» Світ книги прекрасний і дивовижний
Інформація до новини
  • Переглядів: 34
  • Автор: admin
  • Дата: 27-09-2021, 08:17
27-09-2021, 08:17

Світ книги прекрасний і дивовижний


Щорічно у день святих мучениць Віри, Надії, Любові та матері їх Софії працівники бібліотечної галузі відзначають своє професійне свято­ Всеукраїнський день бібліотек.

Мережа бібліотек комунального закладу «Цент­ралізована бібліотечна система» Бахмацької міської ради, яку очолює професіонал своєї справи Галина Володимирівна Іванько, стала справжнім центром пропаганди книги, надійним помічником для читачів різних вікових категорій . За своєю сутністю бібліотеки є храмами мудрості, берегинями книжкових скарбів та людських знань. Мережа бібліотек комунального закладу «Централізована бібліотечна система» складається з 15 бібліотек, а саме центральна бібліотека, міська бібліотека для дітей, міська бібліотека ім. І.Франка та 12 сільських бібліотек­філій. У колективі працює 30 кваліфікованих працівників (4 – технічні працівники). Завдяки їх професіоналізму, сумлінному виконанню посадових обов’язків, турботі книгозбірні Бахмацької громади перетворилися на книжкові світлиці, у яких панує особ­лива тепла та затишна атмосфера. Сюди приходять, щоб взяти книгу, отримати бібліографічні консультації та матеріали для підготовки курсових, дипломних робіт тощо. Враховуючи уподобання користувачів, постійно оновлюється книжковий фонд. До бібліотек громади протягом року надійшло 768 книг, 1216 примірників періодичних видань. Формування книжкового фонду книгозбірень здійснюється на основі регіональних Програм поповнення бібліотечних фондів та Програми поповнення фондів публічних бібліотек за підтримки Українського інституту книги. Нині бібліотечний фонд нараховує 230259 примірників документів. Улюбленими жанрами літератури користувачів є пригоди, історія, фантастика, детективи, література рідного краю тощо. Плануючи роботу, бібліотекарі впроваджують сучасні методи роботи за допомогою інтерактивних технологій.
У центральній бібліотеці, міській бібліотеці для дітей та міській бібліотеці ім. І. Франка працюють Інтернет­центри, функціонує бездротова локальна мережа WI­FI, доступ до якої надається користувачам безкоштовно, що надає можливість якісного повноцінного забезпечення інформаційних потреб населення. Біб­ліотеки нашого міста є хабами цифрової освіти, є на офіційній карті хабів і надають всім охочим доступ до безкоштовного навчання на національній онлайн платформі з цифрової грамотності «Дія. Цифрова освіта». У межах проєкту Міністерства цифрової трансформації «Дія. Цифрова освіта» відбувається передача 5000 комп'ютерів бібліотекам по всій країні. На реалізацію проєкту не витрачені кошти державного бюджету. Це стало можливим завдяки об'єднанню зусиль держави, приватного бізнесу та місцевої влади, за сприяння Української бібліотечної асоціації. Чернігівська обласна універсальна наукова бібліотека ім. В. Г. Короленка отримала 100 комп'ютерів для сільських бібліотек області, зокрема, 3 комп’ютери та столи для бібліотек нашої громади. Незважаючи на пандемію, бібліотеки працюють з дотриманням всіх карантинних вимог, але форми роботи їх дещо змінилися. Працівники книгозбірень обмінюються з колегами досвідом, беруть участь у конкурсах, конференціях, співпрацюють з методистами в системі онлайн.
І все­таки бібліотеки – це не лише багаті книжкові фонди, цікаві заходи і новітні технології , це, насамперед, творчі, багаті душею працівники бібліотечної галузі, які з повною віддачею служать суспільству та читачам. Хтось із відомих особистостей сказав: «Бібліотекар­ це не професія, а стан душі». Ріднити людей з книгою­ що може бути достойнішим.
