасний цех, цех по виробництву молочної продукції: твердого сиру та вершкового масла, та хлібопекарня. Попитом серед населення користуються м’ясні, молочні та хлібобулочні вироби від підприємства, які учасники заходу із задоволенням продегустували.
Ознайомлення з роботою потужного сільгосппідприємства продовжили на полі, де вирощується кукурудза на силос, саме тут було презентовано силосний гібрид « Джоді» від «Лімагрейн». У господарстві професійно займаються молочним скотарством, тому велику увагу приділяють заготівлі кормів. Цей гібрид забезпечує не тільки об’ємну зелену масу, а й корм із високим вмістом сухої речовини. Це один із ключових факторів, що впливає на надої молока та здоров’я корів.

Цікавою та пізнавальною була презентація про аспекти вирощування та заготівлі люцерни, з якими учасників семінару познайомив технолог з виробництва та переробки продукції тваринництва Олександр Лелюшок.
Отриману інформацію учасники Національного дня ферми закріпили на практиці в 54 ­ гектарному полі. Присутні спостерігали, як за допомогою потужної техніки проводиться скошування, ворушіння та збивання у тюки люцерни, взяли участь у практичних майстер – класах.
Потім власники, керівники та спеціалісти МТФ побували на молочному комплексі ПСП «Авангард», де були приємно вражені впорядкованою територією та умовами утримання ВРХ. Заступник директора господарства по тваринництву Юрій Хмарук розповів про утримання ремонтного молодняка (телиць),високопродуктивного поголів’я, також ознайомив з технологією утримання мікроклімату та годівлі молочних корів, роботою доїльного залу, системою ведення обліку, аспектами вирощування телиць парувального віку.
Присутні ознайомилися із процесом консервування зеленої маси на сінаж у траншеї. Цьогоріч у сільгосппідприємстві заготовлено 5760 тонн сінажу при потребі 4500 тонн. Заступник директора по тваринництву наголосив, що і сінаж, і силос у господарстві заготовляють без додавання консервантів, адже дбають про якість як молока, так і молочних продуктів. Керівник ПСП «Авангард» Василь Булах переконаний, що високоякісні продукти харчування можна виготовити лише з екологічно чистої сировини, а також необхідно іти у ногу з часом, впроваджувати передові технології та підходити до справи з душею.
Нині молочна галузь ­ одна з найскладніших напрямків господарювання. Та останнім часом є чимало напрацювань. ПСП « Авангард» постійно розширює свої можливості, збільшуючи поголів’я. Саме тому виникла потреба розпочати нове будівництво. Учасники заходу відвідали місце, де незабаром буде зведено 2 корівники на тисячу голів кожен та сучасний доїльний зал на 72 голови.
Заключною частиною Національного дня ферми стала стратегічна сесія з керівниками та власниками підприємств, яку провели Андрій Дикун, голова ГС «Всеукраїнська Аграрна Рада», Ганна Лавренюк, віцепрезидент «АВМ», Валерій Лотоцький, представник Міжнародної фінансової корпорації IFC, Олексій Буднік,керівник проекту IFC. Завершився захід розіграшем призів від партнерів.
Захід організований та проведений з урахуванням рекомендацій МОЗ щодо організації протиепідемічних заходів на період карантину: при вході у Будинок культури учасників заходу забезпечували засобами індивідуального захисту (масками) та дезінфікуючими засобами, місця для сидіння були позначені згідно з вимогами щодо дотримання необхідної дистанції. Практична частина проходила на свіжому повітрі, під час якої організатори заходу неодноразово наголошували на дотриманні соціальної дистанції.
Інна МОЗГОВА.
Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Нашій дорогій


Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: Golospris@cg.ukrtel.net, golospris@i.ua
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: UA633808050000000026003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^