» Вшанували пам'ять відомого земляка
Інформація до новини
  • Переглядів: 32
  • Автор: admin
  • Дата: 19-07-2021, 08:26
19-07-2021, 08:26

Вшанували пам'ять відомого земляка


10 липня в селі Пальчики відбувся вже традиційний захід , присвячений 246 річниці з дня народження видатного українського бджоляра, батька бджільництва, людини зі світовим ім’ям ­ Петра Прокоповича.
Вшанувати пам’ять генія ­ науковця, мецената та справжнього українця Петра Івановича Прокоповича, низько вклонитися його таланту, щедрості та любові до «сонячної комахи» та ще раз наголосити на вагомості його відкриттів зібралися почесні гості, громадськість та численна бджолярська спільнота. Поважне зібрання на Пальчиківській землі радо вітала староста Марина Циганок.
Заупокійну літію відслужили благочинний Бахмацького району, настоятель Свято­Покровської парафії, митрофорний протоієрей ПЦУ отець Роман Кривко та настоятель парафії Успіння Пресвятої Богородиці м. Бахмача Чернігівської Єпархії ПЦУ Володимир Павлина. На знак вшанування пам’яті великого бджоляра, аби віддати данину вдячності за його неоціненний внесок у справу бджільництва, присутні поклали квіти до підніжжя могили.
Петро Прокопович, побувавши одного разу на пасіці у свого молодшого брата, твердо вирішив присвятити життя бджільництву, стати бджолярем. Придбав три десятини землі, щоб влаштувати своє господарство, пасіку. Він сам виготовляв вулики і випробовував їх. За порівняно короткий термін став відомим бджолярем,створив в Україні найбільшу у світі пасіку, що налічувала понад 10 тисяч бджолиних сімей. Економічні умови в країні вимагали нових методів у бджільництві, і Петро Прокопович шукав їх, приділяючи головну увагу вулику, щоб зберегти медоносну бджолу. На його рахунку – розбірний, рамковий вулик. До речі, в цьому році ( 22 травня) виповнилося 207 років з дня винаходу втулкового ( рамочного) вулика. На базі власного господарства він створив школу пасічницької науки, першої і єдиної у Європі. З 1835 року помічником Петра Прокоповича у школі став Степан Великдан.
Петро Іванович Прокопович як для України, так і для світової спільноти ­ особа історична. Він усе своє життя збагачував свої знання, вів наукові дослідження, багато працював над тим, щоб передати свій досвід і навики нащадкам, прославити свою рідну Батьківщину. Мед з його пасіки користувався великою популярністю. До Петра Прокоповича приїздило багато відомих людей. У 1843 році завітав і Тарас Шевченко, де намалював картину « На пасіці».
Із гордістю можна сказати про те, що пам’ять про Петра Прокоповича жива. А його талант і любов до рідного краю заслуговують великої шани та популяризації. Тож впевнена, що бджолярська спільнота ще неодноразово зустрінеться на пальчиківській землі, аби вшанувати П.І.Прокоповича, який був залюблений у бджолярську справу та зробив свій неоціненний вклад.
Інна Мозгова.
Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Нашій дорогій


Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: golospris2017@ukr.net, golospris@i.ua
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: UA633808050000000026003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^