» Депутати повернули безкоштовне харчування дітям 1-4 класів
Інформація до новини
  • Переглядів: 20
  • Автор: admin
  • Дата: 6-09-2021, 08:47
6-09-2021, 08:47

Депутати повернули безкоштовне харчування дітям 1-4 класів

27 серпня відбулася 14 сесія Бахмацької міської ради восьмого скликання. Із 26 обраних депутатів на засіданні були присутні 18. Перед початком сесії до депутатів та запрошених звернувся Олександр Підгорний, керівник Чернігівського ресурсного Центру з розвитку місцевої демократії, який наголосив, що вони вже надали підтримку молоді Бахмацької громади зі створення Молодіжної ради і надалі планують допомагати громаді в розробці статуту, що є умовою участі в різноманітних проєктах та грантах.
Затверджуючи порядок денний, на який було внесено 47 питань, депутат Бахмацької міської ради Алла Кравченко запропонувала внести зміни до попереднього рішення, що стосувалося встановлення батьківської плати у розмірі 50% за харчування учнів 1­4 класів у закладах загальної середньої освіти , яке було затверджене на 13 сесії Бахмацької міської ради восьмого скликання та відмінити батьківську плату у розмірі 50 % за харчування початківців. Рішення, яким депутатський корпус припинив безкоштовне харчування дітей початкової ланки, викликало шквал негативних емоцій серед мешканців громади. Своє невдоволення люди активно висловлювали у соціальних мережах, нарікаючи на роботу депутатів. Можливо саме це спонукало народних обранців повернутися до розгляду питання, що стосувалося харчування здобувачів освіти 1­ 4 класів. Складається враження, що депутати, які на минулому засіданні відмінили безкоштовне харчування школярів 1­4 класів, не вивчили досконало це питання, або їм було просто байдуже за що вони голосують. І лише після обурення мешканців громади та активної громадської позиції своїх колег­ депутатів вони вирішили повернутися до розгляду цього питання. Скористаюся доречним висловом одного із депутатів Бахмацької міської ради: «Коли громада активна, її чують». Народні обранці досить емоційно обговорювали це питання. Роз’яснення надала начальник відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту Лариса Журба. Перш за все Лариса Миколаївна запевнила, що діти пільгових категорій та діти, родини яких опинилися у складних життєвих обставинах, будуть забезпечені безкоштовним харчуванням і не залишаться поза увагою. Право на безкоштовне харчування мають наступні категорії дітей: діти­сироти; діти, позбавлені батьківського піклування; діти з інвалідністю; діти з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних та інклюзивних класах; учні із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»; діти громадян, прийнятих на військову службу за контрактом; діти тимчасово переселених осіб з території проведення АТО та Автономної Республіки Крим; діти з числа осіб, визначених у статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; діти, родини яких опинилися в складних життєвих обставинах (за рішенням виконкому).
Врешті­решт після тривалих дискусій депутати одноголосно повернули безкоштовне харчування здобувачів освіти 1­4 класів. Отже, за кошти міського бюджету знову харчуватимуть учнів початкової ланки та учнів 5­11 класів, родини яких перебувають у складних життєвих обставинах. Також проголосували за збільшення вартості харчування з 15 до 18 грн.
Перш, ніж депутати підтримали внесені зміни до рішення третьої сесії Бахмацької міської ради восьмого скликання від 24 грудня 2020 року «Про бюджет Бахмацької міської територіальної громади на 2021 рік», їх поінформувала начальник фінансового відділу Бахмацької міської ради Лариса Задесенець. Зокрема, кошти від перевиконання бюджету в сумі 2,7 млн. грн буде спрямовано на підтримку гуманітарної сфери, а саме: на утримання міських дошкільних навчальних закладів ­ у сумі 139, 3 тис. грн, на здійснення ремонтів приміщення їдальні Бахмацького ЗЗСО І­ІІІ ст. №1, на базі якого буде функціонувати ліцей, у сумі 570,2 тис. грн; опалювальної системи Пісківського ЗЗСО­ 170 тис. грн, покрівлі Бахмацької школи мистецтв імені А. Розумовського — 200 тис. грн; фізіотерапевтичного і стоматологічного відділень КНП “Бахмацька міська лікарня” — 149,9 тис. грн у зв’язку з перенесенням відділення фізіотерапії з пристосованої будівлі у приміщення стоматології; на облаштування кабінету для розміщення сучасного рентгенапарату­ 677,5 тис. грн; на обладнання додаткового маніпуляційного кабінету КНП “Бахмацький центр первинної медико­санітарної допомоги” ­ 70 тис. грн. Також передбачені кошти на виконання низки програм соціального спрямування: на безоплатне та пільгове забезпечення лікарськими засобами — 12 тис. грн та на забезпечення ліками хворих нефрологічного профілю, а саме з трансплантованими нирками — 80 тис. грн; попередження дитячої безпритульності та бездоглядності, розвитку сімейних форм виховання — 7 тис. грн.
