» Як вберегтися від грипу
Інформація до новини
  • Переглядів: 710
  • Автор: admin
  • Дата: 15-01-2016, 13:39
15-01-2016, 13:39

Як вберегтися від грипу

Епідемічна ситуація щодо захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції в області, як і загалом в Україні, відповідає середньорічному рівню. Про це повідомили в управлінні охорони здоров’я облдержадміністрації.
На Чернігівщині за перший тиждень січня захворіло на грип та ГРВІ 3280 осіб, з них 1927 дітей. Такий рівень захворюваності нижче епідпорогу на 54,7%. За даними лікарів, у жодному районі та місті області показники захворюваності не перевищують епідемічні пороги. Лише в Чернігівському районі цей показник нижчий за епідпоріг лише на 6,1%. У той час як у самому Чернігові ситуація значно краща – нижче на 62,8%.
Як запевняють у профільному Управлінні ОДА, ситуація із захворюванням на грип та ГРВІ не є загрозливою. Вона є типовою для зимового періоду.
У той же час лікарі вкотре наголошують на необхідності дотримання заходів задля попередження зараження грипом та у разі захворювання.
До уваги населення!
Грип передається від людини до людини повітряно-крапельним шляхом під час розмови, кашлю, чхання, при тісному контакті (знаходження на відстані близько 2-х метрів).
Особливо небезпечним грип є для представників груп ризику. А це: діти до 5 років (а особливо до 2 років), вагітні жінки, ті, кому за 65 років, особи з надмірною вагою, хворі на діабет, хронічні серцево-судинні захворювання та хвороби легенів, інші тяжкі хронічні захворювання. Крім того, існують професійні групи ризику: медичні та педагогічні працівники, продавці, водії громадського транспорту, усі, хто працює в багатолюдних місцях.
Клінічні ознаки грипу: підвищення температури тіла (різке підвищення температури більше 38°С без інших супроводжуючих симптомів вже може свідчити про появу грипу), біль у м’язах, головний біль, кашель, нежить, біль у горлі, закладення носа, в окремих випадках – блювота і понос. З будь-якими з цих симптомів не варто виходити з дому навіть заради візиту до лікаря –    його слід викликати додому.
Необхідно викликати «швидку» чи терміново звернутись до лікарні, якщо присутні наступні симптоми: сильна блідість або посиніння обличчя, затруднення дихання, висока температура тіла, що довго не знижується, багаторазове блювання та випорожнення, надмірна сонливість чи збудженість, болі у грудній клітці, домішки крові у мокроті, падіння артеріального тиску.   Продовжувати    лікування     вдома за наявності цих    симптомів –   небезпечно! Затримка з госпіталізацією може призвести до смерті хворого.
Тож для попередження зараження грипом необхідно:  уникати контакту з особами, що мають прояви грипозної інфекції;  обмежити відвідини місць великого скупчення людей;  часто провітрювати приміщення;  часто мити руки з милом;  не торкатися очей, носа або рота немитими руками;  прикривати ніс і рот при чханні або кашлі одноразовою носовою серветкою, яку одразу ж після використання потрібно викинути; триматися від людини з наявними симптомами грипу на відстані не менше двох метрів; повноцінно харчуватися, висипатися, уникати перевтоми.
Як показує практика, щорічна вакцинація є най-ефективнішим засобом для захисту організму від вірусів грипу. Особливо необхідно робити щеплення проти грипу представникам груп ризику. Найкращий час для їх проведення – напередодні грипозного сезону (у вересні). Якщо такої можливості не було – вакцинуватися можна і впродовж всього сезону. Вакцинація показана лише за рекомендацією лікаря та проводиться лише в лікувальному закладі.
Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Нашій дорогій


Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: Golospris@cg.ukrtel.net
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: UA633808050000000026003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^