» Віддав життя заради миру в Україні
Інформація до новини
  • Переглядів: 1 088
  • Автор: admin
  • Дата: 19-02-2016, 09:31
19-02-2016, 09:31

Віддав життя заради миру в Україні

16 лютого  минув  рік,як  під час бойових  дій у районі міста  Дебальцеве Донецької області,  виконуючи  свій громадянський  обов’язок,  героїчно загинув  капітан, командир групи спеціального призначення 3-го окремого полку спецпризначення  Юрій Бутусов. Під час супроводження колони  українських військ  бронегрупа  потрапила  у засідку.  Юрій допоміг  залишити  палаючу бронемашину  двом своїм  товаришам, чим врятував їхні життя, але сам загинув.  Похований Юрій  Бутусов  у місті Бахмач, на батьківщині  мами Надії Олександрівни. Восени  2015 року  на площі Героїв Майдану  у районному центрі  на честь Героя  відкрито  Пам’ятний знак.
Народився Юрій  13 березня  1989 року  у місті Чернігів. У 2003  році  із відзнакою закінчив  Чернігівську середню  школу  №27. Потім навчався  у Чернігівському  авіаційному  ліцеї, пізніше – у Академії сухопутних  військ України  ім. Петра Сагайдачного у м. Львові, яку  також закінчив  з відзнакою. З 2010 року Юрій проходив   військову службу  за контрактом.  Як говорять побратими, він завжди був ініціативним та принциповим, надійним товаришем, чудовим сином та братом, користувався авторитетом  серед друзів та знайомих.
- Про Юру  із впевненістю можна  сказати, що він – справжній  патріот  своєї держави, душею і серцем  вболівав  за долю  України,  саме тому  пішов захищати  її цілісність, - говорить один  із бойових  побратимів Героя.
Щоб вшанувати світлу пам’ять  Юрія Бутусова, - взірцевого командира, справжнього офіцера, гарного сина та  товариша на площі Героїв  Майдану зібралися в.о. голови  районної державної адміністрації  Володимир Цепух, голова районної ради Віталій Кочерга, Бахмацький міський голова  Павло Шимко, рідні та близькі загиблого, бойові побратими, громадськість.
Аби вкотре згадати  про подвиг  полеглого Героя Юрія Бутусова, до присутніх  звернувся  Бахмацький міський голова  Павло Шимко. Павло Миколайович також повідомив, що одну із вулиць нашого міста  перейменовано,  нині  вона носитиме ім’я  капітана  Юрія Бутусова.
До слова запросили  старшого брата  Юрія – Сергія  Гриценка, який завжди  намагався бути прикладом  для молодшого брата, брав безпосередню участь у його вихованні.
- Вірю, що  своє молоде  життя  Юра поклав  недаремно, адже мріяв,  аби ми  жили у мирній  та квітучій  Україні, - сказав Сергій Олександрович.
Присутні на урочистому заході  хвилиною  мовчання  вшанували  пам’ять  капітана, командира групи  спецпризначення Юрія Бутусова та всіх полеглих патріотів.  Мирне небо  ознаменували залпи  військового салюту в честь захисника держави. І лягли  до Пам’ятного знаку  квіти  та вінки в знак вдячності та  вічної шани  Герою, який поклав  своє молоде життя , аби всі українці  жили у мирній  незалежній  державі.
Указом  Президента України від 4 червня  2015 року за особисту мужність і високий  професіоналізм, виявлені у  захисті  державного суверенітету та територіальної                   цілісності України,  вірність військовій присязі  капітана Юрія Бутусова  нагороджено   орденом Богдана  Хмельницького ІІІ ступеня (посмертно).  Також посмертно його нагороджено  відзнакою  «Народний Герой України». До речі, останньої нагороди  було удостоєно українського журналіста , головного редактора сайту  «Цензор Нет», тезку та товариша  полеглого Героя – Юрія Бутусова,  але він відмовився від нагороди на честь капітана Бутусова. «Для мене велика честь і несподіванка  бути представленим  одним серед перших до народного  ордена.  Нема таких слів,  котрі могли б  віддячити  тих, хто  дав моїй  праці таку високу оцінку. Прошу розглянути  питання про представлення  до нагороди, яку присвоїли мені, мого товариша  - капітана 3-го  полку    спецназу Юрія Бутусова. У свої 25 років  він був одним  із найкращих  командирів  груп  українського спецназу, кадровим офіцером. З перших днів виконував  бойові завдання в зоні АТО», - сказав  український журналіст Юрій  Бутусов.
Цього ж дня чимало учасників  заходу  побувало  на місці  вічного спочинку  Героя, де,  запаливши  свічку,  вшанували  його пам’ять хвилиною мовчання.
 

 

 

 
Інна Мозгова.
Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Нашій дорогій


Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: golospris2017@ukr.net, golospris@i.ua
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: UA633808050000000026003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^