» У рідному краї і серце співає
Інформація до новини
  • Переглядів: 21
  • Автор: admin
  • Дата: 22-11-2021, 08:26
22-11-2021, 08:26

У рідному краї і серце співає


Ще замолоду пісків’янки брали активну участь у художній самодіяльності. У кожної роботи було вдосталь, адже Антоніна Михайлівна та Катерина Володимирівна трудилися доярками, Марія Михайлівна­ телятницею, Галина Ігнатівна дбала про чистоту та затишок у місцевій школі, а Галина Андріївна все своє трудове життя присвятила педагогічній ниві. Окрім цього, і вдома у них було чимале господарство, якому встигали давати раду. Взимку, влітку, восени і навесні однаково поспішали на репетиції, відточували свою майстерність. Співали при кожній нагоді і вдома, і на роботі. Не відчувалося втоми, бо займалися тим, до чого лежала душа. Жили тоді хоч і не багато, але весело та дружно. Були у колективі і перерви у творчій діяльності.
І ось вже три роки, як за ініціативи цих співучих сільських жіночок створилася автентична група «Пісків’яночка». Перебуваючи на заслуженому відпочинку, завзяті її учасниці щедро діляться своїми самодіяльними композиціями з поціновувачами народної пісні. Продовжують творити вони свою історію, пишучи нові сторінки на творчій ниві. Як говорить художній керівник
Віра Мельник, ­ з ними легко працювати. Серйозно ставляться учасниці групи до репетицій, перед концертами відвідують їх кожного дня. Їхньому завзяттю та активності можна лише позаздрити. Залюбки «Пісків’яночки» опановують хореографічні постановки, гумористичні інсценівки. Тематика і жанрова палітра їх творчості барвиста і різноманітна. Жодне сільське свято не обходиться без їхніх задушевних та жартівливих виступів. Талановиті жінки під керівництвом художнього керівника Віри Мельник ретельно підбирають репертуар, шліфують свої таланти. Маючи гарні вокальні дані та закохані у народну пісню, вони зуміли так організувати свою роботу, що у колективі панує дружня атмосфера і кожна проведена репетиція є плідною. Шкода, що у селі Піски, багатому на талановитих людей, вже тривалий час не функціонує приміщення Будинку культури. Проте пісків'яни знайшли вихід ­ облаштували будівлю колишнього магазину і відтоді проводять там репетиції та збирають концерти. Учасниці автентичної групи постійно перебувають у творчому пошуку, мають свій оригінальний стиль. Пісні у їхньому виконанні звучать акапельно. Полюбилася «Пісків’яночка» глядачам. Щоразу щедро дякують їм оваціями за подаровану радість та насолоду під час концертів. Виступають вони часто із знаним народним аматорським фольклорним ансамблем «Берегиня» села Піски. Дбає автентична група про свої сценічні костюми. Окремі елементи одягу вони пошили самі. Непересічною подією для аматорів художньої самодіяльності була поїздка на фестиваль у м. Заньки.
Творчість старшого покоління слугує взірцем та надихає молодь на активну участь та розвиток своїх талантів. І хоч минають роки, на зміну одним поколінням приходять інші і в кожного свої смаки, уподобання, погляд на життя, але народна пісня­ щира і мудра, буде жити вічно.
Світлана Кириленко.
Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Нашій дорогій


Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: golospris2017@ukr.net, golospris@i.ua
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: UA633808050000000026003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^