» П’ята сесія районної ради: депутати розглянули більше сорока питань
Інформація до новини
  • Переглядів: 1 063
  • Автор: admin
  • Дата: 8-08-2016, 14:32
8-08-2016, 14:32

П’ята сесія районної ради: депутати розглянули більше сорока питань

3 липня відбулася п’ята сесія районної ради сьомого скликання. Провів її голова районної ради Віталій Кочерга. У пленарному засіданні брали участь голова райдержадміністрації Віктор Міщук, депутати обласної ради Валерій Колоша та Олег Калиняк, посадові особи райдержадміністрації, учасники АТО, представники ГО «Народна рада Бахмаччини», керівники окремих підприємств, установ, організацій, очільники територіальних громад району, громадськість.

Депутати, затвердивши остаточний порядок денний з урахуванням пропозицій, змін та доповнень, зокрема депутат Володимир Брюховецький, вніс пропозицію включити до порядку денного питання щодо суспільно­політичної ситуації в районі, а фракція ВО «Батьківщина» у районній раді внесла питання про вилучення з оперативного управління відділу освіти Бахмацької райдерж­адміністрації цілісних майнових комплексів ліквідованих загальноосвітніх шкіл – Терешиської та Зеленівської, приступили до його розгляду.

На початку засідання перед присутніми виступила заступник керівника Бахмацької місцевої прокуратури Світлана Москаленко, яка прозвітувала про роботу прокуратури за 6 місяців.

Депутат районної ради Володимир Брюховецький порекомендував надалі забезпечувати перебування керівника Бахмацької місцевої прокуратури на пленарних засіданнях. Він також звернувся перед поважним представництвом до органів прокуратури з проханням переглянути правомірність закриття кримінальної справи, пов’язаної з підкупом виборців в період передвиборчої кампанії минулих виборів до Верховної Ради України.

Щоб донести до мешканців району інформацію про роботу в сесійній залі, оприлюднюємо порядок денний сесії, результати голосування депутатів, а також подаємо інформацію з питань, які викликали жваве обговорення.

Так, внесено зміни до районної Програми «Шкільне харчування» на 2016­2017 роки. Безкоштовним харчуванням у дошкільних групах НВК та ДНЗ району буде забезпечено: дітей­сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування; дітей­інвалідів; дітей, із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»; дітей громадян, мобілізованих на особливий період, та учасників АТО.

Активно обговорювали питання про реорганізацію Пісківської загальноосвітньої школи І­ІІ ступенів. Депутат обласної ради Валерій Колоша зазначив, що він постійно підтримує свою школу і прагне в подальшому її розвивати. Незабаром в навчальному закладі відкриють факультатив англійської мови, фахівці вже проходять навчання за кордоном. Згодом започаткують гурток кінематографії і фотографування. Приємно, що двоє учнів вже виявили бажання в майбутньому вступати до художніх училищ, адже їх здібності розкрив художник із Сумщини Сохань Віталій Григорович, який викладає гурток образотворчого мистецтва. Нині при школі діє школа мистецтв.

Депутат районної ради Людмила Рамот акцентувала, що опорна школа повинна бути там, де є міцне господарство, де є молодь, де є перспектива. Пісківська школа є однією з кращих у районі серед загальноосвітніх шкіл І­ІІ ступенів. Тому, з метою створення належних умов для здобуття якісної освіти, депутати прийняли рішення реорганізувати Пісківську загальноосвітню школу І­ІІ ст. Бахмацької районної ради Чернігівської області у Пісківську загальноосвітню школу І­ІІІ ступенів Бахмацької районної ради Чернігівської області.

У черговий раз депутати розглядали питання про ліквідацію Осіцької загальноосвітньої школи І­ІІступенів.

І знову проголосували проти її закриття. Адже депутат районної ради Олег Миколаєнко вкотре запевнив, що співфінансування закладу буде здійснювати сільгосппідприємство «Зорі Обмачева», а також на сесії Обмачівської сільської ради прийнято рішення про виділення коштів в сумі 80 тис.грн для утримання загальноосвітньої школи. Олега Миколаєнка підтримали депутати районної ради Анатолій Гриб та Іван Желіхівський, наголосивши, що як депутати, вони будуть відстоювати інтереси людей.

Далі вирішували питання про ліквідацію Біловежівського навчально­виховного комплексу «Загальноосвітня школа І­ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад». Депутат районної ради Володимир Примак висловився за збереження навчального закладу, він сказав, що землю обробляють багато фермерів і ми разом можемо допомогти. ПСП «Зеленівське» спільно з ФГ «Булах В.М.» будуть надавати допомогу у співфінансуванні навчального закладу. Або, як варіант, запропонував утворити філію Курінської школи.

­ Наші люди хочуть, щоб школа була, ­ сказав Біловежівський сільський голова Олександр Шуба. Підтвердженням тому стало і прохання мами в сесійній залі не закривати школу, адже в сім’ї виховується четверо діточок. Питання було знято з розгляду сесії.

Начальник відділу освіти райдержадміністрації Лариса Журба наголосила, що ліквідація загальноосвітніх шкіл району не є самоціллю районної влади. Адже відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», загальноосвітні школи І­ІІІ ст. та І­ІІ ст., в яких навчається менше 25 учнів, фінансуватись за рахунок державної освітньої субвенції з 1 вересня 2016 року не будуть.

Гаряче було, коли розглядали запит депутата Володимира Брюховецького. Стосувався він діяльності комунального підприємства «Бахмацьке», зокрема, так званого соціального магазину по вул. Європейській,4 (приміщення колишньої Бахмацької районної друкарні).

Йшлося про незаконне використання та перепланування приміщення комунальної власності, яке перебуває в управлінні Бахмацької районної ради, не встановленими суб’єктами господарської діяльності. Зазначалось, що торгівля проводиться без товарних чеків та касових апаратів. А також про використання в магазині символіки політичної партії «Наш край» на поліетиленових пакетах.

Депутат районної ради Борис Собора запропонував КП «Бахмацьке» відмовитися від землі, яку підприємство саме не обробляє, а здає в оренду, і передати її воїнам АТО для ведення особистого селянського господарства. Більшість його пропозицію підтримали оплесками. Також було запропоновано створити депутатську комісію по вивченню діяльності КП «Бахмацьке».

Депутут Сергій Протащук вніс запит щодо включення будівництва ФАПу в с.Бахмач­1 в Програму соціально­економічного розвитку району на 2017 рік з належним фінансуванням.

Депутати підтримали звернення, ініційоване фракцією «Батьківщина» у районній раді, до Прем’єр­міністра України Гройсмана В.Б., голови національної комісії , що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, Вовка Д.В щодо зниження тарифів на природний газ та комунальні послуги.

 

 

Golosuvannya-03.08.16.pdf [296,44 Kb] (cкачиваний: 15)

PORYaDOK-DENNIY.pdf [142,48 Kb] (cкачиваний: 5)

Тамара Силка.

Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Нашій дорогій


Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: golospris2017@ukr.net, golospris@i.ua
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: UA633808050000000026003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^