» А знищення бобра могли б уникнути
Інформація до новини
  • Переглядів: 1 787
  • Автор: admin
  • Дата: 13-05-2016, 11:22
13-05-2016, 11:22

А знищення бобра могли б уникнути

Прочитала   в районній газеті   замітку  «Пригода» за 23 квітня про вбивство  бобра, яка  навела  мене на невеселі  роздуми, які я хочу висловити.
Оскільки я багато читаю  на природничу тематику і дещо знаю про життя  диких тварин, то можу з упевненістю  пояснити, чому бобер  з’явився на дорозі, не в типовому для нього місці, яке і стало для  нього роковим з вини людей.  Бобри навесні  розселяються. Проживши два роки від народження  в батьківській родині, вони мусять іти  у світ  і шукати собі притулку.  Для цього проходять десятки, інколи  сотні  кілометрів, бо придатних місць для проживання ( щоб був і ліс, і вода, і спокій)  - зовсім небагато.  Річки стрімко пересихають, ліси нещадно вирубуються, скрізь присутність людей з рушницями.  Тому бобрам і всім  диким тваринам,  і птахам все важче  і важче  виживати.  Саме  у березні-квітні  починаються їхні  мандри, тварини виснажуються  без їжі і води, нерідко стають  здобиччю  хижаків і прикро, що таким  «хижаком» може бути  і людина.  Єдиний вихід  вижити  в дикої тварини  - це втеча , або  захист  себе  зубами.  Бобри  слабенькі бігуни, зате зуби  в них міцні і сильні, які він  і показав  на м’якому  місці  того, хто  його переслідував.
Не зрозуміло, для чого і навіщо  було переслідувати  бобра ? Чи це була  тупа  цікавість , чи жадоба  зловити бобра на  шкуру і м’ясо. І  мисливці, і ветлікарі , які прибули  на місце пригоди, повинні були  розібратись  в ситуації, потерпілим визнати бобра і відпустити його  з миром, дати йому шанс жити. Натомість , кулю в лоб   рідкісній і цікавій тварині, яка охороняється законом.  Невже ветлікарі не  знають , що бобри не хворіють  на сказ ? На сказ  хворіють  дикі м’ясоїдні  тварини, а бобер  до них  аж ніяк не належить, бо харчується рослинною їжею. Це було грубе недопустиме                      порушення   закону. Прикро. Тільки  від нашої  гуманності, милосердя залежить  життя кожної дикої тварини, яка опинилася серед  людей.  Пригадується стаття  за 25.04.2015р. «Порушник  дорожнього руху», яку написав  Борис Киричок. Там також зустрілися бобер  і люди на дорозі.  І люди проявили  максимум  уваги, терпіння, вміння , милосердя, щоб врятувати бобра.  Така пригода з  хорошим  закінченням  залишила приємну  згадку і в рятівників, і в читачів газети.
Бобри приносять  велику користь , бо там,  де вони  роблять свої загати, боброві греблі,  річки, озера ніколи не  пересихають, бо збільшується  загальний рівень води, а це – зручні  місця для  заселення різних  водяних  птахів, риби, водопої для лісових тварин, зменшення ерозії грунтів  і т.д.  Хоч  генеалогічне  дерево  бобрів-будівельників  сягає минулого  аж на 5 млн. років, проте мода на шапки  та коміри із бобрового хутра  в ХІХ ст.  мало не призвела  до повного знищення  їх як виду. Але люди  схаменулися,  і були введені закони  по охороні бобрів.
Бобер вважається символом  працездатності, вправності серед тварин, бо його хатки, загати  дійсно вражають своєю  майстерністю.  Спостерігаючи  за бобрами, люди  отримали немало   корисних  відомостей щодо прийомів плавання, будівництва  гребель,  контролювання паводків і т.д. Вони дуже дбайливі  батьки, пару собі обирають раз на все життя.
Ось такі вони цікаві, працелюбні тварини. Побачивши бобра на дорозі, знайте, що він шукає собі нове місце проживання, не турбуйте його, а побажайте успішної мандрівки, він теж повинен жити.

Любов Карпич,
керівник екоклубу  «Журавлик».

Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Нашій дорогій


Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: golospris2017@ukr.net, golospris@i.ua
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: UA633808050000000026003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^