Бахмацькі красуні теж фотографувалися у яскравих хустках і долучалися до акції в мережі, публікуючи неймовірно красиві світлини з хештегом #Українська Хустка.
Сьогодні не часто можна побачити на сучасній жінці хустку. А дарма, адже– це символ прихильності, любові, вірності, оберег і важливий ритуальний предмет. Це — невід’ємна частина української культурної спадщини. Фото жінок і дівчат, яким так личить цей національним аксесуар, вчергове нагадали про вірність традиціям.
Відомо, що українська хустка здавна мала не лише побутове, а й обрядове значення. Традиційно хустка була атрибутом заміжньої жінки. Дівчата ходили з непокритою головою, а хустку одягали вже після весілля, коли відбувався обряд «покривання голови», який означав набуття сімейного статусу. Ця традиція, до речі, збереглася в Україні й донині. Використовувалась хустка і при інших обрядах. Наприклад, зведення нової хати зазвичай починали гостиною й тоді перев’язували хусткою руки майстрам. На хрестинах руки перев’язували кумам. На похоронах хустки вязали на хоругви, свічі й давали їх усім учасникам.
Про значення хустки у звичаях та традиціях нашого народу йшлося і на виховних заходах, що відбулися цього дня у 2Б та 4В класах Бахмацької ЗОШ №5. Також класні керівники Світлана Воробей та Наталія Марченко разом із дівчатками долучилися до Всеукраїнського флешмобу, зробивши фото в хустках.
Наталія Корень.