» Зустрічали Масляну
Інформація до новини
  • Переглядів: 797
  • Автор: admin
  • Дата: 11-03-2016, 14:33
11-03-2016, 14:33

Зустрічали Масляну

Неповторне, веселе, колоритне свято, сповнене народних ритуалів та обрядів, Масляна, цьогоріч розпочалося напередодні Міжнародного жіночого дня. Масляний тиждень для православних віруючих почався 7 і триватиме до 13 березня. Іменується він іще м’ясопустним або сирним тижнем і є завершальним перед початком Великого посту, який розпочинається з 14 березня.

Тож, щоб як слід зустріти Масляну та підготуватися до посту, а також привітати жінок з 8 Березня, зібралася чисельна громада села Бахмач. Що святкувати тут уміють по­сімейному щиро та душевно, упевнююсь вкотре. Щирі слова з нагоди Міжнародного жіночого дня чарівним мешканкам територіальної громади адресувала Бахмацький сільський голова Наталія Гришко. Також лунали музичні вітання для представниць прекрасної статі від народних аматорів. А всіх присутніх на святі бабусь, привітали вербовими котиками. Піснями у виконанні сільської молоді і учасників народного аматорського фольклорно­обрядового ансамблю «Криниці», обрядовими танцями тут Зиму проганяли та Весну закликали. А в малечі, що разом із батьками завітала на свято, також було своє завдання ­ закликати пташок із вирію. Вони тримали здобну випічку у формі пташок ­ символи весняного сонця – «жайворонки» в маленьких рученятах і раділи разом із дорослими приходу весни, оновленню природи.

Кульмінацією зустрічі Масляної стало традиційне спалювання солом’яного символу зими та пригощання смачними українськими стравами, до приготування яких, як уже повелося, долучилися всією громадою: сільські підприємці надали продукти, які стали основою страв, приготованих дбайливими руками криничан. А відгук­лива та привітна жінка, приватний підприємець Світлана Яковлева,почастувала односельців запашним кулішем та смачною ухою.

 

 

 

 

 

Наталія Корень.

Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Нашій дорогій


Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: Golospris@cg.ukrtel.net
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: UA633808050000000026003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^