Чимало запитань виникло під час затвердження Програми Бахмацької міської ради «Фінансова підтримка розвитку комунального некомерційного підприємства «Бахмацька лікарня­хоспіс» на вересень­грудень 2021 року. Активні народні обранці висловлювали власну думку щодо недоцільності фінансування новоствореного закладу «Бахмацька лікарня­хоспіс», який розрахований на 20 ліжок, у сумі 2, 5 млн. гривень до кінця року. Все це у той час, коли невизначеною залишається фінансова ситуація у Бахмацькій міській лікарні. Медичному закладу до кінця року не вистачає коштів у сумі 3 млн. 400 тис. грн. Депутати, які вболівають за здоров’я мешканців громади, наполягали на першочерговому фінансуванні Бахмацької міської лікарні, а вже потім при наявності коштів у міському бюджеті, спрямувати їх на діяльність «Бахмацької міської лікарні­ хоспіс». Після тривалих дебатів більшістю голосів затверджено Програму Бахмацької міської ради «Фінансова підтримка розвитку Комунального некомерційного підприємства «Бахмацька лікарня –хоспіс», якою передбачено фінансування у сумі 640 тис. грн до кінця року.
На сесії підтримали зміни до Програми безоплатного та пільгового забезпечення лікарськими засобами у разі амбулаторного лікування окремих груп населення Бахмацької територіальної громади на 2021 рік.
У зв’язку з малою чисельністю мешканців окремих населених пунктів прийято рішення про закриття Веселівського та Перемозького сільських клубів. Затвердили Положення про Молодіжну раду при Бахмацькій міській раді.
Окремі рішення стосувалися списання майна комунальної власності та передачі його в оренду. Надано дозвіл на розробку проєктів землеустрою земельних ділянок та передачу їх у власність 3 учасникам АТО/ООС.
На пленарному засіданні затвердили низку земельних питань, а саме надання дозволів на виготовлення та затвердження проєктів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, затвердження проєктів та технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості). На сесії був присутній мешканець села Курінь Сергій Сунка, який неодноразово звертався до Бахмацької міської ради з проханням виділити 2 га землі для ведення особистого селянсь­кого господарства. Як виявилося, двічі він отримував відмову. Звертаючись до депутатів, Сергій Сунка акцентував увагу на підтримці молоді, яка виявляє бажання працювати на землі і проживати у сільській місцевості, але бажання враз зникає, коли на своєму шляху люди стикаються з низкою перепон. Депутати рекомендували доопрацювати питання, що стосувалося виділення земельної ділянки.
У “Різному” оголосили про створення депутатської фракції ВО “Свобода”, яку очолюватиме Володимир Брюховецький.
Неабиякий резонанс викликало питання, що стосувалося Бахмацької міської школи мистецтв імені Андрія Розумовського. Зокрема, заступник Бахмацького міського голови з гуманітарних питань Світлана Книга акцентувала увагу на тому, що згідно із статутом основним завданням мистецького закладу є пошук та залучення до навчання здібних, талановитих та обдарованих дітей, які зараховуються до школи мистецтв на конкурсній основі. Також відповідно до чинного законодавства директор та заступник директора не можуть суміщати керівну посаду і більше 0,5 ставки викладача. Про це неодноразово повідомляли керівництву місцевої школи мистецтв. Світлана Володимирівна говорила про зменшення заробітних плат викладачів та скорочення кількості учнів з 317 до 258. Окрім цього було наголошено, що жодній талановитій дитині, яка виявить бажання навчатися та розвивати свої здібності у школі мистецтв, не буде відмовлено. Депутати взяли інформацію до відома та рекомендували створити комісію по перевірці діяльності закладу та відвідування його учнями, особливо пільгових категорій.
Депутати не підтримали рішення Бахмацької міської ради, що стосувалось введення посади заступника начальника фінансового відділу Бахмацької міської ради.
Світлана Кириленко.
Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Нашій дорогій


Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: golospris2017@ukr.net, golospris@i.ua
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: UA633808050000000026003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^