» Подаруй дитині щасливе дитинство
Інформація до новини
  • Переглядів: 1 569
  • Автор: admin
  • Дата: 29-12-2015, 14:41
29-12-2015, 14:41

Подаруй дитині щасливе дитинство

Проблема дитячого сирітства з кожним днем стає все більш актуальною і болючішою темою для нашого суспільства. Очевидним фактом є те, що переважна більшість дітей­сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, виховується в інтернатних закладах. Діти в них, як правило, істотно відрізняються від тих, які виховуються в сім’ях, тим, що вони недоотримають батьківського тепла, любові, ласки та доброти. Адже все це конче необхідно для гармонійного зростання всебічно розвинутої, духовної та морально стійкої особистості.

Законом України «Про охорону дитинства» гарантується розвиток такої форми виховання дітей, як прийомна сім’я.

Що таке прийомна сім’я?

Прийомна сім’я – це сім’я (або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі), що добровільно за плату взяли на виховання та для спільного проживання від одного до чотирьох дітей­сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

Прийомні діти не мають батьків та інших родичів, які б могли турбуватися про них. Вони мають статус дітей­сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування. У таких випадках прийомна сім’я допомагає цим дітям здобути повноцінну родину.

Прийомні діти мають право підтримувати контакти з біологічними батьками та іншими родичами в тому разі, якщо таке спілкування не суперечить інтересам дитини і не заборонено рішенням суду. Форми стосунків прийомних дітей із біологічними батьками та іншими родичами визначаються органами опіки та піклування за погодженням прийомних батьків. Прийомні батьки­вихователі отримують від держави заробітну плату, набувають трудовий стаж і мають на кожну дитину щомісячну матеріальну допомогу.

Особливості прийомної сім’ї

Прийомна дитина не позбавляється статусу дитини­сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, за нею зберігаються всі пільги, передбачені законодавством для таких категорій дітей (при отриманні житлової площі, влаштуванні на навчання, матеріальної підтримки тощо);

кандидати в прийомні батьки обов’язково проходять курс підготовки, спрямований на формування усвідомленого ставлення батьків до соціальної ролі вихователів прийомної дитини;

держава надає матеріальну допомогу на виховання та утримання прийомної дитини, яка призначається з моменту влаштування дитини у прийомну сім’ю;

прийомна дитина влаштовується у сім’ю до досягнення нею 18­річного віку або до закінчення навчання у професійно­технічних чи вищих навчальних закладах (але не пізніше досягнення нею 23­річного віку);

прийомні батьки співпрацюють з соціальним працівником Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, який здійснює соціальне супроводження прийомної сім’ї;

Яка різниця між усиновленою

і прийомною дитиною?

Усиновлена дитина приймається в сім’ю на правах біологічної дитини з усіма правовими наслідками, а в прийомну сім’ю – до досягнення ними повноліття (18 років) або ж до закінчення ними навчання, але не пізніше 23 років. За цього сімейних правовідносин між прийомними батьками і прийомними дітьми не виникає. За вихованцями зберігається статус дитини­сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування. Це передбачає збереження за дитиною раніше призначених аліментів, пенсій та інших державних виплат. Суми коштів, що належать прийомним дітям, переходять у розпорядження прийомних батьків і витрачаються ними на утримання прийомних дітей (відповідно до механізму єдиного фінансового забезпечення «гроші ходять за дитиною».

Яких прав та обов’язків

набувають прийомні батьки?

Прийомні батьки є законними представниками прийомних дітей на підприємствах, в установах та організаціях без спеціальних на те повноважень. Вони несуть персональну відповідальність за життя, здоров’я, фізичний і психічний розвиток прийомних дітей, а також – за дотримання принципу конфіденційності інформації щодо ураження прийомних дітей ВІЛ­інфекцією.

Хто допоможе підібрати дитину

на влаштування в сім’ю?

Допомогу в підборі дітей та налагодженні контактів з дитиною нададуть працівники служби у справах дітей, соціальні працівники Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, адміністрація закладів, у яких виховуються діти­сироти і діти, позбавлені батьківського піклування.

Дітей можна брати на виховання з державних закладів для дітей­сиріт і дітей, позбавлених батьківського виховання, ­­ з дитячих будинків, будинків дитини, шкіл­інтернатів для дітей­сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Хто здійснює контроль

за діяльністю прийомної сім’ї?

Раз на рік служба у справах дітей готує звіт про стан виховання, утримання і розвитку дітей у прийомній сім’ї на основі інформації, що надається соціальним працівником, який здійснює соціальне супроводження родини, вихователем дошкільного навчального закладу або класним керівником загальноосвітнього навчального закладу, де навчається дитина, дільничним лікарем­педіатром, дільничним інспектором місцевого відділку міліції. Прийомні батьки обов’язково ознайомлюються з складеним звітом, який затверджується начальником місцевої служби у справах дітей.

Прийомна сім’я – шанс на нове життя. Тому, хто виріс у рідній сім’ї, важко уявити, що відчуває маленька дитина, яка залишилася без батьків. Майже безпорадна, без підтримки та любові, вона, як пересаджений паросток на палючому сонці, ­ наодинці із складними життєвими проблемами.

Якщо Ви небайдужі до дітей, які потребують батьківської любові, родинного тепла, якщо Ви вирішили створити прийомну сім’ю на базі своєї родини ми завжди чекаємо Вас у службі у справах дітей Бахмацької райдержадміністрації за адресою: м. Бахмач, вул. Першотравнева, 36. Контактний телефон: 3­47­22.

Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Нашій дорогій


Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: golospris2017@ukr.net, golospris@i.ua
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: UA633808050000000026003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^