» Ліквідаторам-героям наша шана та уклін
Інформація до новини
  • Переглядів: 921
  • Автор: admin
  • Дата: 29-04-2016, 11:47
29-04-2016, 11:47

Ліквідаторам-героям наша шана та уклін

Три десятиліття віддаляють нас від того часу, як весь світ здригнувся від страшної Чорнобильської трагедії. Чорнобильська катастрофа розділила життя людей на «до» і «після», стала вічним болем і пересторогою для прийдешніх поколінь. Чорною та гіркою увійшла ця дата в історію людства. Щороку 26 квітня ми пам’яттю і серцем повертаємося до тих трагічних подій, вшановуючи самовідданість ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС, які ціною власного здоров’я виступили на приборкання ядерної стихії, намагаючись захистити світ від страшної катастрофи.

Цьогоріч в день 30 річниці Чорнобильської трагедії урочисті заходи відбулися біля Пам’ятного знаку чорнобильцям. Сюди прибули ліквідатори наслідків аварії на ЧАЕС, голова районної державної адміністрації Віктор Міщук, голова районної ради Віталій Кочерга, Бахмацький міський голова Павло Шимко, їх заступники, керівники підприємств, установ та організацій району, представники окремих політичних партій, учнівська молодь, громадськість, щоб віддати шану ліквідаторам, згадати про їх неоціненний подвиг.

Цього дня відбулося відкриття другої черги оновленого пам’ятника ліквідаторам найбільшої техногенної катастрофи. Нові гранітні стели з викарбуваними прізвищами ліквідаторів, які у 1986­1990 роках вступили в бій із безжальним, жорстоким, підступним та смертельно небезпечним невидимим ворогом, розташовані по обидва боки Пам’ятного знаку загиблим чорнобильцям. Вони змушують людину зупинитися, схилити голову перед іменами героїв Чорнобиля, перед тими, хто ризикуючи власним життям та здоров’ям, ішов на палаючий блок, аби врятувати мільйони людських доль та життів. Гранітні стели, встановлені за кошти районного та міського бюджетів, за підтримки керівництва району та міста.

Зі словами шани та вдячності до ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС звернулися голова районної державної адміністрації Віктор Міщук, голова районної ради Віталій Кочерга, Бахмацький міський голова Павло Шимко, помічник народного депутата України Валерія Давиденка Володимир Мельник, голова районного відділення Національного фонду допомоги інвалідам Чорнобиля Василь Дахно, голова ветеранської організації Бахмацького відділення поліції Олександр Матіско. Олександр Володимирович за проявлену мужність та героїзм під час ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, участь у вихованні молодого покоління працівників органів внутрішніх справ вручив Почесну грамоту ветерану органів внутрішніх справ, учаснику ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС Миколі Горбащенку.

Освятили пам’ятні стели та відслужили поминальну літію за померлими ліквідаторами священики храмів м.Бахмача.

Вклонімося ж їх пам’яті в цю мить,

Єднаймося в скорботному мовчанні, ­

звучали слова ведучої.

Учасники урочистого заходу хвилиною мовчання вшанували ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС, які відійшли у вічність.

В знак глибокої вдячності та шани всі присутніх поклали квіти та вінки до Пам’ятного знаку загиблим чорнобильцям та гранітних стел.

По закінченню урочистого заходу чорнобильці побували у районному історичному музеї, де ознайомилися із основною експозицією,

присвяченою землякам­ліквідаторам.

У районному Будинку культури переглянули кінофільм «Російський дятел».

А вже пізніше ліквідатори зібралися за обідом , на який їх гостинно запросив голова громадської організації «За майбутнє Бахмаччини» Ігор Булах. І полинули спогади… Чоловіки згадували ті дні, які увійшли сумною сторінкою в нашу історію, розповідали різні історії із життя, бажали один одному здоров’я та миру, висловлювали сподівання, що людство більше ніколи не зазнає такого страшного лиха.

 

 

 

 

 

 

Інна Мозгова.

Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Нашій дорогій


Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: Golospris@cg.ukrtel.net
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: UA633808050000000026003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^