» Добром засіяний життєвий шлях
Інформація до новини
  • Переглядів: 1 595
  • Автор: admin
  • Дата: 27-07-2015, 16:54
27-07-2015, 16:54

Добром засіяний життєвий шлях

Рік за роком , день за днем швидко плине час, вимережуючи людські долі червоними і чорними нитками. В кожної людини, мов тканий рушник, свій життєвий шлях. В одного він мілкий і звивистий, а в іншого ­ глибокий і рівний, засіяний добром та щирістю на радість іншим.

На сторінках нашої газети ми неодноразово писали про шанованого та поважного курінця, інваліда Великої Вітчизняної війни Михайла Івановича Ільченка. Родом він із села Курінь. У 1938 році, коли відкрилася Курінська школа, був семикласником. До цього, маючи неабияку жагу до наук, навчався в сільських хатинках. Та мирне життя перервала жорстока війна. Саме в той час з похвальним листом Михайло Ільченко закінчив дев’ять класів. У 1943 році, коли звільняли від ворога Бахмач і рідне село, юнака призвали на службу до лав Радянської армії. Відразу йому довелось вступити у страшний поєдинок із фашистськими окупантами. Форсуючи Дніпро, а це був один з найзапекліших боїв тієї війни,Михайло Іванович отримав перше поранення в руку. Від загибелі тоді врятував його ровесник з Батуринщини, поплатившись власним життям. Скільки молодих доль забрав кривавий Славутич під час тієї військової операції. Вражає те, що ветерани до дрібниць пам’ятають свій фронтовий шлях. Підлікувавшись у госпіталі, майже через місяць, молодий солдат знову був у строю, але ворожа куля вразила його вдруге. Тривале лікування закінчилось у знаменитому Болдіно. Отак на милицях і повернувся додому. Спочатку працював обліковцем, а згодом бухгалтером у місцевому колгоспі. Та Михайла Івановича не полишала мрія навчати дітей, виховувати в них почуття любові до Батьківщини та рідної землі. За покликом серця він екстерном закінчив Путивльське педучилище і з радістю пішов працювати до рідної школи. Багатоголосим дитячим щебетом зустріли справжнього вчителя діти. Щоденна робота у школі додавала йому сили. Це ніби про нього відомий вислів Сухомлинського: «Серце віддаю дітям». Із щирою посмішкою і добрим поглядом він звертався до учнів, навчаючи свого предмета. Працюючи у школі, закінчив Ніжинський педагогічний інститут.

Коли спілкуєшся з цим поважним чоловіком, то складається враження, що він не лише за освітою, а й за покликом душі філолог. Адже Михайло Іванович красиво, лаконічно і літературно висловлюється українською мовою. Насправді ж він математик. А говорить так, бо щирий українець, справжній патріот своєї держави. З 1953 року відданого педагогічній справі вчителя призначили директором школи. З часом давались взнаки старі поранення, тож довелося трудитися і завучем. За роки звитяжної праці на вчительській ниві Михайло Іванович Ільченко дав тисячам учнів путівку в доросле самостійне життя. Маючи понад сорок років педагогічного стажу, на заслужений відпочинок він пішов зі стін рідної Курінської школи. Нині його часто запрошують на різнопланові загальносільські заходи. Що вже говорити про школу, де для нього завжди гостинно відкриті двері. Навіть вдома Михайла Івановича із радістю та вдячністю навідують його колишні учні. Неабияк радіє поважний чоловік дітям, онукам і правнукам, які досить часто гостюють у дідуся.

Днями Михайлу Івановичу Ільченку виповнилося славних 90. З поважним ювілеєм його привітали голова райдержадміністрації Віктор Міщук, перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Цепух, депутати районної ради: керівник ПСП «Авангард» Василь Булах, редактор районної газети «Голос Присеймів’я» Тамара Силка, Курінський сільський голова Леонід Вдовенко, голова ветеранської організації села Курінь Василь Слабій, члени виконкому Курінської сільської ради. А щоб вшанування поважного ювіляра було вагомішим, подбав директор ПСП «Авангард» Василь Булах. Він оточує увагою ветеранів. До свят та визначних дат Василь Миколайович виділяє їм продуктові набори та матеріальну допомогу. А це є свідченням глибокої поваги і шани до людей та їх звитяжного подвигу.

Тож нехай Господь дає ювілярові міцного здоров’я та сили, щоб довгим був його життєвий шлях.

 

Світлана Кириленко.

Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Нашій дорогій


Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: golospris2017@ukr.net, golospris@i.ua
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: UA633808050000000026003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^