» Приємні новини з ПСП "Авангард"
Інформація до новини
  • Переглядів: 38
  • Автор: admin
  • Дата: 19-02-2021, 09:21
19-02-2021, 09:21

Приємні новини з ПСП "Авангард"

Неодноразово і в негоду, і гарної днини доводилось бувати цієї зими в селі Курінь, тож можу з приємністю відзначити, що дороги тут завжди розчищені від снігу. Та неабияк, а якісно, широко, щоб мали змогу безпечно роз’їхатись зустрічні машини.
Цього разу завітала до населеного пункту з гарної нагоди та, поспішаючи на ферму ПСП «Авангард», не змогла не зупинитися і не поспілкуватися з водієм снігоочисної техніки фірми CLAAS Володимиром Сеськом, завдяки старанній роботі якого курінці радіють зимовій погоді та можуть без перешкод добиратись до всіх інфраструктурних об’єктів села.

­
Директор ПСП «Авангард» Василь Булах тримає на контролі питання розчищення доріг від снігу, ­ відзначає водій, ­ адже в першу чергу дбає про людей, і,звичайно ж, щоб дороги були безпечними. Тільки починає падати сніг, Василь Миколайович завжди телефонує та цікавиться чи забрати мене з дому, чи сам доберусь до тракторної бригади, щоб зміг приступити до роботи. Вже звик до таких ранкових дзвінків. Понад три роки працюю на цій техніці, раніше розчищав дороги від снігу на Т­150. Звичайно, тепер маю змогу якісніше виконувати свою роботу.
Загальний стаж роботи Володимира Васильовича на підприємстві 18 років. У хліборобський сезон працює на тракторі, комбайні, а взимку на снігоочисній техніці. Цьогоріч вже встиг до снігопадів побувати у відпустці, тож відпочив і з новими силами приступив до боротьби із зимовою негодою. Щоразу, як тільки засніжить, вже на світанку чується в Курені гуркіт двигуна потужного трактора, яким керує Володимир Сесько. Окрім цієї техніки, у ПСП «Авангард» є ще два трактори «ХТЗ» та «Білорус», що розчищають тракторний стан, ферму, вузькі вулички, де не проїде XERION.
Впевнилася, що гарно розчищено від снігу і всюди ідеальний порядок й на фермі ПСП «Авангард», куди привела журналістська стежина. Мета ж мого візиту ­ розповісти про незвичайне у тваринництві – народження трійні теляток однією корівкою, адже такий випадок один з 100 тисяч. Нещодавно корова по кличці Такса народила трьох телят: дві телички ­ старша і важча аж на 10 кілограм отримала кличку Трембіта, менша з вагою 25 кг – Трембітка, а бичечка, який також важив 25 кг, назвали Тапір. Наразі стан тварин добрий, всі вони здорові та швидко набирають вагу. Балувати особливим раціоном маму та телят не стали. Все згідно з вимогами якісного та правильного харчування. Новонароджені телята ще перебувають у родильному відділенні, їх випоюють молозивом. Пізніше тварин переведуть у приміщення для утримання телят від 0 до 2 місяців, де працює досвідчений тваринник по догляду за молодняком з 24­річним стажем Ярослава Ільченко. Тут телят розміщують в індивідуальні клітки та протягом 60 днів випоюють молоком 3 рази в день. До появи шатлів, або молочних таксі, в яких перевозять молоко, робота була важча, адже доводилося піднімати та переносити бідони.
­
Корів боюсь з дитинства, а теляток люблю, а як же їх можна не любити, вже майже чверть віку доглядаю за ними,­ розповідає Ярослава. ­ Телята для мене ті самі діти. Є такі вредні, що з першого дня відра перекидають – характер свій показують. Ми називаємо їх шибениками, є маленькі, яких шкода, або ж надзвичайно гарненькі, що виділяються серед інших – це мазунчики. Незабаром переведуть до нас і новонароджену трійню. Cподіваюсь, що виростуть вони здоровими та дадуть гарний приплід.
Поява трійні телят стала сюрпризом як для тваринників, так і для директора ПСП «Авангард» Василя Булаха, котрий по декілька разів на день і зранку, й пізно ввечері відвідує ферму та цікавиться станом справ у молочній галузі. Про те, що основним напрямом у ПСП «Авангард» Василь Миколайович вважає молочне тваринництво, розповідає заступник директора по тваринництву Олександр Лелюшок, який і проводить екскурсію фермою. З початку року на тваринницькій фермі ПСП «Авангард» народилося 133 телят. Взагалі утримують 1000 голів молодняка, 1190 корів, 1050 з них ­ дійні. На фермі працює 60 чоловік. Доять тут 29 літрів на корову в день, або більше 9000 літрів молока на корову в рік. Молоко екстра ґатунку здають на два заводи, один з яких в подальшому експортує сировину до країн Європейського союзу. Тож побажаємо авангардівцям не зупинятися на досягнутому, а народження трійні теляток нехай стане символом успіху у розвитку тваринницької галузі.
Наталія Корень.
Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Нашій дорогій


Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: golospris2017@ukr.net, golospris@i.ua
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: UA633808050000000026003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^