» Їх чекають у кожній оселі
Інформація до новини
  • Переглядів: 857
  • Автор: admin
  • Дата: 6-01-2016, 12:59
6-01-2016, 12:59

Їх чекають у кожній оселі

Злетіли дні новорічних вихідних, і листоноші з новими виданнями звично поспішили до осель передплатників, залишаючи в поштових скриньках улюблену періодику. Завітавши до відділення поштового зв’язку села Курінь, поцікавилась, що читатимуть мої односельці у нинішньому році.

По­перше, варто відзначити, що палітра періодичних видань з кожним днем стає різноманітнішою, тож може задовольнити будь­який смак читача. Проте залишаються газети та журнали, які цікавлять людей з року в рік. Не зрадили вони своїм улюбленим виданням і цього року. Подобається курінцям читати «Вісник Ч», «Газета по­українськи», «Сільські вісті», «Гарт», «Порадник» тощо. Приємно відзначити, що аудиторія прихильників районної газети «Голос Присеймів’я» невпинно зростає. Як повідомила завідуюча поштовим відділенням Лідія Апанасенко, цьогоріч районку отримуватимуть у 717 оселях села Курінь. З­поміж чималого переліку друкованих видань вона є однією з улюблених газет читачів. Адже саме через нашу газету мешканці району дізнаються останні новини Бахмаччини. На її сторінках знайомляться не лише з відомими земляками, а й пересічними громадянами нашого краю.

Значних зусиль, аби періодика вчасно потрапляла до рук передплатників, докладають працівники поштового відділення. Незважаючи на морози, хурделицю, дощ чи спеку, вони завжди розносять друковані видання у найвіддаленіші куточки територіальної громади.

Поштовий зв’язок ­ це особлива служба, де працюють не просто фахівці, а люди, які всією душею віддані обраній справі. Представники цієї нелегкої професії заслуговують на щирі слова вдячності та поваги. На них чекають у кожній домівці, а особливо ­ люди поважного віку. Для них вони є не лише листоношами, а й порадниками, які вміють вислухати, розрадити добрим словом, а нерідко й допомогти. Саме так відгукуються курінці про працівників пошти, які доставляють односельцям періодику, товари повсякденного вжитку, поповнюють мобільний рахунок, доставляють або замовляють ліки, оплачують комунальні послуги тощо. І все це, аби людям було зручно. Виконує цю відповідальну роботу суто жіночий колектив: оператор Світлана Гришко, листоноші Любов Савченко, Світлана Слухай, Світлана Жолобко, Валентина Матісько, Ніна Крисенко, Любов Бойко, Лариса Кулініч, Наталія Рогова та Катерина Сушко,яка нині перебуває у декретній відпустці. Цей дружний та злагоджений колектив віднедавна очолює Лідія Апанасенко, яка більше тридцяти років трудиться у поштовій мережі. Усі ці жінки не новачки у професії листоноші. Близько 24 років віддала поштовій справі Ніна Крисенко. Ця невтомна , привітна жінка обслуговує один із найвіддаленіших куточків села – вул. Гриненки. Незмінно 20 років поспіль обслуговує свою дільницю Валентина Матісько. Цінують та поважають у колективі найстаршу свою колегу Любов Савченко, яка більше 30 років віддала поштовій справі. Майже щодня долаючи більше 12 кілометрів, за будь­якої погоди, приїжджає вона на роботу. Завжди відповідальна , працьовита, доброзичлива поспішає на свою дільницю , а це хутір Шумейки, вулиця та провулок Орджонікідзе с. Курені. Загалом 60 дворів .

­ Жодного разу не пошкодувала, що колись прийшла працювати листоношею, хоча починати було непросто, адже маршрут був далекий, та й троє маленьких синів вдома чекали, ­ усміхаючись розповідає моя співрозмовниця. – Це лише на перший погляд здається, що робота листоноші нескладна. Але насправді це не так. Складнувато було запам’ятати численні назви періодичних видань, до того ж і сумка із газетами, листами та журналами була дуже важкою. Одних тільки листів у ті часи надходило дуже багато, адже це був один із основних засобів спілкування. На листи чекали з нетерпінням всі, а надто ­ старші люди: від дітей та внуків, від родичів та друзів.

За роки своєї роботи Любов Савченко звикла до тамтешніх мешканців, знають її навіть маленькі дітки, а дорослі , особливо пенсіонери, зустрічають, як дорогого гостя.

Надійним та незмінним помічником листоноші у будь­яку пору року є велосипед. Він виручає її як влітку, так і взимку. Як випадає сніг , на ньому далеко не заїдеш, але можна сумки повісити – і вже стає легше.

­ Колись , як чоловік Григорій Андрійович працював водієм у місцевому колгоспі, було легше. Він допомагав машиною, а інколи й кіньми розвозити пошту, ­ із нотками смутку у голосі згадує Любов Олексіївна.

Звертаю увагу на сумку листоноші, яку , здавалось, не можна втримати у руках.

­ Яка вага такого багажу ? – запитую.

­ По­різному буває. Але, як правило, близько 20 кг. А коли ще й товари першої необхідності врахувати, то ще більше виходить. Хоча людей у селі й поменшало, але друкованих видань передплачують чимало: хто по 5, хто по 6, а деякі аж по 7. Любов Олексіївна сама дуже любить читати, тож цього року передплатила 7 газет.

­ І сама передплачую і людей заохочую. Вважаю, що ніякі електронні засоби інформації не зможуть ніколи замінити друковане слово. До речі, найбільше примірників газети «Голос Присеймів’я» передплатили на моїй дільниці – 140 екземплярів, ­ говорить жінка. Любов Олексіївна відповідальний працівник, вона є досвідченим наставником для молодих спеціалістів, за роки своєї праці має чимало нагород як обласного, так і районного рівнів. Та попри трудові будні , ця тендітна жінка захоплюється квітами, які з ранньої весни до пізньої осені буяють різнобарв’ям на її подвір’ї.

Та особливою радістю сповнюється її серце, коли до рідного гніздечка злітаються діти та внуки, яких у Любові Савченко разом семеро.

Тож побажаємо всім працівникам поштових відділень району міцного здоров’я, родинної злагоди і, звичайно ж, щирої людської поваги і вдячності.

 

 

Світлана Кириленко.

Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Нашій дорогій


Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: Golospris@cg.ukrtel.net
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: 26003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^