» Доки ми пам’ятаємо - ми живемо
Інформація до новини
  • Переглядів: 1 962
  • Автор: admin
  • Дата: 19-02-2016, 09:39
19-02-2016, 09:39

Доки ми пам’ятаємо - ми живемо

 15 лютого  - День вшанування  учасників бойових  дій на  території  інших держав та річниця виведення  радянських військ  з Афганістану. Саме цього дня 1989 року останній  радянський солдат  покинув випалену  пекучим сонцем  далеку гірську країну, гідно виконавши  військовий обов’язок. Полегшено зітхнули  матері - перестали  летіти «чорні тюльпани» з Кандагару, Кабулу,  Джелалабаду… І хоч назавжди було  закрито сторінку  цього героїчного  та драматичного літопису, але й через плин  часу  про ту чужу  війну  нагадують обеліски на могилах юнаків, яким не судилося  повернутися до  рідних осель.

 На жаль, Україна  знову переживає  тяжкі часи.  Найкращі сини  нашої держави  стали на захист  кордонів своєї Батьківщини.  Не залишились осторонь цих  подій воїни-інтернаціоналісти. Проявляючи справжній військовий  вишкіл, бойовий досвід  та навички  вони знову стали  на захист  миру, але вже своєї Батьківщини. Тому заходи, які відбулися  напередодні 27 річниці  виведення радянських військ з Афганістану були приурочені  вшануванню  воїнів-інтернаціоналістів та військовослужбовців, які відстоюють  територіальну цілісність  України на сході.
З цієї нагоди  у райдержадміністрації відбулася зустріч  голови  райдержадміністрації  Віктора  Міщука, голови районної ради Віталія  Кочерги, Бахмацького міського голови  Павла Шимка з воїнами-афганцями, учасниками АТО за участю керівників  районних служб. З глибокою шаною та повагою керівництво району висловило вдячність  мужнім чоловікам за гідне виконання  військового обов’язку та активну життєву позицію в ім’я розбудови та збереження  миру в Україні.
У ході зустрічі  порушувалась низка питань  щодо пільгового перевезення, оздоровлення, пільг на електроенергію та газопостачання. Від імені воїнів-інтернаціоналістів  голова Бахмацького районного осередку  УСВА (воїнів-інтернаціоналістів)  Валерій Колоша  подякував представникам влади  за взаєморозуміння, підтримку та  розповів  про діяльність спілки.
Спілкуючись з присутніми , голова  райдержадміністрації Віктор Міщук наголосив на тому,  аби  в загальноосвітніх закладах району  частіше відбувалися  виховні  заходи військово-патріотичного  спрямування.  Він також запевнив, що  всі порушені  в ході зустрічі  питання  не залишаться поза увагою  влади.
Цього ж дня в ошатному недавно  відремонтованому  глядацькому  залі  районного Будинку  культрури  відбулась концертна  програма      «Молюся за тебе, Вкраїнський  солдате». У переповненому  залі                      зібралися  воїни-афганці, учасники АТО, представники влади, громадськість. Серед присутніх вирізнялись  люди,  які  винесли із гарячих точок  кращі людські чесноти – гідність, честь і мужність.  Вірність військовій  присязі, для них не просто слова  - це норма життя. Для всіх нас вони є прикладом для наслідування. А численні бойові нагороди, які рясніли на їхніх грудях, є лише цьому підтвердженням.
Розпочався зворушливий захід  внесенням прапорів  та патріотичним виконанням Гімну  України. 
