» Сьогодення халимонівців
Інформація до новини
  • Переглядів: 958
  • Автор: admin
  • Дата: 15-01-2016, 13:46
15-01-2016, 13:46

Сьогодення халимонівців

Часто буваємо  у територіальних громадах району, знайомимося з людьми, цікавимося їх життям, проблемами та  розповідаємо  про це нашим читачам на сторінках районки.
Цього разу вирішила побувати  у Халимонівській територіальній громаді.  Тут, як і скрізь, повноправно  господарює  зима.  Хоч напередодні випало чимало снігу, але помітила, що вулиці  населеного пункту  розчищені від снігу.
- Хто в цьому допомагає ? – запитую  у депутата районної ради  Світлани Євтушенко.
- Халимонівський сільський голова  з цим питанням  звернувся  до керівництва  СТОВ ім. Ватутіна, не відмовили, і ось результат , -  розповідає  Світлана Василівна. Сніг розчищено і на дорогах  до сіл  Мовчинів, Глибоке, Калинівка. В цьому, до речі,  переконалася  особисто, повертаючись додому шкільним автобусом.
Першочергово ж вирішила відвідати  Халимонівську  ЗОШ.  У закладі панувала  тиша, лише подекуди чулися голоси  вчителів, які старанно  пояснювали  теми уроків.  А ось після  дзвінка шкільні коридори  наповнилися дзвінкими  голосами, веселим сміхом дітей. Навчається тут майже 80 школярів.
Цьогоріч учні Халимонівської ЗОШ  брали участь у районному  етапі шкільних  олімпіад.  Досягли непоганих  результатів із  географії, математики, української мови. Це, звичайно ж,  наполеглива робота і учнів, і педагогів. Вчителі-предметники  відзначили  особливо старанних  -         одинадцятикласників  Владислава Халимона та Олександра  Бурмака,  десятикласника  Івана Євтушенка  та учнів 9 класу  Анну  Кириченко і Клима Сидоренка.
Спілкуючись  із учителями дізналася, що  вчитель  української  мови та літератури Світлана Миколаївна  Крапивна, яка учительській справі  віддала майже  тридцять років, обрана депутатом  Халимонівської сільської ради вже втретє.  Вона – активна  та ідейна, саме за це  і поважають  жінку халимонівці.
- Вдячна людям  за підтримку на виборах, - говорить вона, -  продовжуватиму  працювати  на благо людей та територіальної  громади.  Адже до мене часто звертаються виборці зі своїми  проблемами. Деякі з них вирішую особисто, а деякі  - з допомогою  сільського голови  Олександра Миколайовича  Євтушенка  та депутата  районної ради Світлани Василівни Євтушенко. А взагалі люди у нас чуйні, небайдужі  до чужої біди.  В цьому  ще раз  переконалися,  коли збирали  кошти  та  продукти для  військовослужбовців, які перебувають  в зоні  антитерористичної операції, - розповідає  Світлана Миколаївна. Колектив  Халимонівської ЗОШ  тісно співпрацює  з ГО «Вогонь  Відродження», саме через них  неодноразово  передавали   допомогу на схід.
Світлана Василівна відмічає роботу ще одного депутата Халимонівської сільської ради - Олексія Івановича Доброріза, якого поважають у селі за розуміння, допомогу у вирішенні наболілого.
У Халимоновому  вже багато років  працює днз «Дзвіночок». Трудиться тут невеличкий колектив: завідувач Ірина  Григорівна Пилипенко,вихователь Валентина  Миколаївна  Маркова, музичний керівник  Ірина  Вікторівна  Мелащенко, помічник  вихователя  Людмила  Миколаївна  Євтушенко та кухар  Людмила Іллівна  Хвостова.
-  Дошкільну освіту  у «Дзвіночку» здобуває всього 25 малят, - розповідає Ірина Григорівна. - Працюємо  за програмою «Українське дошкілля».
Тим часом,  поки говорила з вихователем і завідувачем, майже усіх діток забрали додому. Тому найбільше пощастило Полінці Чуйко, її й сфотографувала.
