» Зажинковий почин
Інформація до новини
  • Переглядів: 673
  • Автор: admin
  • Дата: 22-07-2016, 09:34
22-07-2016, 09:34

Зажинковий почин

На літо, як ви помітили, припадає найменше свят. І це цілком природно, адже настає найвідповідальніша пора у хліборобів — жнива. Свято першого снопа на хлібному лані Митченківського СТОВ «Нива» відзначали за народними українськими традиціями – із примовляннями на добрі жнива та обрядовими піснями. Урочистості пройшли за участю директора СТОВ «Нива» Бориса Собори, Митченківського сільського голови Людмили  Рибальченко. У центрі села, біля сільського Будинку культури, було велелюдно, тут зібралися дружна митченківська громада відзначити свято початку жнивної пори. Зажинки – свято незвичайне, адже на них уся громада чекає цілий рік. Недарма кажуть, що добру справу слід гідно і розпочинати, і завершувати. Тож учасники заходу заздалегідь готувалися до участі в ньому, дотримуючись народних звичаїв і традицій. Керівник драматичного гуртка Митченківського НВК Антоніна Коломієць розробила сценарій дійства. Відкриваючи свято,чарівні ведучі,  молоді учителі Тетяна Коломієць та Юлія Хоменко привітали хліборобів з початком жнив та подякували за копітку і важливу працю. Святе ставлення до хліба, до хліборобської праці у кожній родині у нашому селі прищеплюється дітям ще змалку. Усі присутні були свідками театралізованих дійств за участю членів драматичного гуртка Митченківського НВК, які супроводжувалися багатьма ритуалами: обрядового зажинкового снопа, зажинкового хреста, святкового короваю, проводів у поле.
До трудівників поля з вітальними словами та побажаннями вдалого початку жнив звернувся справжній господар поля, керівник місцевого сільськогосподарського підприємства  Борис  Собора. Він зазначив, що у господарстві є високопродуктивні зернозбиральні комбайни, автомобілі  та трактори для перевезення зерна, висловив сподівання на щедрий урожай та сприятливі погодні умови. З барвистого святкового рушника Борис Петрович прийняв коровай від учениць Тетяни Коломієць, Тетяни  Білоус та Любові Адамової. Перший зажинковий сніп із рук керівника був уручений кращому комбайнеру Олександру Рябенку. Сільський голова Людмила Рибальченко у своєму виступі не лише привітала хліборобів із святом, але й засвідчила свою шану та повагу тим, чиїми  зусиллями безпосередньо обробляються поля – механізаторам.
Свято пронизане народними обрядовими та українськими піснями у виконанні жіночого ансамблю сільського Будинку культури. Цього вечора не довелося сумувати і дітям: вони забавлялися на батутах та ласували солодощами.
По завершенню урочистої частини відбулася дискотека за участю естрадних виконавців із м.Бахмача.
Дійство завершилося, але ніколи не закінчиться вшанування хліборобської праці, української пісні, натхненного слова, духовних традицій нашої маленької Батьківщини.

 Світлана Наумчик,
директор Митченківського НВК.

Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Нашій дорогій


Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: Golospris@cg.ukrtel.net
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: 26003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^