» Барви Великодня
Інформація до новини
  • Переглядів: 882
  • Автор: admin
  • Дата: 29-04-2016, 11:01
29-04-2016, 11:01

Барви Великодня

Великдень, Пасха, Христове Воскресіння. Так називають свято, що відображає звершення найзаповітнішої мрії людства — подолання смерті.

«Свято свят і торжество торжеств», ­ так іменують Великдень православні християни. Для християн Пасха ­ це символічний дворазовий перехід Ісуса Христа: від життя до смерті й від смерті до життя.

Людство відзначає цей день уже тисячі років. Тож дібрало чимало способів вшанування Воскреслого Христа, що сформувалися у традиції та звичаї, які передаються з покоління в покоління.

Краще познайомитися і згадати ці звичаї нам, учням Бахмацької ЗОШ І­ІІІ ст. №4, вдалося на загальношкільному виховному заході «Барви Великодня», який нещодавно відбувся в школі.

Готувалися з цікавістю, адже самі виготовляли і Великодні композиції, і листівки, якими потім прикрасили інтер’єр зали, де проходило свято. Учасниками заходу стала майже третина учнів школи. Про прихід весни запальним танком « Дівчина – весна» сповістили члени хореографічного гуртка ­ учні 3­4 класів. Соло весни звучало надзвичайно зворушливо у виконанні учениці 8 класу Єрмоленко Альони. Обрядовий танок «Подоляночка» зібрав у дружне коло наших наймолодших діток.

Ведучі свята ­ учні 10 класу Ніколаєнко Артем, Кондратенко Вікторія, Онопа Марина ­ ознайомили присутніх з весняними святами, що передували Великодню. Особливу увагу звернули на Вербну неділю. Учні 4 класу прочитали вірші про це свято, а у виконанні вчителів пролунала пісня « Верба рясна, вербиченька».

Детально ознайомились із подіями днів страсного тижня і взялися до «випікання пасок». Про традиції їх випікання розповіла нам Надія Микитівна, бабуся учнів Бибика Ярослава та Ємця Владислава. Вона поринула у спогади свого дитинства і згадала, якою довгожданою і запашною була паска, випечена її мамою. Надія Микитівна також поділилася рецептом власного великоднього символу . Наприкінці виступу заспівала пісню « Ой зелене жито, зелене» , яка колись збирала їхню родину за Великоднім столом.

Учениця 7 класу Єфімова Настя презентувала розповідь про писанки та крашанки, їх сакральний зміст. Діти 2 та 3 класу виконали роль святкових великодніх страв, продемонструвавши багатий великодній кошик, де й сало, і крашанки, і ковбаса,і сир, і писанки, і квіти, і, звичайно, паска.

З давніх­давен в Україні побутує прекрасний християнський звичай – на Великдень снідати в колі сім’ї. То ж і ми стали свідками такого дійства у виконанні учасників драматичного гуртка (керівник Коваль Аліна Павлівна) .

Поздоровляти зі святами і христосатися починають уже після Богослужіння! Люди вітають одне одного: «Христос Воскрес!», «Воістину Воскрес!», тоді тричі цілуються і обмінюються писанками або червоними крашанками. Після того, як поснідали свяченим, виходили на вулицю і співали гаївки.Наші дівчатка 10 класу виконали хореографічну композицію « Веснянка».

Найціннішими для кожного народу є його звичаї та традиції. Для нас, українців, Україна ­ найрідніша та наймиліша. Цьому підтвердження вірш « Україна – нашого народу дім», який декламував учень 6 класу Жула Вадим. Нікого не залишив байдужим зворушливий вірш « Я корінь рідної землі» у виконанні Ніколаєнка Артема. А завершився наш захід піснею ансамблю дівчаток « Україна».

За традицією в наших родинах святкують Різдво Христове, тобто народження Христа і Пасху – його воскресіння. Великдень! Сама назва вказує на те, що це не звичайний, а великий день. Величне свято, яке споконвіку символізувало перемогу над силами темряви і зла, уособлювало примирення і прощення. Воно нагадує нам про любов і милосердя, страждання й біль, одвічні людські цінності.

Віра у краще врятує цей світ. Красиве і вічне надихає на створення такого ж. Весна пробуджує природу, весна пробуджує й серця.

Нехай у кожній родині відчувається духовна радість і єднання поколінь, традицій і звичаїв, а в нашій великій родині – Україні ­ запанує мир та злагода.

 

 

Учні 10 класу

Бахмацької ЗОШ І­ІІІст.№4.

Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Нашій дорогій


Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: Golospris@cg.ukrtel.net
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: UA633808050000000026003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^