Декому здається, що професія бібліотекаря полягає в тому, щоб просто взяти з полиці книжку і видати її читачеві. Але не все так просто, як здається. Вона вимагає багато знань та психологічних навичок, аби догодити кожному відвідувачу зі своїми поглядами, характером, вимогами і потребами. А нагородою за це є вдячність читачів. Приємно, коли до книгозбірні приходять цілими поколіннями. Адже сучасна бібліотека­ це Інтернет, книги, виставки, цікаве дозвілля як для дітей, так і дорослих у комфортних сучасних умовах. Все це можна побачити у Бахмацькій центральній бібліотеці, де вражають своєю ошатністю читальні зали із сучасними меблями, різноманіття тематичних виставок, доброзичливе ставлення працівників. Книжковий фонд закладу нараховує 39 тисяч, а користувачів 2590. Сюди завжди хочеться повернутися і поринути у світ храму мудрості, провідниками у якому є справжні професіонали бібліотечної справи. З 1994 року у Бахмацькій центральній бібліотеці сумлінно трудиться Яна Семенівна Гросман. Книгозбірня є сенсом її життя. Займаючись улюбленою справою, творча і талановита жінка відпочиває душею. Після закінчення училища культури і мистецтв ім. Марії Заньковецької за спеціальністю бібліотекар, тут розпочала свою трудову діяльність бібліотекарем нестаціонарного обслуговування . Ось і справдилась її дитяча мрія. Яна Семенівна виховувалась у родині, де шанували книгу. Її батьки багато читали різної літератури, до цього привчали і доньку. Вдома родина Гросманів мала чималу бібліотеку, отож дитина зростала серед друкованих видань. Недивно, що дівчинка ще до школи навчилася читати. Відтоді улюбленим місцем її відпочинку стала міська бібліотека ім. І . Франка, яка була неподалік від її дому. Там дівчина проводила ввесь свій вільний час, черпаючи знання у царині книг. Отож, ким стане у майбутньому, Яна Гросман вирішила ще з дитячих років. 27 років вона плідно трудиться у центральній бібліотеці, постійно підвищує свою фахову майстерність. З 2002 року Яна Семенівна є бібліографом з питань краєзнавства. Вона досконало опрацьовує літературу, періодичні видання, виокремлюючи краєзнавчі матеріали. Все в неї до ладу­ впорядковане. На основі її напрацювань видані бібліографічні посібники. На Бахмаччині чимало людей цікавляться краєзнавством, досить часто вони звертаються до жінки за допомогою. З доповіддю на тему: «Бібліотека – криниця краєзнавства: історія духовних скарбниць Бахмацького краю» брала участь у IIІ обласній науково­практичній конференції «Бібліотечне краєзнавство Чернігівщини». Вона­ адміністратор сайту та сторінки бібліотеки в соціальній мережі Фейсбук.
Яна Гросман має високий професійний рівень в спілкуванні з користувачами бібліотеки, проводить ціваві зустрічі з творчими людьми нашого краю, презентації їхніх книг.
