» Медовий ярмарок
Інформація до новини
  • Переглядів: 84
  • Автор: admin
  • Дата: 25-08-2020, 08:22
25-08-2020, 08:22

Медовий ярмарок

Коли приходить 19 серпня, у повітрі по­особливому пахне яблуками, грушами, медом, налитим соком виноградом, радують погляд зарум’янені грона горобини. Православні відзначають Преображення Господнє або Яблучний Спас. А ще цього дня в Україні святкують одне із найсолодших свят ­ свято із присмаком меду – День пасічника. Справжнє медове містечко розгорнулося минулої неділі на території ТОВ «Бахмацький ринок «Колос». Тут вперше вирував та гостинно запрошував покупців багатоголосий ярмарок, організований Спілкою пасічників батьківщини Петра Прокоповича, яку нещодавно створено в районі. Спілка, яку очолює досвідчений бджоляр Сергій Шарій, налічує вже близько 40 членів.
Янтарні меди манили солодким ароматом. Вони на різний смак – з гречки, липи, акації, соняшнику, квітів, різнотрав’я та інші. Тож кожен обирав той, який найбільше припав до душі. Не обійшлося на святі без продуктів бджільництва. Був тут медовий квас, прополіс, настоянки, віск. Широкий асортимент задовольняв смаки найвибагливіших покупців.
Зазвичай бджолярі представляли свою продукцію на традиційному Спасівському ярмарку, але цьогоріч, враховуючи карантинні обмеження, вирішили організувати Медовий ярмарок саме на міському ринку. Сподіваємося, що він знайде відгук у серцях жителів району, та стане традиційним. Тут зібралося чимало пасічників, більшість із них – досвідчені майстри своєї справи, для яких пасіка – справа всього життя. Є тут і молодь, яка переймає досвід від батьків і дідів та із захопленням займається бджільництвом.
Свою продукцію на Медовому ярмарку люб’язно пропонував Геннадій Киргизов із міста Бахмач. Він має велику пасіку,на якій працює із незмінними помічницями – дружиною та дочкою. Геннадій Іванович ­ пасічник із 35­річним стажем, а досвід перейняв від батька та діда.
35 років життя віддав бджільництву і Микола Рябуха. Нині цю справу перейняли ще і його донька Людмила та зять Максим, які припрошували скуштувати та купити такого цілющого та ароматного нектару. Чимало років присвятили бджільництву Микола Марченко із Фастівців, його син Юрій, Петро Петруненко із с. Тиниці та Петро Придатко із м.Бахмача, саме тому вони знають майже всі секрети маленької комахи­трудівниці. Крім меду, Олександр Скрильніков з батьком Павлом Борисовичем презентували на ярмарковому заході ще й виноградне вино, рецепт якого Скрильніков старший запозичив у свого діда. Пасічникують батько із сином 10 років. Як розповідає Олександр, почалося все з одного вулика, який їм на весілля подарував Микола Павлович Шимко. Вабив до себе зі смаком оформлений прилавок із медом, вощиною, чорнобривцями та бджілкою Надії Чеман та її чоловіка Олексія. Вони початківці, займаються нелегкою справою близько 2 років. Чимало людей юрбилося і біля сімейного підряду Лемешків – Віталія Миколайовича, Людмили Василівни та їхнього сина Сергія. Екологічно чисті продукти бджільництва пропонує і молодий пасічник Артем Шарій, який разом із батько Сергієм Шарієм займається пасічництвом з 12 років, тому вже добре знає цю справу. Смачний мед,який має лікувальні властивості, можна було придбати і у братів Василя та Миколи Галасів. Займатися бджільництвом вони не планували. Все сталося саме собою ­ якось, вгледівши рій, вирішили його спіймати, це їм вдалося, з того часу вони потоваришували з божою комахою. Цілющий мед, медове вино пропонував бджоляр зі стажем Петро Сурменко із м.Бахмача. Петро Дмитрович вже не уявляє свого життя без роботи з бджолами, адже саме на пасіці він відпочиває і душею, і серцем. Власну медову продукцію реалізовували Ірина Птічкіна, Ольга Матковська із с.Петровського, Лариса Семеренко із сином Олександром із с. Халимонового та Олександр Драло із с.Тиниці. Відвідувачі жваво торгувалися, прицінялися та обирали цілющий нектар до смаку. А продавці намагалися догодити кожному, навіть найвибагливішому. Тож сподіваюся, що наступного року погода буде поблажливою, що сприятиме гарному взятку меду, а покупці знову прийдуть на Медовий ярмарок, аби запастися на зиму лікувальним продуктом.
Інна МОЗГОВА.
Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Нашій дорогій


Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: Golospris@cg.ukrtel.net, golospris@i.ua
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: UA633808050000000026003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^