» Дивосвіт на полотні
Інформація до новини
  • Переглядів: 604
  • Автор: admin
  • Дата: 1-07-2016, 14:45
1-07-2016, 14:45

Дивосвіт на полотні

Дорога чергового редакційного відрядження пролягла до мальовничого куточка нашого району – села Григорівка. Так склалося, що в цій територіальній громаді буваю частенько, і кожного разу їду туди з особливим задоволенням, бо приваблюють тут привітні, щирі, доброзичливі люди, які зав­жди раді гостям. Одного разу на урочистостях з нагоди Дня села мою увагу привернула виставка картин григорівського художника Сергія Моціяки. Здавалося, що на полотні у м’яких контурах та яскравій палітрі відображені усі красоти української життєдайної природи. Однак не лише пейзажі, а й інші жанри живопису притаманні майстру пензля. Серед мальовничої природи своєю красою та майстерністю написання приваблюють картини із зображенням засніженого будиночка, військового гелікоптера. Тоді не вдалося поспілкуватися з автором цих робіт. А ось цього разу випала така нагода. Молодий, сповнений нових ідей, талановитий сільський хлопець Сергій Моціяка, як і годиться літньої пори, порався по господарству, допомагав мамі у вільний від роботи час, адже трудиться охоронником у столиці. Та, незважаючи на зайнятість, охоче погодився розповісти про своє захоплення малюванням.

Як пригадує Галина Олександрівна, мама молодого художника, до речі, дуже приємна і гостинна жіночка, малює Сергій змалечку. Особливо йому подобалось зображувати техніку ­ машини, комбайни, трактори. За допомогою олівця або звичайної ручки на аркуші паперу він давав волю своїй творчій уяві. У результаті з фотографічною точністю з’являються справжні шедеври.

Улюбленими предметами Сергія у школі було образотворче мистецтво та фізкультура. Окрім малювання талановитий григорівчанин захоплюється спортом, зокрема тенісом та футболом. У складі футбольної команди бере участь у районних змаганнях. Про його успіхи та досягнення у спорті свідчать численні відзнаки. Недарма в народі кажуть: «Якщо талановита людина, то вона талановита в усьому, треба тільки цей талант розвивати». Небайдужий Сергій Моціяка до музики. Він досить гарно грає на гітарі, співає. Свою творчість хлопець дарує людям. А ще наш земляк захоплюється полюванням, але не заради трофеїв, а заради того, щоб відпочити на природі, поринути у світ прекрасного. Саме природа рідного краю надихає творця до художнього відображення її на полотні. Загалом кожна робота майстра неповторна, як і сам автор, його настрій, зміни в природі, звуки, кольори – все, що впливає на внутрішній світ і змушує вірити в красу та добро. У кожному його творі проглядається позиція художника: сприйняття й розуміння навколишнього середовища, відчуття себе й свого покликання в мистецтві. Серед невеликої творчої спадщини своїх робіт Сергій не може виділити ту, яка йому особливо подобається. Всі вони створені з душевним теплом та світлим настроєм.

Дивлячись на прекрасні роботи григорівського майстра, дивуєшся, як можна писати такі картини, не маючи художньої освіти. Виявляється, що свій талант до живопису хлопець шліфує сам і досить вдало. Його здіб­ності до малювання визнав відомий художник Віктор Шульга з Прилук. Нашому земляку вдається писати портрети людей і все це викликає захоплення. Його неперевершеним малюнком прикрашена їдальня місцевого сільгосппідприємства. Над входом у будівлю намальований справжній григорівський козак, що смакує запашним обідом.

Цікавиться хлопець пасікою. Він доб­ре розуміється на догляді за бджолами та властивостях продуктів бджільництва. Саме пасікою хоче займатися Сергій у майбутньому – розширити її. Що цей хлопець ­ добрий, щедрий, працелюбний говорить саме за себе, адже пасічником не може бути людина зла, заздрісна, скупа, ледача. Оскільки бджільництво – це стан душі, який допомагає людині розширити світогляд.

До душі молодому майстру різноманітна техніка і не тільки на полотні. У житті він постійно щось майструє. У майбутньому планує виготовити аеросани, вже й запчастини деякі придбав та схему знайшов. Особливо йому подобаються літаки. Свого часу Сергій Моціяка закінчив авіаційний технікум, відслужив у армії. Має декілька стрибків із парашутом, але так склалося, що за спеціальністю працювати не довелося. Тож, коли місцеві фермери обробляють поля літаком, Сергій, не гаючи часу, використовує можливість політати на літаку, подивитися на землю з неба.

На завершення розмови побажала нашому земляку подальшої творчої наснаги, нових самобутніх, оригінальних шедеврів, які тішать око й душу, вчать помічати і цінувати прекрасне, а ще хочеться, аби свої роботи хлопець продемонстрував на персональній виставці не лише в селі, а й у районі.

Світлана Кириленко.

Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Нашому дорогому

КОЛІ ДАНЬКУ
на 2 рочки

Твій день народження не тільки твоє свято, радіють рідні, друзі теж. І ми тобі бажаєм щастя так багато, щоб у житті воно не мало меж. Нехай життя здається добрим дивом і плідні будуть справи і шляхи. Нехай живеться легко і щасливо, благословенний будь і Богом, і людьми.
Дідусь Володя,
бабуся Наташа.
с. Бахмач 1.

Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: Golospris@cg.ukrtel.net
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: 26003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^