» Президентська стипендія під ялинку
Інформація до новини
  • Переглядів: 52
  • Автор: admin
  • Дата: 6-01-2022, 13:41
6-01-2022, 13:41

Президентська стипендія під ялинку

Серед десяти цьогорічних випускників середніх закладів освіти Чернігівщини, які отримали найвищі результати із ЗНО й удостоєні за це стипендії Президента України – Анна Передерій, випускниця Бахмацького ЗЗСО №5. Загалом такі стипендії призначено 270 учням по всій Україні. Відповідний Перелік затверджено наказом Міністерства освіти і науки України від 9 грудня 2021 року № 1329. У рейтингу по Чернігівській області бахмачанка сьома, попереду в основному учні спеціалізованих шкіл та ліцеїв обласного центру. Загалом Анна набрала з української мови і літератури 198,5 бала, з української мови – 197, з історії - 198, з географії - 196, з англійської мови - 191, з математики - 182. Розмір стипендії складає 120 тисяч гривень, яка буде виплачуватись протягом року по 10 тисяч гривень щомісяця.
-Коли мамі ввечері зателефонували з Малої академії наук і повідомили, що потрібно подати документи для нарахування стипендії, спочатку ми подумали, що це якась помилка. Та коли дізнались про те, що отримуватиму президентську стипендію та її суму, то радості не було меж, - розповідає Аня.- Це, дійсно, чудовий подарунок під ялинку, адже перші виплати обіцяють до новорічних свят.
Куди витратить стипендію, дівчина ще не вирішила. Говорить, що поки буде збирати, а тоді видно буде. Це не перші гроші, зароблені розумом та старанням. Раніше вона отримувала стипендію, як обдарована дитина Бахмаччини. Тоді придбала собі навушники, про які давно мріяла.
Пишаються успіхами доньки батьки. Мама, Наталія Передерій, відзначає, що їм неймовірно приємно, адже багаторічні старання доньки у навчанні оцінені на найвищому рівні. Вдячна родина і педагогам, які навчали та допомагали здібній учениці опанувати шкільну науку. Ще коли Анна відвідувала садочок "Теремок", вихователька Валентина Вовк помітила старання та допитливість, з якими дівчинка бралась до навчання, а перша вчителька Світлана Сіденко навчила вчитись і отримувати від навчання задоволення.
-Дуже люблю вчитись, мені подобається отримувати нові знання. Навчання в школі ніколи не було для мене обтяжливим, - говорить дівчина.
-Я ніколи не сиділа з донькою і не перевіряла у неї навчальні завдання. Десь з місяць у першому класі контролювала її, а потім вона вчила все сама. Говорили завжди на позаурочні теми, - розповідає Наталія Передерій. - Ніколи не було мети отримати медаль. Завжди націлювала доньку на те, що в пріоритеті повинні бути знання, а не оцінка. У школі вона, дійсно, працювала, як ішла о 8 годині, то поверталась увечері.
Кожен день Анни розписаний по хвилинах, все враховано у розклад і навчання, і захоплення, і зустрічі з друзями, вона ніколи не відкладає справи на потім. Постійність і цілеспрямованість – риси її характеру. Пригадує мама, що коли донька готувалася до ЗНО, стіни і двері були завішані папірцями з датами з історії, і Анна просила, щоб проходячи повз їй завжди задавили питання, пов’язані з цими датами. А репетитори, які допомагали готуватися до зовнішнього незалежного оцінювання, відзначали, що займатися з ученицею одне задоволення.
-Нам завжди траплялись найкращі вчителі,- підсумовує мама.
Гарно даються дівчині, як математичні так і гуманітарні науки. За шкільні роки вона брала участь у багатьох олімпіадах, конкурсах, патріотичних та інтелектуальних змаганнях, завжди намагаючись підвищити отриманий минулорічний результат. Два рази брала участь у конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт МАН із географії. Вдячна науковому керівнику Світлані Левченко, яка завжди наставляла та підказувала вірні шляхи.
Окрім навчання, активну участь Анна брала і у шкільному житті, до 8 класу була старостою, класні та загальношкільні свята не обходились без її виступів, займалась хореографією. З відзнакою закінчила дівчина Бахмацьку школу мистецтв імені Андрія Розумовського, де вивчала мистецтво вокалу, гру на фортепіано та гітарі. До речі, вміння тримати дихання, якому навчила викладач школи мистецтв Світлана Ситайло, допомогло на захисті робіт МАН, де за короткий час потрібно було озвучити великий об’єм матеріалу. Загалом дівчина з успіхом інтегрує отримані знання в усі інші сфери. Тож і вибір професії був складним, визначалась чи опановувати іноземні мови, чи право, а чи стати вчителем.
Зараз Анна Передерій навчається у Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого у інституті прокуратури і кримінальної юстиції за державним замовленням, як всі звикли говорити - на бюджеті. І, як розповідає студентка, після навчання в школі, навчання в інституті поки видається легшим. Тепер має більше вільного часу, встигає читати цікаві їй книги, відпочивати. Активна студентка і в інститутському житті - вона староста групи. І хоча тепер Анна навчається в іншому місті, та назавжди часточку душі лишила у рідному домі, де її завжди зрозуміють, підтримають та порадіють її успіхам.
- Звичайно, всіма своїми досягненнями завдячую батьками, які переживали і переживають все разом зі мною,-говорить з теплотою і вдячністю студентка. -Підтримка рідних дає мені відчуття впевненості. Це дуже сильно допомагає!
Тож вітаємо Анну Передерій із присвоєнням стипендії Президента України і бажаємо їй подальших успіхів і майбутніх звершень!
Наталія КОРЕНЬ.
Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Нашій дорогій


Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: golospris2017@ukr.net, golospris@i.ua
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: UA633808050000000026003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^