» Громада занепокоєна
Інформація до новини
  • Переглядів: 1 330
  • Автор: admin
  • Дата: 8-07-2016, 15:04
8-07-2016, 15:04

Громада занепокоєна

Такого тиску і примусу ще не знала Обмачівська земля. Мабуть, так як зараз «насідають» на сільську громаду деякі керівники району, деяких районних партійних організацій, депутати всіх рівнів від сільської до Верховної, вимагаючи терміново за три дні вирішити і проголосувати питання об’єднання з Батуринською міською громадою, заганяли хіба що під час колективізації в колгоспи.

Міський голова Батурина тиждень жив у наших селах із раннього рання і до пізньої ніченьки разом із нашими приближеними до сільського голови депутатами, вмовляючи селян об’єднатися з його міською громадою. При цьому ніхто не пояснював норми Закону України «Про добровільне об’єднання терито­ ріальних громад», а питали людей, до якої громади вони хочуть приєднатися: до Бахмача чи до Батурина? До Батурина від нас 7­10 км, до Бахмача 32 км, то люди й відповідали, що ближче до Батурина. Про те, що громада має право ні з ким не об’єднуватися мови взагалі не йшло. Але ж більшість, переважаюча більшість, Обмачівської сільської територіальної громади висловилась проти об’єднання з Батурином, бо вже десятки років маємо свою об’єднану, випробувану часом громаду з чотирьох сіл:на лівому березі мальовничого Сейму ­ це села Обмачево і Слобідка, на правому – село Осіч та хутір Вербівка. Десятиліттями в нас був один колгосп, сьогодні один орендатор, одна сільська рада. В нас одна ментальність, спільні традиції, спільні цінності, спільні родичі, спільні свята і будні. Батурин для нас – це зовсім інший світ, інші стосунки, інші традиції і культурні цінності.

На відкритій розширеній сесії сільської ради голова районної ради зауважив, що скільки б ми не протестували, нас все одно приєднають до Батурина, бо він, мовляв, склав перспективний план об’єднання громад, в якому Обмачівську громаду, тобто чотири наші населені пункти, вже приєднали до Батуринської міської громади. Але чому не тільки не спитали нашої згоди, але і не поставили обмачівців до відома, адже селу було відомо, що депутати сільської ради на сесії проголосували проти об’єднання. То де взялося інше рішення? Схоже, що мета даної реформи в нашій громаді не розвиток села і місцевого самоврядування, а просто наше знищення і економія бюд­жетних коштів, шляхом обману населення, яке ні заїжджі депутати Верховної Ради, обласної, районної, сільської рад не удосужились ознайомити з положеннями Закону України «Про добровільне об’єднання територіаль­них громад». Проводячи збори депутатів сільської ради та керівників сільських установ, пропонували перетворити їх на сесію і швиденько при них проголосувати за об’єднання. Слава богу, сесію призначили через день і хоча вона була відкритою, оголошення про це не зробили, запросили особисто найближчих, а гостей присутніх було більше, ніж самих обмачівців. Батуринський голова вів себе так, ніби він давно вже приватизував і наших депутатів і село. Наших депутатів так залякали, що з 11 присутніх ніхто не виступив. Не висловили своєї думки ні сільський голова, ні секретар сільської ради. І хоча більшість депутатів обійшла свої округи, положення Закону людям не пояснили, бо самі не знали і не читали Закон. Більшість жителів наших сіл, як і депутатів сільської ради, виступають проти об’єднання, розуміючи наскільки ласий наш кусок землі по обидва береги Сейму, та й обслуговуюча інфраструктура ще не зовсім втрачена. Тягнуть нас до об’єднання, як корову на налигачі. Оголошеними на сесії проектами постанов вкрай заплутали депутатів сільради, але було голосування ­ «за» об’єднання голосувало два депутати, утрималось – три, проти об’єднання ­ шість. Сільський голова не голосувала, своєї думки не висловила. Тут же оголосила, що дане голосування не правильне(чому?) і оголосили інше голосування за відкладення даного питання на півроку, до грудня. Але ж стаття 6 Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», передбачає

лише два шляхи вирішення: або надання згоди на добровільне об’єднання територіальних громад та делегування представника до спільної робочої групи, або про відмову в наданні згоди. Проголосовано делегувати представника(сільського голову Тараленко Т.В.) до спільної робочої групи. Для чого це голосувалось, якщо ми не об’єднуємось? Чому до цього часу не інформована громада про рішення сесії сільської ради?

Звичайно, «насідатимуть» знову і їздитимуть, і тиснутимуть, адже більшість сільських депутатів так чи інакше залежні від влади і в любу хвилину їх думка може змінитися під таким шаленим тиском, а думку самої громади не тільки не врахують, але і не спитають. На сьогоднішній день наша громада і без Батурина є самодостатня, а Батурин нас просто поглине, згубить наше місцеве самоврядування, зробить нас нікчемними виконавцями чужої волі і думки нашої ніхто не почує і добробуту не додасть. Не створять нам ні нових робочих місць, ні нових об’єктів оподаткування. Боюсь, як і мої односельці, що позбудемося і того, що маємо. Об’єднавшись, ми втрачаємо не тільки своє самоврядування, але й позбуваємось своєї територіальної громади. Яке це приниження на своїй Богом даній землі для кожного мого односельця. Вважаю, що «добровільно­примусове» об’єднання громад при їх самодостатності – це деградація сільських територій, втрата їх самобутності, втрата їх самоврядування, ріст байдужості, ослабленості громад і можливість товстим гаманцям «проковтнути нас заживо».

Згідно зі статтею 39 Конституції України ми в день конституції зібрали сільські збори громади, завчасно попередивши працівників сільської ради, районних депутатів та райдержадміністрацію. Все село дякує за підтримку і розуміння людей депутату районної ради Миколаєнку О.І., який не тільки має власну позицію, а й обґрунтовано доводить її людям. Чого не можна сказати про іншого нашого депутата Гриба А.М., який ні на сесії, ні на зборах громади так і не висловив своєї власної думки.

Збори громади заслухали роз’яснення статей Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад»,обговорили його та прийняли рішення про створення ініціативної групи по опитуванню сільської громади з питань приєднання до Батуринської громади та повернення селу історичної назви «Обмачево». А ще рекомендували сільській раді оприлюднювати рішення і результати голосування в сільській раді, які стосуються всієї громади. Щоб виборці знали, як голосують їх обранці. На даний час жодне рішення по питанню об’єднання не оприлюднено. Згідно зі статтею 19 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» у сільської громади має бути свій статут, який би захищав інтереси громади та враховував особливості здійснення місцевого самоврядування.

28, 29 червня створена на зборах ініціативна група провела опитування населення Обмачівської сільської громади з вищезгаданих питань. За результатами опитування 98 відсотків жителів сіл ­ Обмачево і Слобідка висловились за повернення назви селу ­ Обмачево. Приєднання до Батуринської міської територіальної громади бажає 37 чоловік або 6,2 відсотка. Проти об’єднання висловились 561 людина або 93,8 відсотка. Враховані результати опитування всіх чотирьох населених пунктів Обмачівської сільської територіальної громади.

Висновки очевидні. Та чи ж врахує думку громади наша влада.

Аксіома: основним носієм влади є народ.

Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов’язком влади – так пише Конституція України.

Висловила думку громади

Любов Іванівна Ходько.

Ініціативна група надала протокол опитування та підписи мешканців Обмачівської громади.

Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Нашій дорогій


Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: golospris2017@ukr.net, golospris@i.ua
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: UA633808050000000026003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^