» Комбікормовий завод: думки розділились
Інформація до новини
  • Переглядів: 1 109
  • Автор: admin
  • Дата: 15-07-2016, 14:14
15-07-2016, 14:14

Комбікормовий завод: думки розділились

Розпочинаючи збори, Бахмацький сільський голова Наталія Гришко запросила сторони до конструктивного діалогу.

­ Є різні бачення та думки з приводу будівництва комбікормового заводу, ­ зазначила очільниця громади. ­ Щоб отримати вичерпну інформацію щодо діяльності цього виробництва, сьогодні запрошено спеціалістів. І, якщо є позитивні висновки санітарних служб, екологів, якщо все законно, то я особисто за будівництво заводу. Адже будь­яке будівництво – це розвиток, додаткові робочі місця.

Також сільський голова зазначила, що ТОВ «СП «Агродім» надає допомогу територіальній громаді, зокрема школі, фельдшерському пункту, це й будівництво церкви, асфальтування дороги. Між сільською радою і підприємством укладена соціальна угода.

Про етапи розвитку підприємства та надані інвестиції соціальній сфері села нагадав присутнім народний депутат України Валерій Давиденко. Народний обранець подякував виборцям за підтримку на виборах та зазначив, що прибув на збори громадян, бо почувається соціально відповідальним за діяльність підприємства, адже стояв у витоків його створення, ще не будучи народним депутатом. А стосовно будівництва нового комбікормового заводу переконаний, що виробництво дасть новий поштовх у розвиток аграрної галузі району.

У безпечності будівництва переконував і генеральний директор господарства Ігор Денисюк:

­ Комбікормовий завод – це сучасне виробництво, що повністю відповідає найбільш вимогливим екологічним та технологічним нормам. Він не має нічого спільного з заводами Радянського Союзу. Не має нічого спільного з виробництвом, де переробляється «костна мука», відходи риби. Комбікормовий завод має відношення до зернових, фактично це подрібнювач і змішувач. Ми дуже ретельно підійшли до вибору обладнання, яке тут стоятиме. Максимальна потужність заводу 5 тонн на годину.

Представник німецької компанії в Україні розповів про обладнання та продемонстрував відео, як виглядатиме сучасний комбікормовий цех.

Головний лікар Бахмацької міжрайонної протитуберкульозної лікарні Микола Шимко, зазначив, що такі комбікормові заводи (цехи) не шкідливі для людей тому, що там задіяні сучасні європейські технології з надійною аспірацією пилу та поглинанням шуму.

Свою думку з даного приводу висловив голова районної ради Віталій Кочерга, він виступив у підтримку будівництва комбікормового заводу.

– Ні кому не заважав м’ясокомбінат, молочноконсервний завод, Хіммаш. У нас сьогодні одне промислове підприємство це ­ «Формат­Сервіс». Моя точка зору така, якщо є проект та висновок, то власник має право розпоряджатися самостійно. Будівництво нове, яке зароджується в селі, потрібно підтримувати.

На противагу всім цим переконанням селяни проти будівництва комбікормового цеху. Адже вже мають проблему із сушаркою, і не один рік звертаються до керівництва ТОВ «СП «Агродім» з проханням встановити додаткові очисні фільтри. А власники житлових будинків, які знаходяться неподалік елеватора, навіть запрошували народного депутата та керівництво «Агродому» пожити в них у період, коли працює сушарка і подихати тими відходами, які осідають на їх подвір’я. В свою чергу агродомівці запевняли, що додаткові фільтри вже встановлюють. Але люди не вірять обіцянкам, не впевнені, що виробництво буде безпечним для навколишнього середовища. Про це вони відверто говорили народному депутату.

Найбільше жителів села турбує вплив діяльності заводу на здоров’я людей, неприємні запахи, які розповсюджуватимуться під час виробництва. Мешканка громади Світлана, виступаючи на зборах, сказала, що люди хочуть знати, які санітарні та екологічні норми до розміщення такого заводу, яка допустима відстань до населеного пункту, який тип очищення буде застосовуватися. Інша жителька Галина нарікала на те, що вода в колодязях не відповідає нормам, а комбікормовий завод забруднить ще і повітря. В кожному дворі малі діти. Вона звернулася до односельців: «Думайте, як будете приймати рішення, адже голосуємо за майбутнє наших дітей». Люди своє невдоволення висловлювали гуртом, і часом було складно вловити суть. За пропозицією ініціативної групи навіть переглянули відео з подібною акцією протесту. І хоча той завод іншої фірми­виробника, та турбуються люди, щоб не трапилося так і в них, тому пропонували встановити завод в іншому місці.

У жвавій дискусії присутні на зборах дещо відішли від питання, що стосувалося будівництва заводу. Йшлося і про якість м’яса, і доцільність годівлі тварин комбікормами, і про амброзію, і про нестачу питної води, і про негативний вплив добрив та гербіцидів на бджіл, скорочення популяції зайців та куріпок, не обкошені дороги тощо.

Після кількагодинного обговорення та гострої дискусії все­таки дійшли до голосування. Надійшло дві пропозиції: перша ­ чи голосуватимуть за будівництво комбікормового заводу мешканці громади та працівники підприємства, друга ­ чи голосуватимуть за будівництво комбікормового заводу лише представники громади. Сільський голова поставила пропозиції на голосування. Коли більшість голосів набрала перша пропозиція, це обурило мешканців громади, адже люди вважають, що голосувати мають лише жителі села, а не працівники підприємства та зацікавлені особи. Більшість селян покинули збори з вигуками «Ганьба!». Отже питання будівництва лишається відкритим.

Наталія Корень.

Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Нашій дорогій


Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: golospris2017@ukr.net, golospris@i.ua
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: UA633808050000000026003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^