» Виконав свій обов’язок перед Батьківщиною
Інформація до новини
  • Переглядів: 1 112
  • Автор: admin
  • Дата: 27-05-2016, 09:01
27-05-2016, 09:01

Виконав свій обов’язок перед Батьківщиною

Швидко плине час… Все ділі й далі відходять у минуле тривожні роки Другої світової війни. Та не стираються з літопису історії золоті рядки ратного подвигу воїнів-визволителів, які крізь лихоліття війни зуміли пронес-ти палку любов до Батьківщини.
На жаль, невблаганна доля все менше і менше залишає їх поміж нас. Два роки тому у Григорівській територіальній громаді проживало п’ять ветеранів Другої світової війни, нині ж залишився один – Іван Петрович Хоменко.
20 травня Івану Петровичу виповнилося 90 років. Привітати ветерана Другої світової війни   з поважним ювілеєм завітали голова райдержадміністрації Віктор Міщук, заступник голови районної ради Анатолій Бондар, Григорівський сільський голова Михайло Горбаченко, голова місцевої ветеранської організації  Григорій Кириленко. Незважаючи на поважний вік, ювіляр із радістю запрошував гостей до оселі.  На лацкані його піджака немає вільного місця. Під променями весняного сонця виблискують численні ордени, відзнаки, медалі. Серед них вагоме місце    займають ордени «За відвагу», «Великої Вітчизняної війни». Вони є споконвічним свідченням неабиякої звитяги та відданості святому обов’язку перед народом та Батьківщиною. За проявлену мужність у боротьбі з нацизмом у роки Другої  світової війни, багаторічну сумлінну працю та з нагоди 90-річчя Івану Петровичу Хоменку посадовці вручили Почесну грамоту райдержадміністрації та районної ради, подарунки і квіти.
Життєвий шлях Івана Петровича Хоменка важко описати одним словом, коли за плечима стільки прожитих років. Народився він далекого 1926 року у Григорівці. Змалку тяжко працював, допомагав родині. Коли прогриміла страшна звістка про початок Другої світової війни, хлопцеві було  лише 15 років. На той час він усвідомлював, що необхідно боронити рідну землю від ворога, але в армію юнака ще не брали. Зі слів ветерана до війська  його призвали у 16 років. І хоча  останнім  часом Івана Петровича підводить пам’ять, від добре знає, що на війні був танкістом. Брав участь у запеклих боях,  але завдяки вмілому маневруванню танкіста-механіка, його бойова машина не зазнала ушкоджень. Нелегкими фронтовими дорогами довелося пройти нашому земляку, визволяючи Вітчизну від ворожого ярма. Після закінчення перемоги над нацизмом, Іван Петрович продовжував службу в армії – брав участь у боях проти Японії. Для нього війна закінчилась на Далекому Сході, у Маньчжурії. Додому він повернувся у 1946 році у  званні старшого сержанта. У той час країна, як ніколи потребувала робочих рук. Будучи досвідченим водієм, фронтовик пішов працювати до Григорівського відділення сільгосптехніки. За тривалий час роботи, а це більше 50 років, Іван Петрович зарекомендував себе професійним спеціалістом, який з легкістю міг полагодити майже будь-яку  техніку, дати слушну пораду. Ця справа стала для чоловіка не тільки професією, а й захопленням впродовж усього життя. Скрізь у Івана Петровича був лад - і на роботі, і вдома. Чимало зусиль довелось докласти ветерану-фронтовику, аби побудувати добротну садибу, адже у його сім’ї  виховувалось троє дітей – дві доньки та син. Все встигав працьовитий та завзятий чоловік. Згодом виросли діти, залишили батьківське гніздо, вирушили у доросле життя. А Іван Петрович не може без рідного села, рідної оселі. Як говорить ветеран: «Скрізь добре, а вдома найкраще». Неодноразово діти кликали його до себе, але батьківська земля ніби сили додає поважному чоловіку. Хоч і має за плечима нелегкий життєвий шлях, у свої 90 років Іван Петрович порається по господарству, обробляє невеличку присадибну ділянку, їздить на мопеді у справах у центр села.
Нині ветеран Другої світової війни мешкає сам у своїй просторій оселі, але турбуються про нього сусіди, односельці , місцева влада та діти, які досить часто навідуються до батька, а це для нього найбільша радість.
Іван Петрович Хоменко є бажаним гостем на різних сільських заходах. Його вшановують на День села, День людей поважного віку та особливим святом для ветерана є День Перемоги, що червоною ниткою навіки вплівся в героїчне минуле нашого земляка.
Тож нехай слава про подвиг ветеранів-визволителів збережеться у віках, бо вони сповна виконали свій обов’язок перед Батьківщиною.
Світлана Кириленко.
Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Нашій дорогій


Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: golospris2017@ukr.net, golospris@i.ua
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: UA633808050000000026003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^