» Працюємо, щоб людям було добре
Інформація до новини
  • Переглядів: 750
  • Автор: admin
  • Дата: 19-02-2016, 09:25
19-02-2016, 09:25

Працюємо, щоб людям було добре

Перебуваючи в Красилівці, довелось побувати в місцевому ФАПі. Саме в цей час завідуюча ФАПом Оксана Крамаренко  проводила 3 тур  щеплення маленьких красилівців від поліомієліту. Увагу привернули двійнята  Анастасія та Полінка  Кот.  Дівчаткам по чотири роки, але на п’ять хвилин старша  від сестрички Настя. Вона активна, жвава, відразу іде на контакт.  Поліна навпаки  скромна, серйозна, спокійна.
- Ось  бачите, двійнята, а за характером  зовсім       різні, - розповідає  мама Тетяна. – Вдома вони разом  доб-ре граються, хоча інколи  й сперечаються. А загалом все у нас добре, шкода лише, що немає дитячого садочка, де б дітки  могли всебічно розвиватися, готуватися до школи, - говорить  жінка.
- Ось такі  в мене бувають  маленькі відвідувачі, - посміхаючись до малечі,  каже медичний працівник.
Всього під опікою Оксани Василівни  близько 600 мешканців Красилівки.  Серед них в основ-ному  люди поважного віку, які досить часто потребують  медичної допомоги.  Нерідко доводиться  бути ще й психологом та мати до кожного індивідуальний  підхід.  Люди літнього віку  діляться наболілим, сподіваючись  на моральну  підтримку. А дехто і просто хоче поспілкуватись. Сільський медик нікому не відмовляє, бо знає, що не можна вилікувати тіло, не лікуючи душу.
- Нашу Оксану Василівну  можна щодня зустріти  в будь-якому куточку села.  Вона, незважаючи  на час та  примхи погоди,  поспішає на допомогу  односельцям, - приєднується  до розмови пацієнтка. Не секрет, що робота  медика у сільській  місцевості  не з легких.  Однак,  незважаючи  на всі труднощі, люди у білих халатах  вважають  її  найблагороднішою  і найкращою.  Такої думки і Оксана  Крамаренко,яка 14 років  сумлінно трудиться  у медичній  галузі, а 12 із них  самовіддано  стоїть на варті  здоров’я красилівців.  Пліч-о-пліч  із завідуючою ФАПом  трудиться молодша медична сестра  Ганна Ігнатко.  Вже 25 років  ця жінка  дбає про чистоту  та затишок у місцевому  медичному закладі.
Оксана Василівна Крамаренко родом із  Красилівки.  Тут закінчила школу.  На вибір майбутньої професії вплинуло бажання  допомагати людям.  Після закінчення Прилуцького  медичного училища трудову діяльність  розпочала у  Загорівському  медичному закладі акушеркою.  Згодом  повернулася  у рідне  село та  очолила місцевий  ФАП.  Що означає бути  єдиним медиком  у населеному пункті, Оксана Василівна добре знає.  Окрім викликів,  вона  приймає людей  у ФАПі, веде диспансерний облік, надає першу медичну допомогу, робить маніпуляції та уколи,  ставить крапельниці, наглядає  за малечею.  мешканці Красилівки до  місцевого медичного  закладу нині звертаються  з різними  захворюваннями та в основному  з  ГРВІ та  гіпертонічною хворобою.
- За час роботи  траплялося  всякого. Був  випадок, коли  у чоловіка стався  анафілактичний  шок, та в результаті  вчасно  наданої медичної допомоги все минулося.  Доводилося  допомагати  людям при різних  травмах. Спершу  було страшно. Але справжній медик повинен  бути готовим  до всього. у цьому полягає специфіка моєї роботи, - говорить     фельдшер.
Окрім медицини Оксана  Крамаренко  переймається  й проблемами територіальної громади. Односельці обрали її  депутатом  Красилівської сільської ради,   оскільки знають, що ця відповідальна та  ініціативна  жінка  вболіває  за долю  рідного  населеного пункту та його мешканців.
Під час розмови  із Оксаною  Василівною  дізналась, що в селі проживає  декілька  багатодітних родин.   Серед тих, хто виховує 5 дітей  сім’я Тетяни та Сергія  Журавкових. завітала до  цієї родини, аби дізнатися таємницю  їхнього  сімейного  щастя. Мама Тетяна  гостинно запросила до оселі.  У першій кімнаті  мене зустріли  доброзичливі  посмішки дітей, які дружно готували  обід.  Всі в зборі, лише тато Сергій  перебуває  на роботі у Києві.  Найстарший  серед дітей  п’ятикласник Руслан, потім  третьокласниця  Аня, першокласник  Артур, п’ятирічний  Михайло та найменший  член родини трьохрічний Назар.
Жінка з посмішкою розповідає про свою  велику сім’ю.  Зізнається, що не думала  мати велику родину, але саме стільки дітей дав Бог. Сама і чоловік також із багатодітних сімей.
- Діти – це моє багатство, моя радість і гордість.  Тетяна  розповідає, що всі вони виховані, чемні, гарно навчаються в школі.  Наприклад,  Аня відмінниця, на районному конкурсі  імені Петра Яцика  зайняла  перше місце. Дівчинка дуже любить співати. Без неї  не обходяться шкільні свята. Відвідує гурток  «Умілі руки», має хист до малювання.  Звернула увагу  на її роботи,які показала  Тетяна. До речі,  Аня дуже  любить куховарити.  За час нашої розмови  з мамою маленька господиня  наліпила пиріжків із вишнями, які так полюбляють братики. Руслан також непогано навчається, захоплюється  виготовленням виробів  із паперу, допомагає по господарству.
У будинку Журавкових чимало  різної літератури. Є тут і казки, і енциклопедії, і різні цікаві оповідання.  Це Тетяна прививає  дітям любов  до читання.  Тут завжди весело і гамірно, лунає дзвінкий сміх малечі.  А повсякденні клопоти  батькам лише на радість. - Головне правило  - це хороше виховання. Діти  повинні не заважати, а допомагати, - ділиться секретом багатодітна  мама.  Любові  і ласки у Тетяни  та Сергія  Журавкових  вистачає для всіх  п’ятьох дітей. Жінка  запевняє, що реалізувала себе у дітях. Усі їхні досягнення  - це також  у деякій  мірі  її успіх.  Вона повністю  присвятила  себе  родині, хоча й має фах  техніка-технолога, але бути мамою –відповідальніше. Та й обов’язків  набагато більше.
- Маю надію , що мої сини  та донька  матимуть щасливе  майбутнє, стануть гідними громадянами  своєї держави , -  сказала ласкаво  посміхаючись  багатодітна  мати.
Дорогою до сільської ради  зайшла до Красилівського відділення зв’язку, яке очолює  Світлана  Корпан. Поцікавилась, яким виданням надають перевагу  красилівці. Виявляється, що найбільше, а це 140 примірників, передплачено районної газети  «Голос Присеймів’я».
- З-поміж  чималого переліку  друкованих видань вона залишається улюбленою газетою мешканців села, - розповідає Світлана  Михайлівна.               Подобається також читати людям  «Вісник Ч», «Гарт», «Сільські вісті» тощо.
Окрім доставки  періодики, листоноші пропонують  цілу низку  різноманітних послуг, замовлення ліків, квитків, оплата комунальних послуг, продаж товарів      повсякденного вжитку тощо.  Все це для того, аби людям було зручно.

 

 

 

Світлана КИРИЛЕНКО.
Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Нашій дорогій


Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: Golospris@cg.ukrtel.net
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: 26003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^