» Найстаршій мешканці району - 107 років
Інформація до новини
  • Переглядів: 805
  • Автор: admin
  • Дата: 29-01-2016, 12:42
29-01-2016, 12:42

Найстаршій мешканці району - 107 років

Мальовниче село Гайворон славиться довгожителями. Ще два роки тому у населеному пункті проживало чотири жінки, які подолали столітній рубіж свого нелегкого життя. Нині із тих, кому виповнилося більше ста років, залишилася лише Олександра Несторівна Горлач. Цьогоріч , 20 січня, вона зустріла свій 107 день народження. Незважаючи на свій поважний вік, Олександра Несторівна має світлий і ясний розум, але проблеми зі слухом заважають їй слухати співрозмовників. Та попри це з нею приємно спілкуватися, слухати її цікаві розповіді про прожиті літа. Багато довелося побачити цій літній жінці на своєму віку. За плечима довгожительки нелегке життя, випробуване долею, але Олександра Несторівна ні на що не нарікає. Вона лише дякує Богові за кожний прожитий день. А секретом свого довголіття вважає наполегливу працю, здорове харчування, доброзичливе ставлення до людей та віру у Бога.

Народилася найстарша жителька району далекого 1909 року у селі Гайворон. Зростала у багатодітній родині, де окрім неї виховувалось іще четверо дітей. Її дитинство швидко перетворилось на доросле життя. З ранніх літ вона почала працювати – допомагала по господарству, обробляла город, гляділа молодших братів та сестер. Про навчання у школі годі було і мріяти. Тож так і не довелось Олександрі Несторівні пізнати грамоту. Хоча,як говорить літня жінка, її родина не бідувала. Батько мав шість десятин землі, на якій зранку до вечора сумлінно трудилася вся родина. Згодом, ще будучи дитиною, їй довелося пережити чимало життєвих випробувань, які випали на її жіночу долю – розкуркулення, колективізація. Не встигли оговтатися від тих подій,як настав голодомор. А невдовзі, як грім серед ясного неба, прогриміла звістка про початок найкровопролитнішої війни минулого століття, яка залишила трагічний слід в житті Олександри Несторівни Горлач. Її чоловік Данило Горлач не повернувся із фронтових доріг. Як говорить жінка: «Пропав безвісти». Як і більшість українських жінок, зосталася вона вдовою з донькою Марією на руках. А тут ще й залишилася без хати. Були такі моменти, що життя втрачало сенс, але трудолюбива, сильна українка не зламалася – вистояла. майже всі найважливіші події свого життя Олександра Несторівна пам’ятає до подробиць. Може довго розповідати,як трудилася у колгоспі, зокрема, у ланці. З раннього ранку до пізнього вечора працювала у полі. Вирощували буряки, всіляку городину. Доводилося саджати лісосмугу вздовж залізничних колій – «чугунки». Саме так називає залізницю літня жінка. Згодом побудувала будинок, де й проживала зі своєю єдиною донькою, яку виховала працьовитою, доброю та справедливою людиною.

Нині у свої 107 років Олександра Несторівна Горлач мешкає в просторому будинку з донькою Марією,який розташований край села. На засніженому подвір’ї, ніби лабіринт, прочищені стежинки до господарських будівель та хати. На жаль, ювілярка спостерігає за веселим хороводом сніжинок, що дружно кружляють у вихорі зимової заметілі, тільки з вікна, адже по кімнаті пересувається лише за допомогою стільця.

Аби привітати іменинницю, побажати здоров’я та зігрітих добром і теплотою років, із квітами та подарунками завітали голова райдержадміністрації Віктор Міщук, голова районної ради Віталій Кочерга, Гайворонський сільський голова Валентин Бойко. На обличчі Олександри Несторівни, яке помережене глибокими зморшками долі,з’являється невимовна радість.

Вітаючи гайворонську довгожительку, вони поцікавились її життям, проблемами. На що Олександра Несторівна відповіла, що все у них добре, всього вистачає, але болить душа за внуків та правнуків, котрі мешкають на сході України. На завершення розмови літня жінка подякувала посадовцям за увагу та побажала Божої благодаті.

Як на мене, біографію Олександри Несторівни Горлач варто згадувати щоразу, коли хочеться поскаржитись на нинішнє життя.

Повертаючись у Бахмач, їхали через Голінку. Була приємно вражено зручно розчищеними дорогами. Навіть у полі, де зустрічались перемети, шляхи були широко розчищені.

Світлана Кириленко.

Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Нашій дорогій


Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: Golospris@cg.ukrtel.net
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: UA633808050000000026003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^