» У хліборобів гаряча пора
Інформація до новини
  • Переглядів: 1 109
  • Автор: admin
  • Дата: 31-07-2015, 13:36
31-07-2015, 13:36

У хліборобів гаряча пора

 
Нині у аграріїв Бахмаччини  гаряча пора – збирання  врожаю. Станом на 30 липня поточного року з 24311 га площ  ранніх  зернових та зернобобових культур урожай зібрано на 10728 га, що становить 44%. Намолочено  46227 тонн при  середній  урожайності 43,1  ц/га.  Озиму пшеницю  зібрано на площі  9361 га (51%), намолочено 41642 тонни. Середня урожайність -  44,5 ц/га. Ярий ячмінь зібрано на площі 1004 га (19,4%), намолочено 3899 тонн при середній урожайності 38,8 ц/га. Горох  скошено на площі 363 га (100%), намолочено 686 тонн при урожайності 18,9 ц/га.Збирання ранніх зернових проходить в усіх господарствах району.
У розпалі жнивна  кампанія і у  сільгосппідприємстві СТОВ «Прогрес»,   яке очолює справжній фахівець аграрної справи, досвідчений керівник  Борис    Толкачов.  Підхід до жнив  тут особливий, бо ж погодні умови  постійно змінюються  і не завжди сприяють  хліборобам.  Тож кожна хвилина на вагу золота. Адже, як  стверджує  народна мудрість: «Не  те зерно, що  у полі,   а те, що  в коморі». Це добре розуміють  трудівники поля і намагаються у стислі  строки, без втрат зібрати  вирощене.  У своїй роботі  надають перевагу техніці  іноземного виробництва, хоча чимало й вітчизняної.  Прагнуть у господарстві  йти в ногу з часом, використовуючи  новітні технології. Аби ниви СТОВ «Прогрес» щедро врожаїлися, із знанням справи турбується  головний агроном Микола   Андріяш, з яким зустрілися на жнивному полі.
В обробітку сільгосппідприємства 2151 га  землі.  На площі 380 га вирощуємо озиму пшеницю, 400 гектарів займає коріандр, на 360 гектарах  вЂ” соняшник, та  найбільший клин  припадає на  кукурудзу.  Нею засіяно  650 га.  Не перший рік вирощують тут  і гарбузи, які розплелися на   160-гектарній площі. Решта  землі  припадає на кормові культури.  Адже окрім рослинництва займаються у господарстві ще  й тваринництвом. Цьогорічний урожай  подає добрі надії. Нині обмолочено  280    га озимої пшениці високоврожайних сортів  «славна», «переяслівка» і «смуглянка». У середньому вона дала майже  55 центнерів  з гектара.  Сподіваємось, що й інші  культури порадують  гарним врожаєм, вЂ” з надією говорить  головний агроном господарства. Запорукою успіху у хліборобській справі  є працьовиті люди.  Та й оплата праці спонукає  трудитися на повну силу.
На пшеничному полі,яке потопає  в мареві літньої спеки, молотить зерно потужним комбайном  «CLAAS» досвідчений  механізатор Сергій  Погорілий. Чоловік більше  20 років  віддав благородній хліборобській справі. Безцінний досвід перейняв  у свого батька,який  все життя трудився  механізатором.  Пліч-о-пліч з комбайнером  працює його незмінний  помічник Олександр  Вялов.
Нескінченим потоком  пливе золотаве  збіжжя на зернотік.  Без зволікань  великоваговим КамАЗом  транспортує його  висококваліфікований  водій   Дмитрій Шейко. За день він перевозить більше  100 тонн зерна. За кермом  автомобіля  вже  17 років. Хоча робота й не легка, але чоловік жодного разу  не пошкодував, що обрав  професію  водія (фото 1).
На 30-гектарній хлібній ниві, яка золотавиться  вусатим колосом ярого  ячменю, квапляться до зернини  зібрати урожай  комбайнери Олександр Вовденко,   Олександр  Божок, допомагають їм помічники  Владислав Цап,   Сергій Зінченко. Зерно плавним струмком  сиплеться до кузовів  КамАЗів, якими вправно керують  водії Юрій Лєпа та Микола  Калюжний (фото 2). Неможливо не згадати  водійський  стаж  Миколи. Шофером він трудиться  38 років. Ячмінь цьогоріч  дав 50 центнерів з га.
Поряд із зерновими жнивами  ідуть кормові.  Адже дбають у господарстві  СТОВ «Прогрес» й про те,   щоб взимку  худоба була  ситою.  Нині заготовлено більше 110 тонн  сіна та більше 100 тонн соломи.  Поспішають впоратись  доки сухо.  На стерновому полі  чекають на транспортування  здоровезні тюки  соломи.  Це робота  Олександра  Дяконенка, який пресом-підбирачем  тюкує  покоси (фото 3).  На навантажувач  Миколи Галася  накочує тюки  старанний хлопець  Юрій Дудко.  Він ще школяр, але влітку, на канікулах, вирішив  допомогти місцевому  господарству, бо завзятий,   небайдужий до хліборобської  праці. Тож хай міцніють його  руки, буде кому продовжувати  прадідівську  хліборобську справу.  До скирт, на тваринницьку ферму  підвозить тюки  водій Михайло  Влащик (фото 4).  За ходом робіт у полі слідкує  головний агроном  Микола Андріяш.  Керівник господарства  СТОВ «Прогрес»  Борис Толкачов  тримає на контролі всю  жнивну кампанію.  Під час розмови  з механізаторами  край пшеничного лану помітила  Бориса Андрійовича, який оглядав свої доглянуті поля.
Добрий господар і врожай  збирає, і про майбутній  дбає. Як тільки на нивах зібрали зерно, туди заїжджають  орачі готувати площу  під майбутній урожай.  Вже спахано  близько 200 га землі. Впорує її за день по 20 гектарів на потужному тракторі «CLAAS» Володимир Лященко.У майбутньому планується засіяти  300 га  озимого ріпаку і 300 га  озимої пшениці.
Чималий обсяг робіт  доводиться координувати у сільгосппідприємстві головному інженеру  Миколі Ткачову.  Саме від нього  залежить  організація  механізації сільськогосподарської техніки.
СТОВ «Прогрес»  вЂ” одне з небагатьох господарств , де за рахунок чіткої організації праці, якісного ремонту техніки , вміло підібраних кадрів  обходяться всюди своїми силами. Тому й робота тут завжди ладиться.

 

Світлана Кириленко.

Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Нашій дорогій


Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: Golospris@cg.ukrtel.net
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: 26003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^