» День Ангела святкують чарівні Тетяни
Інформація до новини
  • Переглядів: 97
  • Автор: admin
  • Дата: 25-01-2021, 08:35
25-01-2021, 08:35

День Ангела святкують чарівні Тетяни

Тетянин день, який традиційно відзначається 25 січня, вшановує пам'ять великомучениці Тетяни, яка віддала своє життя за віру. У неї просять ясного розуму і доброї пам'яті. У цей день прийнято ставити свічки у церкві за успіхи у навчанні.
Традиції, прикметиГосподині у цей день печуть хліб і пряники у формі сонечка – це робить весну трохи ближчою.
На Тетянин день потрібно приготувати смачний обід і нагодувати всіх членів сім'ї, навіть тих, кого немає поруч, потрібно залишити для них тарілку з їжею на столі. У цей день не можна нікому відмовляти в проханнях, особливо, якщо просять їжу.
На Тетянин день потрібно знайти найвище місце в окрузі і загадати бажання, дивлячись на сонечко, якщо воно буде щире і від усього серця, то обов'язково здійсниться. Прийнято було вибивати і чистити доріжки. Їх потім вистеляли біля двору і по килимку хлопець міг побачити, яка з дівчини буде господиня і дружина.
На Тетянин день не можна сваритися і лаятися, особливо з близькими людьми, потрібно постаратися провести день в спокої і доброзичливому настрої. В цей день не можна прибирати, прати, займатися фізичною працею або ремеслом.
У народі вважають, що дівчинка, яка народилася 25 січня, буде відмінною господинею і дружиною.
Якщо на Тетяну морозний і сонячний день – буде добрий урожайний рік.
Другий рік поспіль до свята ми продовжуємо знайомити наших читачів із жінками Бахмаччини, які носять прекрасне ім’я Тетяна. Цьогоріч вирішили розповісти про справжніх сільських трудівниць.

Жінки села… В устах усмішка,
В очах – і мудрість й простота.
Життєва стелиться доріжка
І звивиста, й стрімка, й крута…
Але вони сміливі й сильні,
Жіночні й дужі водночас,
І зобов’язані, і вільні,
І заклопотані весь час.

Останніми роками професія доярки стає все менш популярною, можна навіть сказати ­ раритетною. Оскільки тваринницька галузь, особливо молочна, функціонує лише у декількох господарствах Бахмаччини. Завжди приємно писати про людей праці ­ простих і трудолюбивих, як­от Тетяна Грищенко із Григорівки . Про працьовиту сільську жінку розповіла староста сіл Григорівка та Веселе Олена Тупа. Вона добре знає всіх мешканців громади і пишається, що у Григорівці живуть і працюють такі люди, про яких варто знати. Вже одинадцять років Тетяна Анатоліївна трудиться дояркою у ТОВ «Агрофірма ім. Шевченка». Сумлінною працею ця відповідальна жінка примножує добробут місцевого господарства. Часом здається, що романтики у цій сільській професії мало. Але хто як не доярки, можуть розповісти про ранки зі співом солов’я, сивий туман над селом, кукурікання півнів на світанку. І хотілося б поспати довше, але доводиться прокидатись ще затемна, аби встигнути впоратися зі своїми обов’язками на фермі. Нині , звичайно, там все автоматизовано по ­ сучасному. У господарстві активно впроваджують новітні технології, але людську працю ніхто не відміняв. Старається Тетяна Анатоліївна, щоб у роботі все було до ладу. Не вміє вона трудитися абияк. Керівництво сільгосппідприємства схвально відгукується про доярку. Неодноразово Тетяну Грищенко нагороджували відзнаками за добросовісне виконання своїх обов’язків. Григорівчанка у числі кращих працівників ТОВ «Агрофірма ім. Шевченка». Хоча робота у жінки не з легких , та вона задоволена умовами праці, ставленням керівництва до людей. А ще стимулом до роботи є достойна заробітна плата та любов до тварин, які віддячують їй вагомими надоями. На думку Тетяни Грищенко добре , що у Григорівці функціонує потужне господарство , яке забезпечує людей роботою на місцях. Той, хто сумлінно працює , має відповідно й гідну заробітну плату. Щоб нормально жити у селі, потрібно не лінуватися, а наполегливо трудитися. Окрім своїх професійних обов’язків , Тетяна Анатоліївна встигає впоратися із домашнім господарством. Вона гарна господиня, чудова мама, яка разом з чоловіком виховує трьох синів – Артема, Олександра та Станіслава. Всі вони є добрими помічниками, разом обробляють городи, пораються біля худоби тощо. Пишається Тетяна Грищенко своєю родиною, для якої живе і працює. Для мене такі люди є прикладом працелюба, які творять історію села .


