» Ювілейний день вишиванки
Інформація до новини
  • Переглядів: 91
  • Автор: admin
  • Дата: 24-05-2021, 08:26
24-05-2021, 08:26

Ювілейний день вишиванки


Усі ми різні, але всіх нас об’єднує вишивка, яка споконвічно є окрасою нашого національного одягу, неповторних українських рушників, без яких не можна уявити справжнього українця. Вишиванка з давніх­давен є основним елементом українського національного одягу. Вишиті візерунками сорочки – відображення цінностей, традицій, культури та історії. Всесвітній день вишиванки — міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Дата його проведення — щороку в третій четвер травня. Свято не прив'язане до жодного державного чи релігійного і кожен охочий може долучитись до святкування, одягнувши вишиванку. Цьогоріч ювілейний п'ятнадцятий День вишиванки припав на 20 травня.
Мешканці усіх куточків нашого Присеймівського краю долучились до відзначення патріотичного свята. Святкували День вишиванки і у найменшому старостинському окрузі Дмитрівської громади, з центром у селі Рубанка. Тут мешкає близько 300 жителів. Цього дня рубанці у вишитих сорочках пройшлися святковою ходою центром села. Пісенні та музичні композиції присутнім щиро дарували учасники художньої самодіяльності Рубанського будинку культури та учні місцевої школи. Як символ єдності жителів старостинського округу на асфальті в центрі села зобразили великий вишитий рушник з яскравим візерунком. Також цього дня відбулась виставка вишитих рушників та робіт майстрині­вишивальниці Віри Лут, яка поділилась досвідом, розповіла, що її надихає на створення таких чудових, майстерно виконаних робіт.
Свято, пронизане патріотизмом та любов’ю до національних традицій, закінчилось, та на добру згадку про цей святковий день на асфальті в центрі села залишилося зображення вишитого рушника. Приємно, що День вишиванки у Рубанці став не просто черговим святом, а справжнім символом, що об’єднав рубанців різного віку.
Наталія КОРЕНЬ.
Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Нашій дорогій


Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: golospris2017@ukr.net, golospris@i.ua
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: UA633808050000000026003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^