Справжнім культурним центром для підростаючого покоління громади можна по праву назвати Бахмацьку міську бібліотеку для дітей, яку очолює креативна, творча та ідейна завідувачка Тетяна Михайлівна Білецька. На цій посаді вона трудиться майже три роки, але за цей час зроблено чимало. Старається Тетяна Михайлівна , щоб до бібліотеки завжди залюбки приходили діти. Для цього вона спільно зі своїм невеличким колективом опановують нові форми і методи роботи, цікавляться новинками бібліотечної галузі, підвищують свою фахову майстерність, намагаються крокувати у ногу з часом. Нині послугами дитячої бібліотеки користується 1500 чоловік. Бібліотечний фонд становить 33 тисячі примірників, який час від часу поповнюється новинками. Звичайно, що більше читачів відвідують книгозбірню влітку, але чимало з них поспішають сюди і в інші пори року. тут завжди не лише цікаво, а й корисно. Адже сучасна бібліотека­ це флагман майбутнього, культурний та інформаційний центр відкритий для кожного. Дитяча книгозбірня бере участь в різноманітних конкурсах, зокрема, Всеукраїнському конкурсі дитячого еко­малюнка «Книга і діти, екологія і світ», Всеукраїнському онлайн­конкурсі дитячого малюнка «Я і мої права», обласному фото­конкурсі дитячого малюнка «Читають діти…», міському конкурсі «Заквітчаймо Бахмаччину разом». І це далеко не повний перелік змістовних тематичних заходів, які тут проводяться за участю підростаючого покоління. Низку проведених цікавих конкурсів, зустрічей, виставок, презентацій, вуличних акцій тощо працівники бібліотеки висвітлюють на сторінці закладу у мережі Фейсбук. Вже тривалий час родзинкою дитячої книгозбірні є ляльковий театр, який захоплює малечу своїми неперевершеними виставами. Дитяча бібліотека тісно співпрацює із загальноосвітніми закладами міста, дитячими садочками. Бібліотекарі намагаються змалечку зацікавити дітей книгою. Вони відвідують заклади загальної середньої освіти, дошкільні навчальні заклади, розповідають про цікаві книги, зокрема казки, які так полюбляє малеча. Дбають у дитячій книгозбірні і про естетичне оформлення приміщення та подвір’я. Цьогоріч за озеленення прилеглої території працівників закладу відзначили подарунком від Бахмацької міської ради.
Напевно, Тетяна Білецька невипадково обрала для себе фах бібліотекаря. Оскільки ця енергійна, сповнена нових ідей жінка впевнено рухається до нескорених вершин професійної досконалості. Працювати з підростаючим поколінням для неї є справжнім задоволенням. Фах бібліотекаря отримала у Ніжинському училищі культури і мистецтв ім. Марії Заньковецької . На вибір професії вплинула мама Тетяни Михайлівни. Саме Валентина Іванівна, працюючи у галузі культури, порадила доньці опанувати саме цю професію. Вона, будучи ще дев’ятикласницею, дослухалася до думки матері і не помилилася. 26 років Тетяна Білецька віддала бібліотечній справі. Трудову діяльність розпочинала у центральній районній бібліотеці бібліотекарем відділу обслуговування, потім з 1998 року працювала у міській бібліотеці для дітей. на досягнутому зупинятись не збиралась, навчання продовжила у Інституті післядипломної освіти Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв за спеціальністю менеджер бібліотечно­ інформаційної діяльності. Нині вона є завідувачкою Бахмацької міської бібліотеки для дітей. Завдяки наполегливості та цілеспрямованості Тетяни Михайлівни бібліотека для дітей – це не просто зібрання книг, а центр спілкування, саморозвитку, цікавих заходів та інформаційного простору.
На належному рівні функціонують бібліотеки у сільській місцевості Бахмацької громади. Зокрема, варто відзначити Стрільницьку сільську бібліотеку­філію № 9 на чолі із завідувачкою Ольгою Дмитрівною Дзюбою. Хоч у бібліотечній системі працює жінка з 2018 року, але зуміла зарекомендувати себе як відповідальний, досвідчений бібліотекар. За час її роботи книгозбірня стала змістовною, цікавою, пізнавальною. Досить часто, аби зацікавити дітей відвідувати бібліотеку, Ольга Дмитрівна використовує мультимедійні засоби, влаштовує виставки, тематичні вечірки,акції. Долучається бібліотекар і до загальносільських заходів. Брала участь у роботі щорічного круглого столу «Я пропоную свій досвід» для сільських бібліотекарів. Діяльність бібліотеки висвітлює в соціальній мережі Фейсбук. спілкуючись з Ольгою Дмитрівною, розумію, що ця жінка сповнена завзяття та нових ідей, які обов’язково втілить в життя. Адже недарма говорять, що випадкова людина бібліотекарем бути не може.
За сумлінне виконання своїх посадових обов’язків та з нагоди професійного свята ­ Всеукраїнського дня бібліотек ­ Ольга Дзюба, Яна Гросман та Тетяна Білецька отримають відзнаки.
Світлана КИРИЛЕНКО.
Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Нашій дорогій


Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: golospris2017@ukr.net, golospris@i.ua
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: UA633808050000000026003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^