25 січня для Тетяни Сквири із села Курінь особливе свято. Саме цього зимового дня вона відзначає День Ангела. З Днем Тетяни її щиро вітають рідні, друзі, знайомі, колеги.

Знають її у селі як доброзичливу, чуйну жінку, вправну господиню, турботливу маму та дружину. За добре серце і щирість душі поважають її люди. Вона завжди допоможе тим, хто цього потребує. На мій погляд Тетяна Сквира – це образ української жінки ­ берегині сімейного вогнища. Разом із чоловіком Євгенієм, як справжні господарі, побудували дім, облаштували ошатне подвір’я, а головне ­ виховали працьовитого та порядного сина Ігоря, який є гордістю та підтримкою для батьків.
А ще Тетяна має особливу професію. Трудиться вона пекарем на пекарні ФГ "Булах В.М.". З гарним настроєм поспішає вона на роботу, аби разом із колегами порадувати споживачів запашними хлібобулочними виробами. Для неї випікання хліба ­ це не лише професійні обов’язки , а справжнє мистецтво, яке увібрало в себе досвід цілих поколінь. Адже для українців хліб ­ це святиня. Тож до роботи Тетяна приступає з любов’ю та добрими думками. Звичайно, пекарня облаштована сучасним обладнанням, але без вправних людських рук не обійтися . Отож і продукція вдається особливо смачною. За зміну пекарі ФГ "Булах В.М." випікають 4000 одиниць хлібобулочних виробів­ запашний хліб, булочки, плетенки, плюшки, багети, ромашки, рулети тощо. Працівники підприємство постійно працюють над розширенням асортименту та вдосконаленням своєї продукції. У перервах між роботою та домашніми обов’язками жінка знаходить час для рукоділля. Тетяна Сквира справжня майстриня ­ вишивальниця. За цим захопливим заняттям вона відпочиває душею. За допомогою голки , ниток та бісеру жінка відображує на полотні витончені візерунки, квіти, пейзажі тощо. Її роботи дійсно вражають. Вишиває вона не лише для себе та рідних , а й для друзів та знайомих, які захоплюються красою її виробів та майстерністю її рук.


Не дивлячись на розвиток інформаційних технологій, розширення арсеналу засобів зв’язку, поширення Інтернету ­ професія листоноші все ще залишається затребуваною. Майже у кожній оселі села Бахмач 2 чекають Тетяну Михайлівну Назаренко, яка завжди вчасно доставляє
періодику, пенсію, а також продукти першої необхідності. Вона по життю оптимістка, тому оптимізмом заряджає й інших, вміє підбадьорить, дать слушну пораду. Для всіх у неї знаходяться теплі слова. Кожному приділяє декілька хвилин живого спілкування, на більше затримуватися не може, адже сама обслуговує мешканців усього села Бахмач 2. Це дільниця протяжністю близько 25 км, майже 400 дворів. За день при гарній погоді на своєму велосипеді вона накручує чимало кілометрів. У негоду чи взимку доводиться обходити все село пішки.
Тетяна Михайлівна працює листоношею недавно, але до своїх людей звикла, хоча всіх знає, бо проживає у цьому селі. Люди їй довіряють, з нетерпінням чекають. Звичайно, нелегко працювати жінці на такій великій за протяжністю дільниці, але вона уже пристосувалася, призвичаїлася до складностей своєї професії.
Гарно відгукуються про Тетяну Михайлівну її колеги­поштовики. Говорять, що листоноша відповідальна і працелюбна. Вдома займається домашнім господарством. Радіє душею, коли до неї в гості приїздить донька Марічка та внучата.
Світлана КИРИЛЕНКО, Інна МОЗГОВА.
Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Нашій дорогій


Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: golospris2017@ukr.net, golospris@i.ua
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: UA633808050000000026003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^