» У Бахмацькій громаді відділення стаціонарного догляду функціонуватиме в селі Курінь
Інформація до новини
  • Переглядів: 37
  • Автор: admin
  • Дата: 4-01-2021, 13:11
4-01-2021, 13:11

У Бахмацькій громаді відділення стаціонарного догляду функціонуватиме в селі Курінь

Останнім часом у соціальних мережах та поміж людей широкого розголосу набуло питання щодо закриття стаціонарного відділення Бахмацького районного територіального центру соціального обслуговування у селі Фастівці. У рамках децентралізації, керуючись постановою Верховної Ради України від 17.07.2020 № 807 «Про утворення і ліквідацію районів», враховуючи розпорядження Кабінету міністрів України від 12.06.2020 № 730­р «Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Чернігівської області» та в зв’язку з утворенням відповідних структурних підрозділів у територіальних громадах (Бахмацькій, Батуринській та Дмитрівській) головою райдержадміністрації прийнято розпорядження від 2.11.2020 № 250 «Про припинення діяльності Бахмацького районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) шляхом ліквідації». Стаціонарні відділення у Красному і Митченках відійшли до Батуринської ОТГ, у Курені і Фастівцях до Бахмацької.
На засіданні першої сесії Бахмацької міської ради 8 скликання, яке відбулося 19 листопада 2020 року, депутати прийняли рішення про створення комунальної установи «Центр надання соціальних послуг» Бахмацької міської ради. Враховуючи можливості бюджету, з 1 січня у Бахмацькій громаді передбачено функціонування одного відділення стаціонарного догляду в селі Курінь. Таким чином стаціонарне відділення у с. Фастівці потрапило під закриття. Мешканці цього відділення звернулись з листом до Бахмацького міського голови Павла Шимка з проханням не зачиняти заклад. Звернення було розглянуто на засіданні постійної комісії з гуманітарних питань, законності, правопорядку, депутатської етики та регламенту за участю начальника Бахмацького районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Олени Кадеми. Після обговорення комісія рекомендувала висвітлити дане питання на шпальтах районної газети.
Щоб розібратися в цьому складному питанні і донести до читача об’єктивну інформацію, зателефонували до Олени Кадеми. Олена Миколаївна після наших неодноразових звернень так і не наважилася прокоментувати ситуацію з невідомих нам причин. До речі, вона пройшла конкурс на посаду директора комунальної установи «Центр надання соціальних послуг» Бахмацької міської ради і з 4 січня приступить до виконання своїх обов’язків. Тож звернулись за інформацією безпосередньо до завідувачок Курінського та Фастівецького відділень.
Оскільки доступ сторонніх осіб у відділення обмежено в зв’язку з карантином, телефоном зв’язались із завідувачкою стаціонарного відділення села Курінь Світланою Сункою. За наданою нею інформацією, у закладі на даний час перебуває 26 чоловік, включно з мешканцями, переведеними з відділення села Фастівці. Загалом приміщення розраховано на 30 підопічних. Кімнати є двомісні, тримісні та чотиримісні. У 2019­2020 роках у приміщенні зроблений ремонт зовні та всередині. На сьогоднішній день тут трудиться 9 працівників. Обслуговуючий персонал досвідчений та кваліфікований. До речі, медична сестра Олена Ільченко турбується про здоров'я мешканців відділення вже 17 років.
Також вдалося поспілкуватися телефоном з автором листа до Бахмацького міського голови, Романом Іващенком, який нині мешкає у стаціонарному відділенні с.Курінь.
­ Ми там ( у стаціонарному відділенні с.Фастівці ) із Романом Сафіним перебували разом 8 років, ­ розповідає Роман. ­ Звичайно ж, звикли і все було добре. Звернення написали до Бахмацького міського голови Павла Шимка, яке всі мешканці відділення підписали, бо хотіли, щоб заклад функціонував і надалі. Але ж питання про його закриття вже вирішено, і тепер ми перебуваємо у курінському відділенні. Умови гарні, нам тут добре. Ставлення персоналу, що там, що тут до нас гарне. Проживаємо в двомісній кімнаті. В мене тепер ортопедичне ліжко з гідромасажером, яке опускається і піднімається за допомогою пульту.
Дев’ять з половиною років на посаді завідуючої стаціонарного відділення у с. Фастівцях пропрацювала Ольга Тимченко.
­ У понеділок перевезли 5 наших підопічних до Курені, двох хлопців, Романів, забрали раніше. Про закриття нам повідомили нещодавно. Десь з місяць назад розмови були про реорганізацію установи, ­ розповідає Ольга Іванівна. – Аби ж раніше знали, то дівчата б вже підшукували собі роботу. А зараз, під час карантину, буде складніше працевлаштуватися. По штату у нас було передбачено 10 чоловік, половина працювала на пів ставки. Два роки назад завершився ремонт другого крила будівлі. Приміщення розраховано на 60 мешканців. Минулого року відремонтували їдальню, кухню. Палива мало б вистачити років на п’ять. Звичайно, шкода нашої праці, адже старалися зробити перебування наших підопічних комфортнішим, і 20 соток городу своїми зусиллями обробляли, і велику територію навколо закладу облагородили. Куди подінуть обладнання, та що буде із приміщенням, мені невідомо. Не хотілося б, щоб наша праця була марною.
Наталія Корень.
Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Нашій дорогій


Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: Golospris@cg.ukrtel.net, golospris@i.ua
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: UA633808050000000026003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^