» Українська хустка - жіночий оберіг
Інформація до новини
  • Переглядів: 178
  • Автор: admin
  • Дата: 14-12-2020, 09:16
14-12-2020, 09:16

Українська хустка - жіночий оберіг

Бахмацькі красуні теж фотографувалися у яскравих хустках і долучалися до акції в мережі, публікуючи неймовірно красиві світлини з хештегом #Українська Хустка.
Сьогодні не часто можна побачити на сучасній жінці хустку. А дарма, адже– це символ прихильності, любові, вірності, оберег і важливий ритуальний предмет. Це — невід’ємна частина української культурної спадщини. Фото жінок і дівчат, яким так личить цей національним аксесуар, вчергове нагадали про вірність традиціям.
Відомо, що українська хустка здавна мала не лише побутове, а й обрядове значення. Традиційно хустка була атрибутом заміжньої жінки. Дівчата ходили з непокритою головою, а хустку одягали вже після весілля, коли відбувався обряд «покривання голови», який означав набуття сімейного статусу. Ця традиція, до речі, збереглася в Україні й донині. Використовувалась хустка і при інших обрядах. Наприклад, зведення нової хати зазвичай починали гостиною й тоді перев’язували хусткою руки майстрам. На хрестинах руки перев’язували кумам. На похоронах хустки вязали на хоругви, свічі й давали їх усім учасникам.
Про значення хустки у звичаях та традиціях нашого народу йшлося і на виховних заходах, що відбулися цього дня у 2­Б та 4­В класах Бахмацької ЗОШ №5. Також класні керівники Світлана Воробей та Наталія Марченко разом із дівчатками долучилися до Всеукраїнського флешмобу, зробивши фото в хустках.

Наталія Корень.
Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Нашій дорогій


Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: Golospris@cg.ukrtel.net, golospris@i.ua
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: UA633808050000000026003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^