Зі щирими  словами  вдячності  та поваги до присутніх  звернувся  голова райдержадміністрації  Віктор Міщук.
- Сьогодні ми зібралися в цій залі, щоб вшанувати пам’ять тих, хто поліг у афганських ущелинах, та поклонитися тим, хто прийшов із війни живим, але із пораненою душею. Ідучи у пекло чужої країни,  ви свято вірили , що несете  визволення  народу Афганістану.  Тож з честю  виконали свій  інтернаціональний обов’язок.
«Чорні тюльпани» не оминули і Бахмаччину.  Не діждалися  своїх синів  сім’ї  Олександра Охотника, Володимира Іващенка, Олега Федоренка, Володимира  Висовненка. Життя їх  обірвалось  в Афганській війні, а вічна пам’ять про них має  залишитися навіки  в наших серцях.
На превеликий жаль, список  героїв поповнився  - п’ять наших  земляків віддали  життя, виконуючи священний обов’язок  перед  українським народом на сході  країни.  Згадаймо їх поіменно – Олександр Ровний, Олександр Пащенко, Юрій Бутусов, Віктор Кеслер, Володимир Лестуха.
Поклав голову за гідне  європейське майбуття      України наш земляк  - Василь Прохорський, який залишиться  в нашій пам’яті  як Герой Небесної Сотні, Герой України. 
Нині я висловлюю глибоку вдячність  і шану всім воїнам-інтернаціоналістам, які і нині зберігають силу  духу і оптимізму, залишаються щирими патріотами  України та нині захищають  її незалежність  та територіальну цілісність.  Низький уклін вам! Нехай  довгим та щасливим  буде ваш життєвий  шлях під мирним             небом України !
В знак світлої пам’яті  тих, хто віддав  своє життя, виконуючи військовий  обов’язок, присутні схилили голови  та вшанували  їх хвилиною  мовчання.
Вітальні слова  на адресу  своїх  побратимів –афганців  та учасників  АТО висловив  голова  районної ради Віталій Кочерга.
- Дата виведення радянських військ  з       Афганістану – 15 лютого – стала днем  вшанування  всіх учасників  бойових дій  на території  інших держав.  Сьогодні  ми висловлюємо  глибоку вдячність  воїнам-афганцям, героям воєн і  локальних  конфліктів в інших  державах.
Ви взірець  реального, дієвого патріотизму для кожної чесної людини і свідомого  громадянина, свідчення єдності всіх поколінь нашого народу.
Закликаю вас і надалі залишатись  в строю, залучати до своєї  громадської організації  військових, які повертатимуться  із зони проведення  антитерористичної операції, допомагати їм  адаптуватися  до мирного життя.
Схиляю голову  перед тими, хто пролив  свою кров заради  забезпечення миру, пам’ятаємо всіх тих, хто не повернувся.
Соціальне забезпечення  воїнів-інтернаціоналістів  постійно на контролі  районної влади.  Ви завжди  можете  отримати необхідну  підтримку  та порозуміння  у вирішенні будь-яких питань.
Почесну  грамоту облдержадміністрації  та обласної ради отримав заступник голови  Бахмацького районного осередку  УСВА (воїнів-інтернаціоналістів)           Сергій Піхота.
За активну громадянську позицію , вагомий внесок  у патріотичне виховання  підростаючого покоління  та з нагоди  свята Почесними грамотами  райдержадміністрації  та районної ради  нагородили Миколу Лиса, Сергія  Сахна, Василя  Павлиша.

