» Немає чужих матерів,і немає чужої біди. А є одна громада, нація і народ
Інформація до новини
  • Переглядів: 396
  • Автор: admin
  • Дата: 10-06-2016, 13:59
10-06-2016, 13:59

Немає чужих матерів,і немає чужої біди. А є одна громада, нація і народ

З першої миті життя схиляються над нами обличчя матерів. У тривозі, любові й надії вдивляються вони в своїх дітей, прагнучи щастя для них. Усім своїм життям і працею утверджують в нас кращі риси людяності і добра. Бережуть від усього лихого.

Матері… Все життя дивляться вони нам услід, бажають добра і щастя. Сподіваються від своїх дітей найвищих духовних злетів, бо й в останню хвилину думають про те, щоб діти їхні жили гідно серед людей і творили добро на своїй землі.

Мати – найдорожча людина на Землі. І найбільша радість для неї – щастя її дітей. Тому вчить вона добра і правди, мудрості й великої любові до праці, до всього прекрасного. Тож схилімо голови перед величчю матері, перед її світлим образом.

Найдорожчу для нас людину вшановуємо в травні, коли квітнуть сади, розквітають яскраві квіти, дзвенить пташиний спів, теплий весняний вітер приносить до нас свято Матері.

Ще у 1914 році конгрес США прийняв постанову про введення нового державного свята – Дня матері. А причетна до цього молода американка Анна Джарвіс. Вона втратила матір. Смерть була раптова і передчасна. Анна боляче пережила трагедію і звернулась з листами до конгресменів, президента Америки, в яких запропонувала раз у рік, навесні, вшановувати матір.

Ідею Анни підхопили у світі. Вперше в Україні, у Галичині, це свято відзначили у 1929 році. У цей день у національному одязі люди йшли зранку до церкви на богослужіння, а пізніше тисячі дітей під звуки музики, з квітами в руках ішли вулицями села чи міста до площі, де відбувалося свято.

У 1939 році це свято було ліквідовано. Але у 1990 році завдяки зусиллям громадських організацій, зокрема союзу українок та Жіночої громади, свято повернулося в Україну й уособлює в собі три найдорожчі образи: Матері Божої, матері – України, і рідної неньки.

Шанують і примножують традиції у Курінському НВК. Виховна робота спрямована на формуваня патріотичних почуттів, збереження родинних та загальнолюдських цінностей. Саме з цією метою Матісько Л.О., класний керівник 10 класу, підготувала та провела свято «Благословенне слово Мати», подарунки своїм мамам, які торкнулися самого серця. По­особливому відкрилася ніжність та глибина любові дітей до своїх матерів, яка дещо приглушується буденністю сільського життя. І заблищали очі матерів від сліз радості і гордості за своїх дітей, по­особливому защеміло серце і загострилося почуття відповідальності за долю тих, кому дали життя.

Спасибі Ларисі Олександрівні за свято, за хліб і сіль, за теплі і зворушливі слова, за викликані емоції.

Чужих матерів не буває … Про це теж пам’ятають у Курінській громаді. У важке становище потрапила сім’я Макаренків. На жаль, у скрутну хвилину жінки залишилися без чоловічої підтримки. Голова родини, Макаренко Віктор Федорович, колишній ліквідатор наслідків Чорнобильської катастрофи, спочиває вічним сном, а син, Макаренко Олексій Вікторович, боронить суверенітет і незалежність нашої держави. У сім’ї залишилися жінки з дітьми.

Говорять: «Там, де тонко, там і рветься». Так і у цьому випадку. Захворіла Любов Олександрівна, яка була опорою для своєї старенької матері, доньки, яка має 2 групу інвалідності, та двох внучок 16 та 3 років. Здається, чорна хмара налетіла, опускаються руки, дотинає відчай. Але не залишили у біді Матір, прийшли на допомогу учні­волонтери. Дівчатка й хлопці з радістю взялися допомогти впоратися з городом Матері, син якої захищає їхню безпеку.

Завдяки правильно поставленим цілям і пріорітетам, наполегливій і кропіткій роботі педколективу Курінського НВК, учні розуміють: немає чужих Матерів і немає чужої біди, а є одна громада, нація, народ. І доки ми разом – ми є сила!

 

 

 

 

Оксана Сиплива,

вчитель ­історик та вдячна мама.

Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Яні Дворнік

Яні ДВОРНІК
на 18­річчя,
яке вона святкуватиме

18 жовтня
Мила імениннице, вітаємо тебе з днем народження. Радість наша, бажаємо тобі світитися від щастя і опромінювати цей світ своєю красою, насолоджуватися кожною миттю свого життя і зберігати в пам’яті всі добрі моменти. Нехай везіння і удача стануть твоїми друзями в справах, нехай любов і радість будуть вірними супутниками в житті.
Дідусь Коля, бабуся Наташа, дядя Саша, тьотя Свєта.

Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: Golospris@cg.ukrtel.net
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: 26003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^