» На Чернігівщині стартували навчання тероборони
Інформація до новини
  • Переглядів: 89
  • Автор: admin
  • Дата: 17-05-2021, 08:38
17-05-2021, 08:38

На Чернігівщині стартували навчання тероборони


12 травня в Чернігівській області розпочались планові двотижневі навчальні збори з територіальної оборони, в яких беруть участь 2000 військовозобов’язаних оперативного резерву II черги та резервістів 119 окремої бригади територіальної оборони оперативного командування «Північ». Основними навчальними цілями планових зборів визначено удосконалення рівня умінь і практичних навичок командирів, штабів та особового складу підрозділів територіальної оборони області щодо управління підрозділами, підвищення індивідуальних навичок військовозобов’язаних щодо виконання визначених завдань на реальних об’єктах регіону. Базові табори розміщуватимуться в межах Чернігівського, Ніжинського, Прилуцького, Новгород­Сіверського та Корюківського районів і безпосередньо у місті Чернігів.
Зранку, 12 травня, до Бахмацького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки прибули резервісти з трьох громад, що входили до складу Бахмацького району. На навчальні збори вирушило понад 50 мешканців Бахмацької територіальної громади. З Дмитрівської громади прибуло 12 чоловік та 11 з Батуринської. Участь у військових зборах беруть працівники органів місцевого самоврядування, залізничної галузі, ветеринарної медицини, ветерани АТО\ООС, працівники сільськогосподарських підприємств та інших галузей. Особливостями формування бригади тероборони є залучення патріотично налаштованих місцевих мешканців віком від 18 до 60 років, придатних за станом здоров’я до військової служби. Тобто, це можуть бути як військовозобов’язані запасу, так і ті, хто з якоїсь причини не проходив військову службу. Важливо, що за військовозобов’язаними на час проведення зборів зберігаються місце роботи незалежно від підпорядкування і форм власності, обіймана посада та середньомісячна заробітна плата на підприємстві. Також їм виплачують добові.
Всі учасники зборів пройшли обов’язкове тестування на COVID ­19 з використанням швидких тестів у пересувному медичному пункті, що розгорнули на території Бахмацького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.
Військовий комісар Бахмацького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Віктор Московченко роз’яснив порядок подальших дій та підкреслив важливість військових зборів, які спрямовані на підготовку батальйону територіальної оборони. Також військовий комісар подякував присутнім за свідому громадянську позицію і патріотизм, підкресливши, що завдання кожного чоловіка захищати свою Батьківщину, рідний край та віддав наказ на марш.
Протягом двох днів резервісти прибуватимуть в осередки територіальної оборони, всі вони забезпечуватимуться харчуванням, формою, засобами гігієни, зброєю, боєприпасами. Сформовані підрозділи розпочнуть планові заняття з бойової підготовки, також в програмі навчань тренування штабів для відпрацювання охорони державного кордону, важливих об’єктів та комунікацій, підтримання правового режиму воєнного стану на мирній території . Чимало резервістів вже були на зборах у 2018 році, тому для них це буде додаткове відпрацювання своїх знань і навичок. Проте, будуть і ті, хто навчатиметься вперше. Наразі відомо, що серед бажаючих у цьому році чимало жінок. Під час навчань відпрацьовуватимуться питання спроможності місцевих органів влади та органів військового управління до формування загонів територіальної оборони та підготовки особового складу до виконання покладених завдань.
Навчальні збори фінансуються з державного, обласного бюджетів, територіальними громадами та за допомоги патріотично налаштованих представників бізнесових кіл Чернігівщини. Проведення планових та позапланових зборів резервістів збройних сил це нормальна практика у багатьох країнах. Такі навчання мають на меті згуртувати людей, навчити діяти в надзвичайних ситуаціях та підготувати до оборони території України.
Наталія Корень.
Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Нашій дорогій


Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: golospris2017@ukr.net, golospris@i.ua
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: UA633808050000000026003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^