» Історія живе пам’яттю
Інформація до новини
  • Переглядів: 510
  • Автор: admin
  • Дата: 26-02-2016, 10:53
26-02-2016, 10:53

Історія живе пам’яттю

Два роки  минуло від того дня, коли палав Майдан, а небеса почали залюднюватися душами Героїв Небесної Сотні.
З такої неосяжної і, разом з тим, такої близької високості дивляться на кожного з  нас  хоробрі співвітчизники. Що відповісти всій Сотні Небесній і кожному Герою особисто ?
Хочеться  обізватися  до них, полеглих за Україну,  і запевнити їх,  що «ми  будемо  продовжувати вашу  справу, візьмемо ваш запал з глибини душі, Герої незборимі!» Ось ці два роки  в загальноосвітній школі №5 разом з учнями  педагогічний колектив  проводить  багато бесід, виховних заходів, на яких згадують  Героїв Майдану, воїнів АТО.
Незвичним для всіх  був ранок 19 лютого в нашій школі.  У святковому вбранні  (вишиванках)  учні  займали  робочі місця  в класах.
Перший урок  у кожному  класі  розпочався  Державним Гімном України, бо ж урок  присвячений  другій роковині розстрілів  Небесної Сотні на Майдані. А потім , підготувавши багато історичних  матеріалів про цю подію, вели бесіди, читали вірші, згадували  Героїв. На перервах  звучали  тихі мелодії  сумних пісень, сповнені смутку  за синів України.
Після уроків  у кабінеті  української мови  та літератури  учасники гуртка  «Літературна студія» ( кер. Строга  В.І.) провели виховний захід  «Україно моя!», присвячений Дню скорботи.  До зали  були запрошені учні  7-9 класів, учителі та батьки. Розпочали  переглядом  виставок «Майдан 20 лютого 2014 р.»  та  «Герої Небесної Сотні».
Спалахнули в залі свічки, лампадки… Свято розпочав  Вераксо  Андрій  словами:
Горнусь до тебе,  Україно,
Як син до матері, горнусь.
За тебе, рідна  і єдина,
Щодня я Богові молюсь!

А Басанець Юрій продовжив:
«Є щось святе в словах «мій рідний краю»,
Для мене - це матусі  пісня  ніжна.
І рідний  сад  від квіту білосніжний,
І той калиновий  у тихім лузі гай».

Затамувавши подих, із сльозами на очах, присутні в залі слухали пісню  «Синові», яку Ю.Басанець виконав  із мамою, Наталією Іванівною.  Присвятили її нашим землякам: Василю Прохорському, душа якого  піднялася  в небеса над Майданом, та загиблим воїнам у зоні АТО: Ю. Бутусову, В. Кеслеру, В. Лестусі, О.Пащенку, О. Ровному, С. Душі.
    Хвилиною мовчання вшанували Героїв.
Небесна Сотня  - Герої  незборимі,
Найкращі , найвідважніші сини,
Яскравим сяйвом   в небі засвітились,
Щоб інші мріяли, любили і жили!

Не могли не згадати  гуртківці в цей день  про героїню-патріотку України, депутата Верховної Ради України Надію Савченко, яка теж два роки  мужньо тримається в лабетах   ворога.  Путря Даша  та Зуй  Вікторія  присвятили  Надії  пісню на слова  В.Симоненка «Сину…»
Пам’ять їх шануючи уклінно,
Й міждержавні  зводячи  мости,
В творчій праці, мила Україно,
Кріпни, розбудовуйся, цвіти, -

чітко  виголошував слова  Євтушенко  Кирило.
Слава Україні !
Героям Слава !

Ще довго  учні  розповідали  вір-ші героїв минулого (Т. Шевченка, І. Франка, П.Тичини та ін.), які закарбували  в наших  душах  і серцях  вогонь  непоборності.  Їхні  слова  і на сьогодення  є пророчими.
Серед гуртківців  були й такі, які приготували й прочитали  власні     вірші ( Ю.Басанець «Моїй Україні», а Катя  Станько  «Я  вірю в майбутнє України»).
А на закінчення  Віра Іванівна  Строга  сказала: « Діти, хочеться  вірити, щоб кожен  із вас відчував  себе  частинкою нашої славної держави. Зрозумійте, що ви  - її сьогодення й майбутнє, саме ви творите долю  України. Якщо будете жити у злагоді, братерстві, будете поважати, розуміти, підтримувати  одне одного, якщо  у кожного у серці  буде гордість і любов  до своєї землі, -  наша Україна розквітне.
Україна – наш спільний дім . Тож маємо дбати всі, щоб були в ній         добробут і лад, мир і злагода, вічна краса».

 

 

Учасники гуртка   «Літературна студія».

Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Яні Дворнік

Яні ДВОРНІК
на 18­річчя,
яке вона святкуватиме

18 жовтня
Мила імениннице, вітаємо тебе з днем народження. Радість наша, бажаємо тобі світитися від щастя і опромінювати цей світ своєю красою, насолоджуватися кожною миттю свого життя і зберігати в пам’яті всі добрі моменти. Нехай везіння і удача стануть твоїми друзями в справах, нехай любов і радість будуть вірними супутниками в житті.
Дідусь Коля, бабуся Наташа, дядя Саша, тьотя Свєта.

Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: Golospris@cg.ukrtel.net
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: 26003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^