» Вшанували ліквідаторів Чорнобильської катастрофи
Інформація до новини
  • Переглядів: 57
  • Автор: admin
  • Дата: 20-12-2021, 08:38
20-12-2021, 08:38

Вшанували ліквідаторів Чорнобильської катастрофи

Аварія на Чорнобильській АЕС за лічені хвилини радикально змінила перебіг людського буття, обпалила долі мільйонів українців, важким тягарем лягла на плечі нашого народу. 14 грудня 1986 року було завершено спорудження захисного саркофага над зруйнованим енергоблоком. Це, по суті, була перша серйозна та важлива перемога над зловісним атомом, який вирвався з­під контролю людини після квітневого вибуху. Тож невипадково 14 грудня­ пам'ятна дата в Україні, День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Щороку саме цього дня ми віддаємо шану відважним ліквідаторам, хто, на щастя, поруч з нами, і вклоняємося пам’яті тих, хто пішов за межу вічності.
У колишньому Бахмацькому районі проживає 436 осіб, пос­траждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. У Бахмацькій громаді мешкають 54 учасники ліквідації аварії на ЧАЕС I категорії, 97 учасників ліквідації аварії на ЧАЕС II категорії. На жаль, у цьому році померло 9 ліквідаторів. За ті 35 років, що минули, Чорнобиль залишається незагоєною раною болю і втрат. Традиційно з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС відбулися заходи у місті Бахмач. Біля Пам’ятного знаку загиблим чорнобильцям, аби покласти квіти та вшанувати пам’ять героїв, зібрались керівництво міста та ліквідатори ­ люди, які закрили собою світ від атомного лиха. Учасники заходу поставили свічки у храмі Успіння Пресвятої Богородиці м.Бахмача біля ікони «Чорнобильський спас» та за упокій побратимів, які відійшли у вічність.
На традиційній зустрічі у міській раді очільник громади Павло Шимко спільно з головою Бахмацької міської організації Чернігівського обласного відділення Українського національного Фонду допомоги інвалідам Чорнобиля Василем Дахном звернулись зі словами подяки та найкращим побажаннями до присутніх ліквідаторів та вручили пам'ятні медалі до 35­річчя аварії на ЧАЕС, подяки­обереги із зображенням ікони “Чорнобильський спас”. Серед нагороджених: Олександр Антоненко, Сергій Бєлий, Михайло Богун, Микола Горбащенко, Володимир Горлач, Василь Дахно, Олександр Дергач, Михайло Драло, Микола Іванюк, Володимир Ільченко, Володимир Кальченко, Григорій Кобець, Петро Котенко, Олександр Кошмал, Микола Лобода, Микола Логвиненко, Володимир Михайленко, Микола Нечитайло, Іван Пастушенко, Юрій Пирог, Микола Поправко, Василь Прокопенко, Михайло Родной, Володимир Рудько, Анатолій Сінельник, Станіслав Стрілець, Василь Фесик, Олександр Химиця, Петро Шкрябун, Микола Білецький. Також Почесну грамоту Ніжинської районної ради було вручено Миколі Іванюку.
Наталія КОРЕНЬ.
Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Нашій дорогій


Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: golospris2017@ukr.net, golospris@i.ua
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: UA633808050000000026003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^