Від себе особисто та  від імені  бахмацької громади  до присутніх звернувся  Бахмацький  міський голова  Павло Шимко.
- Афганська війна і нині нагадує про себе болем батьків і матерів. Скаліченою молодістю учасників бойових дій.  І неможливо знайти слів розради,  які могли  притамувати гостроту  втрати. Залишається лише пам’ятати , адже ми не маємо права  на забуття.  І нині, коли  Україна протистоїть  російському агресору, воїни-афганці в перших рядах пішли  на захист своєї  держави. Завдяки їхньому бойовому досвіду, знанням, мужності  вдалося  втримати  ситуацію в зоні АТО.
За активну участь у роботі Бахмацького  районного осередку  УСВА (воїнів-інтернаціоналістів) Почесні грамоти  Бахмацької міської ради  отримали  Анатолій  Радогуз, Юрій  Санкін, Володимир Мовчан.
Пам’ятними орденами  «25 років виведення  військ з  Афганістану» були нагороджені Віталій   Кочерга,  Валерій  Колоша, Юрій   Кирлиця, Віктор Демченко, Сергій   Пічурин, Сергій Жуков, Віктор Кир’ян, Сергій  Бабич, Віталій    Романенко, Віталій   Риба,  Іван  Яковенко, Дмитро   Глотов, Сергій  Божок, Олександр Кальченко, Володимир   Мовчан, Микола    Лис,  Сергій  Непідбереза, Сергій   Рошинець, Сергій   Сахно, Віталій  Ярошевський, Олександр  Гненик, Сергій   Мажара , Василь   Павлиш, Олег Данько, Сергій   Топішко.
Орденом «Обов’язок виконано з честю» посмертно нагороджено учасника  бойових дій в зоні АТО Юрія Бутусова.  Його молоде життя обірвалося під час  виконання військових завдань на сході України.  Вручаючи нагороду батькам  військовослужбовця, керівництво району  висловило  щирі співчуття  та вдячність за виховання  справжнього Героя  України.
Медаль «За оборону рідної держави» отримали учасники бойових  дій в зоні АТО  Євгеній Шелудько, Сергій Курцов.
Срібною медаллю  «Захиснику Державності» нагороджені Сергій   Гайдай,  Андрій  Задеряка,  Євген  Колесник, Артем  Левченко, Олександр    Сидоренко, Андрій    Харченко, Роман  Харченко, Олексій  Яковлєв.
Медаль «За службу Закону» та медаль «За  боротьбу з корупцією» отримав учасник бойових дій  в зоні АТО  Юрій Цибуля.
Захід  продовжився задушевною  концертною програмою, яку подарував присутнім  гурт із  сусіднього Борзнянського  району  «Смоляни».  Особливої зворушливості  заходу додали  відеослайди та уривки з кінофільмів  на військову тематику.             Завершились урочистості  виконанням Гімну України учасниками гурту «Смоляни», до яких долучилися всі  присутні у залі.
Тож нехай пам’ять невинно  убієнних  згуртує нас, додасть  сили і мужності задля  утвердження  державності  на нашій землі.
У рамках заходів по вшануванню  учасників бойових дій  на території  інших держав  та 27-ї річниці  виведення  обмеженого контингенту  радянських військ  з республіки Афганістан традиційно  за ініціативою депутата  обласної ради, голови Бахмацького  районного осередку  УСВА ( воїнів-інтернаціоналістів) Валерія Колоші воїни -інтернаціоналісти  відвідали батьків  загиблих  афганців та учасників АТО Григорія  Петровича  та Віру  Андріївну  Іващенків з Тиниці,  Івана  Івановича  та Валентину  Григорівну  Охотників  із Григорівки, Клавдію Митрофанівну  із Фастівців, Ганну Іванівну Слюсар із Халимонового, Ольгу Борисівну Пащенко із смт. Дмитрівки, Надію Олександрівну  Бутусову  із м. Бахмача, Наталію Григорівну Рогову із Курені, Жанну Василівну Ровну  із  Матіївки, Катерину Костянтинівну  Лестуху. Воїни-афганці  вручили  їм матеріальну  та грошову допомогу.
Цього ж дня вони поклали квіти до меморіальних дошок  на честь Володимира  Іващенка, Олександра Охотника, Володимира Висовненка, Олега   Федоренка, Віктора Слюсара, які відкриті на фасадах  Тиницької, Григорівської, Гайворонської, Фастівецької та Халимонівської шкіл, де навчались полеглі солдати.
Родини загиблих  афганців  та воїнів АТО відвідав  голова  громадської організації  «За майбутнє Бахмаччини»  Ігор Булах та вручив подарункові набори.
15 лютого, у День вшанування  учасників бойових дій  на території інших держав та 27-ї річниці  виведення радянських військ  із республіки Афганістан, відбулася поминальна панахида за загиблими воїнами у Спасо-Преображенському храмі  м. Бахмача. Потім урочистою колоною  воїни-інтернаціоналісти  вирушили до Пам’ятного  знаку  загиблим  воїнам-афганцям, аби віддати шану тим, хто не повернувся  з  пекельної  війни.  У   покладанні квітів   брали    участь  голова районної ради  Віталій  Кочерга, в.о.голови  райдержадміністрації  Володимир Цепух, Бахмацький міський голова  Павло Шимко, громадськість.
Світлу пам’ять загиблих  під час  війни в Афганістані та тих, хто не дожив  до сьогодення, вшанували  хвилиною мовчання та військовим  салютом. Продовжився захід  у Бахмацькому  районному історичному музеї.

Світлана  Кириленко.

Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Нашій дорогій


Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: golospris2017@ukr.net, golospris@i.ua
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: UA633808050000000026003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^