» Ходить гарбуз по городу...
Інформація до новини
  • Переглядів: 439
  • Автор: admin
  • Дата: 9-09-2016, 13:59
9-09-2016, 13:59

Ходить гарбуз по городу...

Гарбуз здавна був символом української обрядовості і незмінним господарем на наших городах. Його колоритні плоди можуть бути як гігантськими, так і зовсім крихітними, найрізноманітнішими за смаком, забарвленням і формою. До того ж це корисний харчовий продукт.
Цьогорічна осінь порадувала Надію Ткаченко, що мешкає в селі Курінь, щедрим урожаєм волоських гарбузів. На диво-плоди заходять дивитися сусіди та знайомі. Кажуть, що рідко, коли зустрічаються такі велетні. Майже кожен гарбуз з городу, що знаходиться неподалік господи жінки, доводиться перекочувати удвох, бо ж один не впораєшся.
Побачивши такий дарунок природи, вирішила сфотографувати, адже таких оранжевощоких красенів не кожному вдається виростити. Надія Михайлівна щороку висаджує чималу площу цієї культури, але такого врожаю вона давненько не пам’ятає. Доглянута присадибна ділянка цієї дбайливої господині рясніє різною городиною, чого тут тільки не має, адже чималенько худоби утримує Надія Ткаченко. За літо всім необхідно вдосталь кормів заготовити. Допомагає жінці по господарству чоловік Григорій Федорович. Чимало зусиль докладають вони, аби все було до ладу. Недарма у народі кажуть: «Як дбаєш, так і маєш».
- Живши в селі, не можливо не працювати. Особливо важко влітку, коли городи обробляєм та сіно заготовляємо. Але нам до роботи не звикати,- з посмішкою говорить Надія Михайлівна.
Цьогорічний урожай гарбузів із городу ще не звозили, але вже використовують. Ласують ними і корівка, і поросята, і птиця. Вистачить корму худобі до середини зими. А ще буде насіння, яке жінка збирає і сушить. Усіх, хто бажає посіяти такі гарбузи, вона наділяє зернятами.
-Нехай і в інших буде такий урожай, як у  мене,- бажає Надія Михайлівна.
Не лише худобу  годують гарбузами у родині. До вподоби всім смачна гарбузова каша, яку по-особливому готує господиня. Залюбки смакують нею онуки.
Окрім домашніх клопотів,  Надія Ткаченко залюблена в українську пісню. Вона є активною учасницею фольклорного ансамблю «Полісяни»  Курінського будинку культури. Жодне свято і не лише у селі, а і в районі, не відбувається без їхньої участі. Зачаровують «Полісяни» глядачів своїм талантом, де поєднуються традиції, автентичність, молодість і сучасність. Серед співочих учасників колективу своєю індивідуальністю вирізняється Надія Михайлівна. Окрім сильного та мелодійного голосу, вона ще й  супроводжує виступ запальним свистом.
І коли лунає над селом прадавня українська пісня, здається, що уособлює вона любов  до отчого порогу, до Батьківщини. Розносить її вітер далеко-далеко, аби весь світ знав: немає кращої ніде країни, ніж Україна та її волелюбний народ. А ще небайдужа жінка до друкованого слова. Особливо подобається їй читати нашу районну газету, яку вона передплачує більше 30 років. Неодноразово за свої трудові досягнення,  а працювала вона 18 років дояркою у місцевому колгоспі, її світлини розміщували на шпальти  «Голосу Присеймів’я».
- Життя – то важка щоденна копітка праця, яка робить із нас справжню людину,- розмірковує Надія Михайлівна.
Тож будьмо працьовитими, шануймо наше коріння, нашу землю-годувальницю, яка віддячить нам своєю безмежною щедрістю.

 


Світлана  Кириленко.


Шановний відвідувачу, Ви не зареєстровані.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти під своїм іменем

Новий коментар

І'мя:*
E-Mail:
Коментар:

Вітання

Нашому дорогому

КОЛІ ДАНЬКУ
на 2 рочки

Твій день народження не тільки твоє свято, радіють рідні, друзі теж. І ми тобі бажаєм щастя так багато, щоб у житті воно не мало меж. Нехай життя здається добрим дивом і плідні будуть справи і шляхи. Нехай живеться легко і щасливо, благословенний будь і Богом, і людьми.
Дідусь Володя,
бабуся Наташа.
с. Бахмач 1.

Детальніше

Всі вітання


Оголошення та реклама


Всі оголошення

Голос Присеймів'я

Телефон/факс редакції: 0-46-35-21503
E-mail: Golospris@cg.ukrtel.net
Skype: Голос Присеймів'я
Р/р: 26003588776 код: 02476103
МФО: 380805 ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Київ.

Важливо

Передрук інформації дозволяється лише при розміщенні прямого посилання на оригінал.
Адміністрація сайту може не поділяти думку авторів публікацій і не несе відповідальності за матеріали.
^