» Змагалися юні патріоти Бахмаччини
Інформація до новини
  • Переглядів: 928
  • Автор: admin
  • Дата: 29-04-2016, 11:38
29-04-2016, 11:38

Змагалися юні патріоти Бахмаччини

 

Виховання патріотизму, мудрості, шляхетності, відваги у підростаючого покоління – це головні засади, що лежать в основі Всеукраїнської військово­патріотичної гри «Сокіл –Джура», яка проводиться з 2008 року. В Україні джурами називали молодих вихованців, зброєносців і помічників досвідченого козака. Стати джурою міг не кожен, а лише той, хто годився до козацької служби, пройшовши певні випробування – як фізичні, так і моральні. Минулоріч III етап гри, в якому брали участь найкращі рої з 26 областей України, розпочався з міста Батурин, де вправляючись в різних випробуваннях, юні патріоти з гідністю презентували свій рідний край. Прикро, що серед учасників не було бахмачан, та цього року вони гідно представлять Бахмаччину на обласному, а, можливо, принаймні будемо на це дуже сподіватися і тримати кулаки за наших юних земляків, і на Всеукраїнському етапі гри.

22 квітня за ініціативи голови райдержадміністрації Віктора Міщука вперше в Бахмачі проведено І районний етап Всеукраїнської військово­патріотичної гри «Сокіл – Джура». У спортивному залі Бахмацької гімназії, де відбувалися змагання, зібрались 11 команд, які представляли Бахмацькі гімназію, ЗОШ № 1, 2, 4, 5, Батуринську, Курінську, Дмитрівську, Фастовецьку ЗОШ та Кропевненський і Митченківський НВК. Спостерігала за нат­хненними обличчями юних бахмачан, в очах яких гордість за те, що саме їм випала честь увійти до рою із 8 джур, організованому на базі кожного навчального закладу. Особливу відповідальність відчувають ройові, адже саме від їхніх дій залежить перемога команди. Це хвилювання передається директорам навчальних закладів, завучам та вчителям, які прибули підтримати своїх учнів.

Відкрила змагання начальник відділу освіти райдержадміністрації Лариса Журба, яка зазначила, що даний захід символізує нерозривний зв’язок поколінь, традицій, адже нині наша держава переживає непрості часи і повинна мати духовну опору. Тож саме молоде покоління покликане підтримувати дух українських патріотів та вселяти надію в перемогу.

Голова райдержадміністрації Віктор Міщук привітав юних учасників змагань, побажав перемоги та щоб в умовах гри кожен ставав сміливішим і сильнішим.

­ Дорогі діти! Ви тривалий час готувалися до цієї гри, вивчали історію нашої держави, стройову підготовку та народні звичаї. Тож вам вдасться гідно продемонструвати свою силу, вміння та інтелектуальні знан­ня, а також отримати задоволення від командної гри і спортивного азарту. Дивлячись сьогодні на вас, юних та завзятих, я переконаний, що ми маємо славне продовження козацького роду. Україна завжди буде сильною державою, якщо в неї буде молодь, здатна на перший поклик її захистити, ­ наголосив керівник району.

По завершенні урочистої частини відкриття змагань Віктор Міщук поспілкувався з учасниками гри, поцікавився проблемами, які виникали при підготовці до змагань, та відзначив креативний підхід рою з Митченківського НВК в оформленні одностроїв – типової форми, в яку були одягнені митченківці.

Гасло гри «Джура» – «В єдності – сила! В силі – перемога!» повністю розкриває ті почуття, які охоплювали юних джур, адже відповідальність та командний дух не полишали їх протягом всіх конкурсів. Змагалися рої у виконанні козацької маршової патріотичної пісні, з індивідуальних дій та дій у складі рою, стрільбі з пневматичної зброї, наданні першої долікарської допомоги ”Рятівник”, інтелектуальній вікторині ”Відун” та в конкурсах «Впоряд» і «Перетягування линви». За підсумками гри І місце посів рій «Січ» із Бахмацької гімназії, який представить район на обласному етапі гри; ІІ місце – «Отамани Першої» Бахмацької ЗОШ І­ІІІ ст. № 1; ІІІ місце – «Молода Січ» Бахмацької ЗОШ І­ІІІ ст. №5. Переможці нагороджені кубками та грамотами відділу освіти райдерж­адміністрації.

Радістю перемоги діляться стомлені, з мозолями на руках від каната, з натертими незвичним взуттям ногами, але щасливі гімназисти: ройовий – Захар Васечко, Антон Стрижков, Олексій Гурин, Владислав Марусенко, Олександр Бреус, Максим Сергієнко, Катерина Мельник та Ірина Костенко. Готувалися до змагань з початку навчального року, тренувалися 3 рази на тиждень. За час підготовки здобули багато додаткових знань і умінь. Це не перші змагання подібного роду, більша половина команди вже брала участь у обласному етапі військово­патріотичної гри «Зірниця». Тож розуміють, що перемога спонукає їх тренуватися з подвійними зусиллями, щоб гідно представити Бахмаччину на II етапі гри. Вони налаштовані здолати всі перепони.

­ Ця перемога є вагомою, та діти розуміють, потрібно працювати і працювати. Ми тренувалися на перервах, у будь­яку вільну хвилинку, ­ розповідає класний керівник Ірина Мартиненко, яка радіє за своїх вихованців. Вчитель задоволена, як учні показали себе в змаганні з надання першої долікарської допомоги, підготовкою якого вона займалася. Десятикласники розповідають, що найважчим у підготовці було звикнути до стройових команд, адже вони дуже відрізняються від звичних.

Про це розповідає і тренер Григорій Мартиненко, незвичні команди конкурсу «Впоряд»: «Лава», «Збірка» ,«Ходом руш» і т.д. важко сприймаються дітьми. Говорить Григорій Петрович і про особисту відповідальність, яку відчував кожен з команди, працюючи на загальний результат.

­ Ентузіазм дітей і жага перемоги мають неабияке значення,­ відзначає тренер.­Найбільшим сюрпризом стало те, що наш рій виявився найсильнішим в перетягуванні линви (каната). Це не просте випробування, яке в підсумку і принесло нам перемогу. Це досягнення ­ результат роботи всіх вчителів, які працювали над підготовкою рою, допомагали в організаційних питаннях. Це Руслан Гурінець, Лариса Грищенко, Алла Клепач, Олена Ващенко.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Наталія Корень.

Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Нашій дорогій


Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: Golospris@cg.ukrtel.net
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: UA633808050000000026003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^