Діткам у садочку  по-домашньому  затишно, адже для них створено  всі умови. Дошкільний  навчальний  заклад  матеріально підтримують Халимонівська сільська рада, спонсори  - це СТОВ ім.Ватутіна, від якого до Новорічних  свят  малюки одержали  солодощі, СТОВ «Надія» - нещодавно   для «Дзвіночка» було передано  постільну білизну.
На  порозі ФАПу мене  зустріла  усміхнена  та привіт-на  завідуюча  Віра Василівна Дорошенко. Як виявилося,  у березні  цього року  виповниться  40 років, як жінка  працює у цьому медичному  закладі.  У трудовій книжці медпрацівника  лише один-єдиний  запис про прийняття на роботу у Халимонівський ФАП.
Віра народилася і виросла в селі  Тиниця. Мріяла  отримати  медичну освіту , щоб допомагати  людям.  І щиро раділа, коли її задум  здійснився, дівчина  вступила до  Чернігівського  медичного училища. Після закінчення якого  за направленням  приїхала працювати  в Халимонове. Тут познайомилася з майбутнім чоловіком  Миколою Івановичем, з яким пліч-о-пліч ідуть по життю.
Віра Василівна багато розповідає  про свою роботу, видно, що вона  живе  улюбленою  справою, пригадує різні історії. Звичайно ж,  за 40 років  всього  траплялося, та в пам’яті  залишилося  більше гарних  і приємних випадків.
Разом із чоловіком  вони виховали двох синів. Олександр живе і працює в Шостці у ліцеї, а Юрій у Києві, він займається друкарською справою.
Майже 20 років  у медицині працює  Наталія Олександрівна  Крапивна.  Вона -  патронажна  медична  сестра по дитинству.
- Хоч нині  у нас лише  3 діток до року, - розповідає Наталія  Олександрівна, - але роботи  вистачає. Оглядаю  та обстежую  учнів школи  та дитячого садочка, роблю щеплення.  25 жовтня  Наталію Олександрівну  обрано депутатом  Халимоніської сільської ради по селу Глибоке. У жінки- депутата чимало планів  на майбутнє, які  вона хоче втілити в життя.
Як Віра Василівна, так і  Наталія Олександрівна за сумлінне виконання професійних обов’язків  нагород-жувалися грамотами  різних рівнів, на базі Халимонівського ФАПу неодноразово проводились  виїзні районні семінари по обміну досвідом.
Далі мій  шлях проліг  до пожежно-сторожового об’єкту села Халимонове.  Тут  працюють позмінно 4 водії-охоронці. На зміні чергував  Василь  Миколайович Білокрилець. – Ми завжди  перебуваємо у повній  бойовій  готовності, - розповідає. -  На пожежі  доводиться  виїздить  не дуже часто.  Але інколи стаємо  в нагоді  не лише у своїй  територіальній  громаді, а й у місті  Бахмач.  Цьогоріч була  страшна пожежа у Глибокому,  горіла суха трава.  Вогонь миттєво  підбирався  до житлових  будинків. Але ми приїхали вчасно і пожежу було ліквідовано.
Дуже багато можна  іще розповідати  про Халимонівську  територіальну громаду, адже село живе, його мешканці добрі  і привітні, хочуть жити ще краще.  Приємно  відзначити, що тут чимало  напрацювань, зокрема,  у селі  Мовчинів, а частково  і у  Халимоновому підведено вуличне освітлення.  Але  поряд із напрацюваннями  є і проблеми,   головна із них – нестача робочих  місць. 
 Залишала село  з приємним відчуттям, адже живуть і працюють в ньому щирі душею люди, котрі переймаються  проблемами громади.
Інна Мозгова.
Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Нашій дорогій


Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: Golospris@cg.ukrtel.net
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: 26003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^